REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

19-metis Mykolas Alekna su vėjeliu braunasi į lengvosios atletikos pasaulį. Jungtinėse Amerikos Valstijose studijuojantis disko metikas pastaruoju metu lyg riešutus gliaudo įvairius rekordus ir demonstruoja puikius rezultatus.

19-metis Mykolas Alekna su vėjeliu braunasi į lengvosios atletikos pasaulį. Jungtinėse Amerikos Valstijose studijuojantis disko metikas pastaruoju metu lyg riešutus gliaudo įvairius rekordus ir demonstruoja puikius rezultatus.

REKLAMA

Legendinio olimpinio čempiono disko metiko Virgilijaus Aleknos sūnus Mykolas praėjusiais metais triumfavo pasaulio jaunimo čempionate.

Savo kolekcijoje jis turi ir Europos jaunimo auksą. 

Praėjusių metų rudenį vaikinas nusprendė žengti dar žingsnį į priekį bei treniruotis ir mokytis išvyko į JAV, Kaliforniją, kur kremta mokslus Berklio universitete.

Suderinti mokslus ir sportininko kelią nėra lengva. Tačiau M. Aleknai, atrodo, kad viskas sekasi kuo puikiausiai. 

Sportininkas dabar jau į rankas paėmė sunkesnį diską (2 kg), jaunimo varžybose atletai svaido 1,75 kg įrankį. Tačiau prie šio pokyčio M. Alekna greitai priprato.

REKLAMA
REKLAMA

Pastaruoju metu JAV jis skina pergales įvairiuose studentų varžybose ir tą daro rodydamas įspūdingus rezultatus. Štai kovo pabaigoje varžybose San Diege jis diską nusviedė 66,70 m. Jis pagerino Lietuvos 19-mečių ir U23 rekordus bei įvykdė pasaulio ir Europos čempionatų normatyvus.

REKLAMA

19-metis taip pat triuškinamai pagerino ilgiau nei tris dešimtmečius gyvavusį NCAA pirmakursių rekordą. 

Bet praėjus kiek daugiau mėnesiui M. Aleknos pavardė vėl sužibo antraštėse ir aukščiau minėtus rekordus dar labiau pagerino. Lietuvis praėjusį savaitgalį diską švystelėjo net 67,68 m. Tai yra antras geriausias sezono rezultatas pasaulyje, taip pat naujas NCAA rekordas. 

Kaip jam taip pavyksta? Ar milžiniškam progresui turi įtakos naujas treneris bei gyvenimas už Atlanto? Pokalbio metu su portalu tv3.lt M. Alekna tikino, kad už Atlanto jaučiasi gerai, sąlygos gyventi ir treniruotis yra puikios.

REKLAMA
REKLAMA

„Jau tikrai pripratau galutinai. Pirmas pusmetis gal buvo kiek sunkesnis, bet dabar jau apsipratau, su viskuo galutinai susipažinau. Laimei, pavyksta suderinti ir mokslus, ir treniruotes“, – sakė universitete į verslo mokslus nersiantis 19-metis.

Dabar daugiausiai jis studijuoja bendruosius dalykus, bet netrukus sportininkas pasiners daugiau į verslo subtilybes.

„Bet, žinoma, tenka pasėdėti kartais iki vėlumos prie knygų. Tačiau labai padeda tai, kad viskas suderinta. Ir mokslų, ir treniruočių laikai, ir pagalbos iš šalies pasirenkant dalykus. Sustyguota taip, kad viską pavyktų padaryti laiku. Žinoma, kasdien dienos planas sustyguotas praktiškai minučių tiklsumu“, – pridūrė M. Alekna.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujas treneris ir lūžio metai

194 cm ūgio sportininkas saulėtame Berklyje laisvo laiko turi nebent savaitgaliais. Jį bando išnaudoti bent truputį keliaudamas. Vis dėlto treniruočių gausa neleidžia per daug atsipalaiduoti. O juk M. Alekna darbuojasi ir su nauju treneriu, kuris puikiai pažįstamas disko metimo pasaulyje.

Prieš išvykdamas į JAV lietuvis dirbo su Mantu Jusiu, o būnant už Atlanto M. Alekna darbuojasi su ilgą patirtį turinčiu Mohamadu Saatara, kuris yra ugdęs ne vieną olimpinių žaidynių dalyvį. Kaip tikina pats M. Alekna, jo santykiai su treneriu labai geri.

„Sąlygos apskritai Berklyje tikrai geros. O su nauju treneriu sutariame puikiai. Treniravimo metodika gana panaši, dėl to ir atvykau čia. Žinoma, yra savitų dalykų, bet jis labai rūpestingas, smulkmeniškas, turime gerą ryšį, galiu kad ir naktim jam paskambinti ir patarimo paprašyti.

REKLAMA

Toke dalykai tikrai apskritai labai padeda ir net rezultatuose atsispindi“, – treneriui pagyrų negailėjo M. Alekna.

19-metis sportininkas pastaruoju metu demonstruoja tokius solidžius rezultatus, kad privertė aikčioti. Rodomas progresas yra labai didelis.

Bet, kaip tikina pats atletas, visa tai yra nuoseklaus darbo rezultatas.

„Jaučiu progresą ir pats. Dar gal sunku kartais suvokti, kad nuo lengvesnio disko perėjau prie vyrų ir vis dar kopiu greitai į viršų. Sunku suprasti, kai taip viskas keičiasi. Jei reikėtų išskirti vieną aspektą, tai pabrėžčiau nuoseklumą.

Darbas, rutina, įvairios detalės. Slapto recepto nėra. Ir praėjusiais metais pavyko rodyti gerus rezultatus, o šiemet yra nuoseklumas ir dar pavyksta šiek tiek pagerinti rezultatus“, – pokalbio metu sakė JAV studijuojantis lietuvis.

REKLAMA

Paklaustas, kaip tas perėjimas atrodė, kai tenka rankoje laikyti jau sunkesnį diską, M. Alekna atsakė, kad laiko priprasti daug ir nereikėjo.

„Viskas gana greitai susistygavo, didesnių problemų nebuvo“, – pridūrė jis.

M. Alekna gyvena šiaurinėje valstijos dalyje, oras čia šiltas, bet nėra pernelyg karšta. Kai Berklyje termometro stulpelis vasarą jau galimai užkops iki alinančio karščio, jis bus sugrįžęs į Lietuvą. Bent jau trumpam.

„Šiaip tai šiltokas oras labai į naudą. Pavyzdžiui Lietuvoje žiemos metu tekdavo mėtyti į tinklą. O Berklyje šilta visus metus, tad galima treniruotis lauke. Tad mėtymas stadione ilgą laiką yra produktyviau, kadangi gali nuolat lavinti metimo techniką“, – sąlygas gyrė sportininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto M. Alekna išlieka gana kuklus. Nepaisant rekordų ir jau turimų jaunimo pasaulio ir Europos čempiono titulų.

„Laimėtas pasaulio čempionatas kol kas geriausias prisiminimas karjeroje. Nebuvo man pačiam turbūt steigmena, tada jaučiausi gerai, buvau ir to sezono lyderis. Turbūt nuoseklumas padėjo laimėti.

O kalbant apie rekordus, tai neseku jų per daug. Gal kiek spaudoje jeigu pamatau, tai tada daugiau paskaitau. Kadangi šiaip tai ne itin kreipiu dėmesį. Svarbiausia progresas ir savo asmeninio rezultato tobulėjimas“, – tikino M. Alekna.

Tėčio patarimai ir kelias į disko metimo sektorių

M. Alekna nuo pat mažu dienų turėjo puikų pavyzdį šalia. Dabar Seime dirbantis jaunuolio tėtis Virgilijus Alekna savo sąskaitoje turintis tris olimpinius medalius (du aukso ir bronzą). Taip pat pasaulio, Europos čempiono titulus ir kitus aukščiausio rango varžybų medalius.

REKLAMA

Vis dėlto V. Alekna prieš Tokijo žaidynes praėjusią vasarą yra kalbėjęs ir su portalu tv3.lt bei sakęs, kad tiek Mykolą, tiek kitą savo sūnų Martyną pernelyg neskatino rinktis disko metimo. V. Alekna su žmona dar turi ir dukterį Gabrielę, kuri taip pat užsiima sportu (šokinėja į tolį).

„Tėtis per daug neskatino būtinai pabandyti disko metimą. Sakyčiau, gal tiesiog dėl jo iškart susidomėjau apskritai sportu. Norėjosi tiesiog sportuoti, judėti. Kažkiek pašnekame dabar apie sportą ar rezultatus, bet ypač grįžus namo galbūt dažniau kaip tik norisi pailsėti nuo sporto, nuo kalbų apie įį“, – teigė M. Alekna.

M. Aleknos kelias į disko metimo sektorių nebuvo itin tiesus. Vaikinas iš pradžių lankė futbolą, kuris jam sekėsi gana neblogai.

REKLAMA

Tačiau pradėjus bręsti vaikinas ūgtelėjo taip, kad buvo sunku surasti ir reikiamo dydžio batelių. Šiek tiek pagalvojęs bei pastūmėtas smalsumo 14-metis vis dėlto nusprendė pabandyti tą sporto šaką, kurioje nuo pat mažų dienų matė ir savo tėtį.

„Taip ir gavosi, kad paskui jau nusprendžiau pradėti mėtyti diską“, – teigė M. Alekna.

Tarsi galiausiai likimas pats viską sudėliojo, kad keliai su disko metimu vis vien susiėjo?

„Matyt. Netiesus kelias, bet galiausiai susikirto“, – kukliai atsakė sportininkas.

Vyresnysis Aleknų sūnus 21-metis Martynas irgi disko metikas. Štai prieš kiek daugiau nei mėnesį jis Portugalijoje vykusiose Europos metimų taurės varžybose Martynas Alekna iškovojo pirmąją vietą amžiaus grupėje iki 23-ejų metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklausus Mykolo, ar jaučia konkurenciją su broliu, šis tik nusišypsojo.

„Praėjusį sezoną teko pasivaržyti kai kuriose varžybose. Dabar kurį laiką jau nebe, bet, kai grįšiu į Lietuvą, manau bus dar šansų. Konkurencija visada gerai“, – atsakė M. Alekna.

Dukart olimpinis čempionas V. Alekna savo kareroje toliausiai diską yra sviedęs net 73,88 cm. M. Aleknos metimai jau netoli 70 m. Ar kitas taikinys bus būtent ši riba?

„Jau netoli buvau 70 m žymos šiemet. Nežinau, gal ateityje pavyks ir peržengti. Nedaug kam pavyksta. Karjera ilga, dar esu jaunas, pernelyg į ateitį neplanuoju. Jei ateis laikas ar šiemet, ar kitąmet, gal ir pavyks numesti taip toli“, – sakė M. Alekna.

REKLAMA

M. Alekna artimiausiu metu dalyvaus keliose NCAA studentų varžybose JAV. Birželį grįš į Lietuvą ir dalyvaus šalies čempionate. Vėliau liepą lauks pasaulio čempionatas, kuriame sportininkas jau išmėgins jėgas su stipriausiais planetos disko metikais vyrų varžybose.

Disko metikai dažniausiai piką karjeroje pasiekia 26-27 metų ar sulaukę 30-ties. Štai pasaulyje pastaraisiais metais dominuojančiam švedui Danieliui Stahliui šiuo metu 29-eri.

Tad 19-mečio M. Aleknos demonstruojami rezultati ir progresas atrodo stulbinamai gerai. Tačiau ir apts M. Alekna atrodo ramus ir supranta, kad didelės pergalės neateis iškart.

Paklausus, ar dabartinis momentas yra tai, ką galima pavadinti karjeros lūžiu, sportininkas sutiko su tokia mintimi.

„Aš tikiuosi, kad taip, bet visko gyvenime nutinka. Bet taip, tikiu, kad tai dabar yra tas lūžis mano karjeroje“, – pokalbį užbaigė M. Alekna.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų