Pasiruošimą 2023 m. pasaulio krepšinio čempionatui tęsianti Lietuvos rinktinė trečiadienio vakarą stojo į kontrolines rungtynes su Prancūzija. Orleano mieste (Prancūzija) vykusioje dvikovoje užtikrintai 90:72 (18:19; 27:14; 26:17; 19:22) triumfavo šeimininkai.

Rungtynes prancūzai pradėjo klaida, tuo tarpu Eimantas Bendžius nieko nelaukęs smeigė tris taškus. Šeimininkams prireikė keleto minučių įgauti žaidimo ritmą, o nuo pat pirmos minutės ritmą turėję lietuviai įpusėjus kėliniui išgyveno keletą sunkesnių minučių. Galiausiai ketvirtį lietuviai užbaigė pirmaudami 6 Igno Brazdeikio taškais paeiliui (18:19).

Antrasis ketvirtis lietuviams buvo gana sunkokas. Pirmąsias kelias minutes nepavyko surengti rezultatyvių atakų, o didžiausia krizė ištiko kėlinio pabaigoje kai įsismarkavę prancūzai ėmė tolti. Šeimininkai pasinaudojo lietuvių klaidomis ir į ilgąją pertrauką keliavo susikrovę dviženklį pranašumą (45:33).

Po ilgosios pertraukos prancūzai tęsė savo pranašumo didinimą, o lietuviai pirmuosius taškus pelnė tik prabėgus kiek daugiau nei trims kėlinio minutėms. Aukštesnę pavarą Kazio Maksvyčio auklėtiniai įjungė pačioje kėlinio pabaigoje, kai surengė išpuolį 5:0. Deja, bet varžovai netrukus atsakė trimis tritaškiais per minutę ir į paskutinį kėlinį keliavo turėdami dar didesnį pranašumą (71:50).

Lemiamas kėlinys buvo tarsi formalumas, kadangi atsilikimą mažinti vis ketinusius lietuvius prigesindavo įsismaginę prancūzai.

Su vyrų rinktinės marškinėliais mačo pabaigoje debiutavo Ąžuolas Tubelis.

Šiai dvikovai K. Maksvytis nusprendė neregistruoti Dovydo Giedraičio bei Donato Tarolio.

Primename, jog jau penktadienį (rugpjūčio 11 d.) Prancūzijos ir Lietuvos rinktinės susitiks dar vienoms kontrolinėms rungtynėms Vilniuje.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 18, Ignas Brazdeikis 12, Jonas Valančiūnas 9, Deividas Sirvydis 8, Tomas Dimša, Rokas Jokubaitis, Gabrielius Maldūnas ir Donatas Motiejūnas po 4, Eimantas Bendžius, Margiris Normantas ir Tadas Sedekerskis po 3.

Prancūzija: Guerschonas Yabusele 15, Rudy Goberas 14, Nando De Colo 13, Frankas Ntilikina 11, Nicolas Batumas 10, Sylvainas Grancisco 8, Moustapha Fallas ir Elie Okobo po 6, Yakuba Quattara 5, Yoan Makoundou 2.