naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos atstovai kurčiųjų vasaros žaidynes Brazilijoje pradėjo atkakliais mūšiais badmintono aikštelėse ir vyrų krepšinio rungtynėmis su Ukrainos rinktine.

Lietuvos atstovai kurčiųjų vasaros žaidynes Brazilijoje pradėjo atkakliais mūšiais badmintono aikštelėse ir vyrų krepšinio rungtynėmis su Ukrainos rinktine.

REKLAMA

Badmintono medalių medžioklė buvo pradėta komandinėmis varžybomis, kuriose į keturias grupes buvo padalytos dešimt rinktinių.

Mūsų šalies badmintonininkai, nusprendę žaidynėse dalyvauti vilkėdami Ukrainos vėliavos spalvų aprangą, pateko į vieną grupę kartu su Pietų Korėjos ir Malaizijos rinktinėmis.

Deflimpiadą lietuviai pradėjo skaudžia nesėkme, 0:5 pralaimėję korėjiečiams.

Kas pateks į ketvirtfinalį, turėjo atsakyti kitą dieną vykęs Lietuvos ir Malaizijos rinktinių mačas. Neramino tai, kad malajai korėjiečiams buvo pralaimėję vos 2:3.

Tačiau lietuviai po pirmųjų smūgių įsidrąsino. Kazimieras Dauskurtas ir Vaiva Žymantė mišrių dvejetų, o Ignas Reznikas vyrų vienetų mačuose lengvai nugalėjo savo varžovus.

REKLAMA

Po to, kai moterų vienetų varžybose suklupo V. Žymantė, kertinį akmenį į pergalės pamatus paklojo K. Dauskurtas ir I. Reznikas, pelnę trečiąjį tašką vyrų dvejetų rungtynėse.

REKLAMA

Nieko nelemiančiame moterų porų susitikime Marija Rimkutė ir Emilija Unte leido varžovėms sušvelninti skirtumą.

Tą pačią dieną buvo surengtas ketvirtfinalio etapas. Lietuviams burtai buvo negailestingi, suvedė su žaidynių favoritais – Taipėjaus badmintonininkais.

Mūsų žaidėjai parodė, kad nebijo tituluotų varžovų. Jau pirmajame mače K. Dauskurtas ir V. Žymantė atkakliai kovojo su pasaulio kurčiųjų čempionais – Chung-I Chenu ir Jung-Yu Fan. Sunku patikėti, tačiau po dviejų setų rezultatas buvo lygus, o pergalę azijiečiai išplėšė tik lemiamame sete.

REKLAMA

Vėliau Lietuvos vyrai du kartus išlygino rezultatą. Iš pradžių I. Reznikas laimėjo vienetų varžybas, esant rezultatui 1:2, jis kartu su K. Dauskurtu triumfavo vyrų dvejetų mūšyje.

Kas pateks į pusfinalį, atsakė moterų dvejetų mačas. Lietuvai atstovavusioms Marijai Rimkutei (vos 14 metų) ir Emilijai Untei buvo ne pagal jėgas kautis su Taipėjaus atstovėmis.

D. Narvilas, gyręs kurčiuosius badmintonininkus už gerą ir pasiaukojamą žaidimą, pabėrė druskos turnyro organizatoriams. Anot trenerio, jie ne tokiu būdu suporavo rinktines, turėjusias žaisti ketvirtfinalyje.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuviai, užėmę antrą vietą grupėje, privalėjo rungtyniauti su kitos grupės nugalėtojais – japonais, tačiau vyriausiasis teisėjas, kažkodėl pasirinko kitokį ekipų paskirstymo tinklelį“, – pečiais traukė Lietuvos rinktinės treneris.

Trečiadienį vyks lemiami komandų mačai. Dėl aukso kovos Taipėjaus, Pietų Korėjos, Indijos ir Japonijos rinktinės. Lietuviai, pasidaliję 5-8 vietas su Tailando,

Turkijos ir Prancūzijos atstovais, turės dvi laisvas dienas. Po to, prasidės asmeninės varžybos, kuriose labiausiai tikimąsi iš mūsų lyderių – I. Rezniko bei K. Dauskurto.

REKLAMA

Čempionų titulą ginti atvykę Lietuvos krepšininkai nebuvo panašūs į save nei pagal išvaizdą, nei pagal žaidimą. Po 2017 metų triumfo Turkijoje, iš auksinės komandos liko vos vienas krepšininkas. Naująjai kartai dar reikės nemažai laiko, kol pasieks savo pirmtakų meistriškumą.

Nenuostabu, kad debiutinėse žaidynių vyrų krepšinio rungtynėse tarp lietuvių ir ukrainiečių atkakli kova vyko iki pertraukos. Mūsiškiai laimėjo pirmąjį kėlinį 16:14. Žemė iš po kojų jiems ėmė slįsti antrajame ketvirtyje, per kurį varžovai išsiveržė į priekį 7 taškais – 37:30.

REKLAMA

Po pertraukos 2021 m. Europos čempionai dominavo dar akivaizdžiau ir nugalėjo 93:48.

Rezultatyviausiai tarp lietuvių žaidė rinktinės debiutantas – dvyliktokas Laurynas Pumputis – 11 taškų ir Vilius Simokaitis – 7.

Mūsų krepšininkai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 34:56 ir tragiškai mėtė baudas: iš 33 – 14.

Lietuvių grupėje dar laukia mūšiai su Graikijos, Venesuelos, Brazilijos ir Taipėjaus rinktinėmis.

Į kitą etapą pateks keturios geriausios.

Trečiadienį rungtyniauti pradės paplūdimio tinklininkės Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkintaitė, ketvirtadienį – Lietuvos krepšininkės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų