Portugalijoje Berankis patyrė skaudžią nesėkmę

Portugalijoje vykstančiame ATP „Challenger“ serijos „Oeiras Indoor 1“ vyrų teniso turnyre iš tolesnės kovos apmaudžiai pasitraukė 32-ejų lietuvis Ričardas Berankis (ATP-168).

Pirmas turnyre pagal skirstymą R.Berankis vienetų varžybų aštuntfinalyje po dramatiškos beveik 3 valandų kovos 2:6, 7:5, 6:7 (3:7) pralaimėjo kvalifikaciją įveikusiam 27-erių turkui Cemui Ilkeliui (ATP-378).

Pirmajame sete R.Berankis didesnių vilčių neturėjo. C.Ilkelis realizavo abu susikurtus „break pointus“, o pats užtikrintai padavinėjo kamuoliuką ir setą laimėjo vos per 29 minutes. Antrojo seto pradžia R.Berankiui buvo ne ką geresnė – jis vėl atsiliko 0:3.

Visgi, seto viduryje vaizdas korte pasikeitė. Penktajame geime lietuvis pirmą kartą susikūrė realią progą laimėti varžovo padavimų seriją ir realizavo vieną iš dviejų „break pointų“. Septintajame geime R.Berankis mėgino išsiveržti į priekį, bet C.Ilkelis neutralizavo 3 „break pointus“.

Dešimtajame geime lietuvis buvo ant prarajos ribos. Jis savo padavimų metu atsiliko 30:40 ir suteikė varžovui „match pointą“. Laimei, R.Berankiui pavyko išprovokuoti varžovo klaidą ir išsigelbėti. Turkas po šio momento palūžo, „sausai“ pralaimėjo savo padavimų seriją ir R.Berankis išplėšė pergalę antrajame sete – 7:5.

Trečiojo seto pradžia buvo identiška kaip ir pirmojo bei antrojo – R.Berankis vėl atsiliko 0:3. Šeštajame geime turkas mėgino galutinai palaužti lietuvį. C.Ilkelis susikūrė 4 „break pointus“, bet lietuvis labai ilgame – apie 15 min. trukusiame geime – sugebėjo išsigelbėti. Devintajame geime C.Ilkelis stojo atlikti savo padavimų ir jais galėjo užbaigti mačą.

Turkas pirmavo 40:30, bet R.Berankis nepasidavė ir neutralizavo „match pointą“. Netrukus turkas susikūrė trečią „match pointą“, tačiau lietuvis ir vėl rodė įspūdingą kovingumą.

Negana to, po kelių akimirkų jau R.Berankis susikūrė „break pointą“ ir jį realizavo. Dešimtajame geime C.Ilkelis susikūrė ketvirtą „match pointą“, tik šį kartą – R.Berankio padavimų metu. Lietuvis spaudimą atlaikė ir rezultatą išlygino (5:5), o vienuoliktajame geime dar laimėjo varžovo padavimų seriją ir po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (6:5).

Visgi, drama tuo nesibaigė – dvyliktajame geime R.Berankis pralaimėjo savo padavimų seriją ir tai reiškė, kad viskas spręsis pratęsime.

.Ilkelis pratęsimo pradžioje padovanojo tašką lietuviui, kai padarė dvigubą klaidą. Deja, čia pat R.Berankis pralaimėjo du taškus savo padavimų metu, prarasdamas iniciatyvą.

Ties tuo lietuvio klaidos nesibaigė, o C.Ilkelis vis didino pranašumą (1:4). R.Berankis po prasto starto taip ir neatsitiesė, o lemiamą tašką pralaimėjo savo padavimų metu, kai pataikė į tinklą.

R.Berankiui Portugalijoje atiteko 4 ATP vienetų reitingo taškai ir 600 eurų.

Lietuvis šiuo metu virtualiame ATP vienetų reitinge yra nukritęs į 184-ą vietą. Jo pozicija dar gali suprastėti, jei žemiau esantys varžovai šią savaitę skins pergales.

Lietuvis kitą savaitę ATP reitinge nukris į žemiausią poziciją nuo 2017 m. rugpjūčio 7 d., kai jis rikiavosi 196-as.

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Portugalijoje prizų fondą sudaro 36 tūkst. eurų.