Lietuvos kaimynai iškovojo svarbią pergalę Europos krepšinio čempionate. Estai (1/3) rezultatu 94:62 (24:18, 25:18, 29:17, 11:9) sutriuškino Didžiosios Britanijos (0/4) krepšininkus.

Estai jau į ilgąją pertrauką išėjo susikrovę nemažą pranašumą (49:36), o grįžę po jos visiškai uždomino.

Trečiame ketvirtyje Estijos rinktinė jau pirmavo dvigubai, o ketvirtajame kėlinyje britai net šešias minutes nesugebėjo sukrapštyti pirmųjų taškų.

Puikų mačą sužaidė  Vitorijos „Baskonia“ naujokas Maikas Kotsaras, per 27 minutes pelnęs 15 taškų (6/9 dvitaškių, 3/4 baudų metimų), atkovojęs 8 ir perėmęs kamuolį, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, blokavęs metimą, kartą suklydęs, 3 sykius prasižengęs ir surinkęs 22 naudingumo balus.

Estai šiame susitikime žibėjo tritaškiais – 14/31, 45 procentų taiklumas. Britai tuo pasigirti negali (4/21, 19 procentų taiklumas).

Ši pergalė estams leido išsaugoti teorinius šansus patekti į atkrintamąsias, tačiau šiuos dar antradienio vakarą gali nubraukti italų (1/2) pergalė prieš Kroatiją (2/1)

Estija: Henri Drellas 20 (3/5 tritaškių), Siimas-Sanderis Vene 18, Maikas Kotsaras 15 (8 atk. kam.), Kristjanas Kitsingas 14 (4/6 tritaškių), Janari Joesaaras 11 (3/6 tritaškių), Kerras Kriisa 8 (5 atk. kam., 7 rez. perd.).

Didžioji Britanija: Mylesas Hessonas 14, Carlas Wheatle’as (11 atk. kam.) ir Patrickas Whelanas po 12, Gabrielis Olaseni 9.