Artėjant pasaulio dviračių plento čempionatui gerą sportinę formą demonstruoja Lietuvos vicečempionas Aivaras Mikutis. Estijos komandos „Ampler – Tartu2024“ narys Prancūzijoje surengtose 35-osiose lenktynėse „Grand Prix de la Somme“ (UCI II kategorija) iškovojo trečią vietą. Tai – vienas didžiausių Lietuvos dviratininko pasiekimų karjeroje.

Lenktynes laimėjo estas Rait Arm („Groupama – FDJ Continental“). Jis 173,3 km nuvažiavo per 3 val. 52 min. 39 sek. (vid. greitis – 44,694 km/h). Antras finišavo britas Alfred George („Vandee U“). Penktas finišavo lietuvio komandos draugas estas Madis Mihkels (+21 sek.).

Lietuvos jaunimo čempionas A. Mikutis, kuriam ketvirtadienį sukaks 20 metų, nuo nugalėtojo atsiliko 2 sek. Už trečią vietą Aivarui atiteko 25 pasaulio reitingo taškai ir 610 eurų premija.

A. Mikutis ir dar trys dviratininkai likus 30 km iki finišo atitrūko nuo grupės, o likus 15 km lyderių grupelėje liko trys sportininkai. Jie ir išsiaiškino prizines vietas.

Iš 107 startavusių dviratininkų klasifikuotas 91.

Šias lenktynes 2012 metais laimėjo Evaldas Šiškevičius, o 1999 metais trečias buvo Linas Balčiūnas.

A. Mikutis rugsėjo pradžioje Belgijoje vykusiose jaunimo (iki 23 metų) daugiadienėse lenktynėse „Flanders Tomorrow Tour“ (UCI II kategorija) iškovojo trečią vietą.

Dabar A. Mikučio laukia pasaulio dviračių plento čempionatas, vyksiantis rugsėjo 18-25 dienomis Vulongonge (Australija).