Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (1/3) pagaliau iškovojo pirmąją pergalę Europos čempionate. Kazio Maksvyčio auklėtiniai antradienio vakarą žūtbūtinėse rungtynėse 87:64 (22:18, 26:15, 27:19, 12:12) sutriuškino vengrus (0/4).

Lietuvos rinktinei lieka paskutinis B grupės mačas rytoj su bosniais. Tik pergalė ir tose rungtynėse lietuviams atvertų kelią į turnyro aštuntfinalį.

Šio vakaro mūšis tarp lietuvių ir vengrų prasidėjo gana apylygiai. Vengrai gana sėkmingai atsakydavo į mūsiškių bandymus pabėgti.

Tiesa, visa intriga truko daugmaž kėlinį.

Dar iki didžiosios pertraukos NBA bokštų vedami lietuviai spurtavo. Vienu metu antrajame kėlinyje jie laimėjo atkarpą 11:0 ir po dviejų kėlinių susikrovė dviženklį pranašumą (48:33).

Po pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė, o kaip tik iškart po jos lietuviai įjungė dar aukštesnę pavarą ir pradėjo vengrus triuškinti.

Po virtinės sėkmingų Lietuvos rinktinės atakų trečiajame kėlinyje skirtumas vienu metu jau buvo net 26 taškai –  73:47.

Galiausiai mačo nugalėtojas jau nekėlė jokių abejonių. Lietuviai ramiai užbaigė rungtynes ir įsirašė pirmąją pergalę Europos krepšinio čempionate.

Lietuvius į priekį vedė J. Valančiūnas (8 atk. kam.) ir D. Sabonis (8 atk. kam. ir 30 naud. balų), pelnę atitinkamai 21 ir 19 taškų. M. Grigonis pridėjo 15 taškų.

Vengrai šiame mače vertėsi be lyerio Adamo Hangos. Abi komandos mače prastai atakavo iš toli. Vengrai metė vos 19 proc. taiklumu, o lietuviai  24 proc.

Vengrija: Zoltanas Perlas 16, Rosco Allenas ir Davidas Vojvoda po 10, Gyorgy Golomanas 6.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 21 (8 atk. kam.), Domantas Sabonis 19 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Marius Grigonis 15 (5 rez. perd.), Rokas Jokubaitis 10, Lukas Lekavičius 6, Martynas Echodas, Rokas Giedraitis ir Mindaugas Kuzminskas po 4, Ignas Brazdeikis ir Arnas Butkevičius – po 2.