Įspūdinga drama Denveryje papuošė NBA atkrintamąsias varžybas – Damianas Lillardas surengė kosminį šou, pasiekė NBA rekordą, išplėšė du pratęsimus, bet pergale galiausiai džiaugėsi aikštės šeimininkai.

Denverio „Nuggets“ namie po dviejų pratęsimų 147:140 (38:25, 27:37, 27:32, 29:27, 14:14, 12:5) įveikė Portlando „Trail Blazers“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3:2.

D. Lillardas „Blazers“ ekipai pelnė net 55 taškus, pataikydamas 12 iš 17 tritaškių. 12 pataikytų tritaškių – naujas NBA atkrintamųjų rekordas. Gynėjas taip pat atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Nuggets“ antro kėlinio viduryje susikrovė 22 taškų pranašumą, tačiau dar iki ilgosios pertraukos „Blazers“ šį skirtumą sumažino iki trijų – 62:65.

Antroje mačo pusėje nė vienai komandai nepavyko atitrūkti, bet arčiau pergalės buvo svečiai – likus žaisti 12 sek. „Nuggets“ pirmavo 121:118. Lemiamos atakos metu „Blazers“ ekipą išgelbėjo D. Lillardas, pataikęs tritaškį ir palikęs 3,7 sek. varžovams, bet Monte Morriso tolimas šūvis buvo netikslus.

Pirmame pratęsime jau atrodė, kad „Nuggets“ triumfuos – likus dviems minutėms jie užtikrintai pirmavo 132:123, bet tada prasidėjo D. Lillardo šou.

Gynėjas pelnė du taškus su pražanga, smeigė du iš eilės tritaškius ir priartino savo ekipą 132:134, likus 23,4 sek.

M. Morrisas pataikė tik vieną iš dviejų baudos metimų, o D. Lillardas pataikė dar vieną tritaškį – 135:135, likus 6,6 sek. Austino Riverso tolimas metimas buvo netaiklus ir komandos žaidė antrą pratęsimą.

Šiame lemiamu tapo Michaelo Porterio Jr. tritaškis, po kurio „Nuggets“ išsiveržė į priekį 143:140.

Nors dar buvo likę žaisti pusantros minutės, abi ekipos švaistė metimus pro šalį, o Denverio pergalę įtvirtino taiklūs M. Morriso baudų metimai.

Nugalėtojams Nikola Jokičius pelnė 38 taškus, atkovojo 11 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 4 metimus.

„Nuggets“: N. Jokičius 38 (11 atk. kam., 9 rez. perd.), M. Morrisas 28, M. Porteris Jr. 26, A. Riversas 18, A. Gordonas 14.

„Trail Blazers“: D. Lillardas 55 (12/17 trit., 10 rez. perd.), R. Covingtonas 19, CJ McCollumas 18 (7/22 met.), J. Nurkičius (11 atk. kam.) ir N. Powellas po 13.