6
Kazys Maksvytis ( nuotr. LKF)

Pasiruošimą 2023 pasaulio krepšinio čempionatui tęsianti Lietuvos rinktinė trečiadienio vakarą 72:90 (19:18, 14:27, 17:26, 22:19) pralaimėjo kontrolines rungtynes Prancūzijos rinktinei.

6

Rungtynes energingai pradėję lietuviai palūžo antrojo kėlinio pabaigoje, kai prasidėjo juos į nepavydėtiną situaciją pastačiusi atkarpa.

Trečiajame kėlinyje po iš viso 0:19 atkarpos sugrįžusiems lietuviams neužteko parako pasivyti aikštės šeimininkų ir teko pripažinti pralaimėjimą.

Po rungtynių kalbėjęs Lietuvos rinktinės treneris Kazys Maksvytis neslėpė nusivylimo komandos žaidimu ir atskleidė, kas lėmė tokią rungtynių baigtį.

„Netenkina kaip sužaidėme šias rungtynes. Visų pirma, nebuvome 100 proc. kovoje. Kamuolio spaudimas tokiose rungtynėse turi būti žymiai geresnis, ypač kai žaidžiame prieš tokią talentingą komandą. Manau, kad rungtynes pakeitė antrojo kėlinio pabaiga ir trečiojo pradžia, kai atkarpą pralaimėjome 19:0.

Labai svarbu yra tai, kaip sugebi kontroliuoti atkarpas tokiose rungtynėse. Ne tik geras atkarpas, bet ir blogas. Lengvabūdiški perdavimai ir momentai gynyboje kainavo mums iniciatyvos praradimą ir tada jau nebepavyko sugrįžti į šias rungtynes. Tikiuosi, kad bus šiek tiek sukrėtimas po šių rungtynių ir sekančiose pavyks pasirodyti geriau“, – sakė K. Maksvytis.

Kodėl po pertraukos nepavyko išeiti su kitokia energija?

Po pertraukos šiek tiek pakeitėme gynybą ir bandėme gintis zona. Negaliu sakyti, kad visiškai nepavyko, bet su tokia energija, kokia buvo šiandien, vargu ar bet kokia gynyba būtų padėjusi. Trūko šiek tiek agresyvumo spaudžiant kamuolį, stabdant kamuolį. Taip pat blogai ėjome į pagalbą, o tai buvo ne tik mažesnių, bet ir didesnių žaidėjų problemos. Kaip komanda turime dėti žymiai didesnius žingsniu į priekį, kad nepraleistume 90 taškų.

Kas prieš čempionatą kelia daugiau nerimo, gynyba ar puolimas?

Kol kas ir tas, ir tas. Puolimas labai statiškas. Rungtynėse lėtai pereinam vidurį ir lėtai einame į derinius. Mažiukai perlaiko kamuolį, o ir šiandien buvo ne vienas kartas, kai galėjo surasti laisvus komandos draugus. Todėl manau, kad visur reikia šiek tiek pridėti.

Ar galima sakyti, kad prancūzai jums yra vieni neparankiausių varžovų turėdami R. Goberą ir M. Fallą baudos aikštelėje?

Manau, kad jie visiems yra neparankiausi. Jie yra vieni iš favoritų laimėti pasaulio čempionatą, kartu su JAV rinktine. Su savo komplektacija, išlaikytu kolektyvu ir trenerių štabu, tai yra labai gera komanda. Labai gerai, kad po šių rungtynių pasimatė mūsų bėdos.

Kaip krepšininkams sekasi rasti balansą tarp priekinės ir perimetro linijos?

Kalbant apie šios dienos rungtynes, tai balansą reiktų rasti geresnį.

Atrodo, kad Prancūzijoje visai kitokia palaikymo kultūra. Kaip jums atrodo?

Man labai patinka Prancūzija ir jos sirgaliai. Jie palaiko savo komandą, o  po gražaus metimo gali palaikyti ir priešininkus. Pas juos nėra negatyvo, jie ateina pasilinksminti, yra pozityvūs. Man atrodo, kad visi sirgaliai negali būti vienodi, bet pagal sirgalių kultūra prancūzai yra tikrai pirmaujantys.

Priešininkų gynyba pirmajame kėlinyje atrodė, kad šiek tiek nustebino jus. Ar buvote tam pasiruošę?

Buvom tam pasiruošę ir manau, kad visai neblogai žaidėme. Paprasčiausiai nepavyko įmesti gerų metimų. Buvo sukurta tikrai daug progų tiek pirmame, tiek antrame kėlinyje, tačiau mes jų neišnaudojome.

Ar galima sakyti, kad ketvirtoje pozicijoje gynyba neramina labiausiai?

Šioje pozicijoje turime gynybinį žaidėją T. Sedekerskį. Todėl manau, kad opciją turime. Tačiau kontrolinės rungtynės tam ir yra, kad pasimatytų mūsų spragos. O mes tikrai į visas spragas reaguosime.

Ąžuolas Tubelis pasirodė tik rungtynių pabaigoje. Kokia jo situacija ir kuriuo numeriu jį žaidžiantį matote?

Europoje jį labiau matau kaip penktą numerį. Galbūt trumpomis atkarpomis gali žaisti ir kaip ketvirtas numeris. Tokį kokį mes krepšinį demonstruojame jis yra mobilus penktas numeris. Šiandien man yra sunku vertinti jo žaidimą, kadangi jis žaidė tik tris paskutines minutes.

Man patiko kaip išėjo žaisti Gabrielius Maldūnas, nes jis tikrai pagyvino žaidimą. Jis ne tik statė užtvaras gerai, bet ir greitai leidosi po krepšiu.

Manau, kad Ąžuolą įvertinsime tada, kai jis gaus didesnį vaidmenį.

Ką galite dar išskirti iš žaidėjų?

Mindaugas Kuzminskas sužaidė tikrai neblogas rungtynes. G. Maldūnas ir D. Sirvydis taip pat tikrai neblogai sužaidė. Kiti žaidėjai, pagal savo potencialą tikrai turėtų pasitempti.

Ar geriau kaip laimėti visas kontrolines rungtynes, ar geriau žaisti su stipresnėmis komandomis ir patirti pralaimėjimų?

Manau, kad yra gerai žaisti su stipriais varžovais. Žinoma, jeigu daug pralaimėsi prarasi nugalėtojo mentalitetą. Bet manau, kad labai gerai gauti tą šaltą dušą anksti ir su geromis komandomis. Tada galima suspėti sureaguoti iki čempionato pradžios.

liūdna, kai toks ,,dušas''
Tai be šių rungtynių treneris nematė bėdų???keista...o tai reikia šalto dušo su atkarpom 0:19 , ką tuo reikia parodyti, kas iš to,kokia nauda...Norite paskyti, kad nežaidėte ar kaip? 2-3 tik verti rinktinės vardo žaidėjai, jie neištemps :greičio nėra, laisvi neįmeta,silpni psichlogiškai ne tik fiziškai...gaila,aišku,kritikuoti lengva,bet KUR mūsų krepšinis nusirito? Kodėl?
Kažkada Jesikevičius, Kleiza, Macijauskas, Mačiulis ir t.t. degė noru laimėti ir tik tokų nebuvo, dabar ale NBA žvaigždės žaidimo metu reikia gražiai atrodyti nes po varžybų laukia dešrelių ar buitinės technikos reklama :D nu dar žinai reikia ką nors gražaus mandro parodyti, kad į YouTube ar TikToka įmestų video :D Garantuoja kai prasidės varžybos realios gaus nuo visų, o jei ir laimės prie kokia nebent puapua Gvinėja :D
su boileriu. Jau kelinti metai is eiles vien saltas vanduo.