Paskutinę Tokijo olimpiados dieną paaiškėjo dar kelių medalių komplektų savininkai. Moterų rankinio finale 30:25 (15:13, 15:12) Prancūzijos rankininkės įveikė Rusijos olimpinio komiteto rinktinę (ROK) ir pasidabino aukso medaliais. Be to, aukso medalius Tokijuje iškovojo ir Prancūzijos vyrų rinktinė.

Pirmoje mačo dalyje prancūzės itin agresyviai ir sėkmingai puolė. Jos išnaudojo ROK gynybos klaidas ir taip sugėbėjo pasižymėti. Negana to, prancūzės puikiai išnaudojo baudinius, kurių pirmajame kėlinyje buvo patakiusios net 5 iš 6, kai ROK buvo pataikiuosios vos vieną.

Rusės taip pat agresyviai gynėsi ir pirmoje mačo dalyje bandė pasinaudoti varžovių dviejų minučių pašalinimais, tačiau pasiaukojančiai žaidusios prancūzės neleido varžovėms pasinaudoti tuo, kad jos žaidė mažumoje. Po pirmųjų trisdešimties minučių 15:13 pirmavo Prancūzijos moterų rankinio rinktinė.

Antrąjį rungtynių kėlinį geriau pradėjo rusės, kurios vienu metu buvo išlyginusios rungtynių rezultatą 16:16.

Visgi po šio ROK spurto prancūzės nepasidavė ir surengė savąjį spurtą – Prancūzijos rankininkės 23:17 buvo išsiveržusios į priekį. Reikėtų pridėti, kad prancūzės visą mačą labai gerai dirbo gynyboje. Dauguma ROK tolimų smūgių buvo atremti, o pačioms prancūzėms pavyko išnaudoti varžovių klaidas.

Be to, prancūzės labai gerai išnaudojo greitas atakas, kurių metu joms pavykdavo įmesti lengvus įvarčius.

Po šio spurto prancūzės daugiau nebeatleido vadžių, 30:25 šventė pergalę ir pasidabino aukso medaliais.

Prancūzijos rinktinė: Allison Pineau ir Pauletta Foppa 7 (7/7 metimai) įvarčiai, Chloe Valentini 4 įvarčiai.

ROK rinktinė: Polina Vedehina 7, Daria Dmitrieva 6, Anna Viakhireva 4.