Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį nesėkme pradėjo Utenos „Juventus“ krepšininkai, kurie svečiuose 63:95 (18:23, 15:29, 16:18, 14:25) nusileido Kauno „Žalgirio“ komandai ir serijoje iki dviejų pergalių atsilieka 0:1.

Antroji dvikova penktadienį vyks antradienį.

Nors kauniečiai nuo pat susitikimo pradžios išsiveržė į priekį, „Juventus“ klubas lengvai pasiduoti nebuvo linkęs. Po DeJuano Collinso dvitaškio sužaidus keturias minutes žalgiriečiai įgijo dviženklę persvarą (15:5), tačiau aikštelėje pasirodžiusio Gedimino Maceinos pastangomis svečiai spurtavo 9:0 ir sumažino deficitą iki minimumo - 14:15. Ketvirčio pabaigoje Iliaso Zouroso auklėtiniai vėl šiek tiek nutolo ir pirmavo 23:18.

Antrajame ketvirtyje sužaidus tris

minutes Marius Pociukonis tolimu metimu vėl sumažino „Juventus“ deficitą iki dviejų taškų (26:28), tačiau „Žalgiris“ vėl spurtavo 8:0 ir Tadas Klimavičius sugrąžino aikštės šeimininkams dviženklę persvarą - 38:28. Įsismaginęs Martynas Pocius netrukus pataikė du tritaškius iš eilės, metimą iš po krepšio pridėjo Omaras Samhanas ir įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ jau įtikinamai pirmavo - 52:33.

Niekas nesikeitė ir po didžiosios pertraukos. „Žalgiris“ ir toliau didino pranašumą, o uteniškiai atsakydavo pavieniais tiksliais M.Pociukonio ir Arūno Vasiliausko metimais. Likus žaisti tris minutes komandas jau skyrė 27 taškai (64:37), tačiau ketvirčio pabaigoje svečiams nežymiai pavyko priartėti - 49:70.

Ketvirtajame kėlinyje abi komandos jau nerodė didelio noro kovoti. „Žalgirio“ klubas ramiai išlaikė turėtą pranašumą, kartas nuo karto palepindamas žiūrovus efektingais momentais. Likus žaisti dvi minutes skirtumas šoktelėjo iki trisdešimties taškų (91:61), o susitikimą „Žalgiris“ laimėjo rezultatu 95:63 ir serijoje išsiveržė į priekį 1:0.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17 (dvitaškiai 5/5, 8 atk. kam.), A.Milaknis 12, T.Klimavičius 11, T.Watsonas ir O.Samhanas - po 9, T.Delininkaitis, T.Plaistedas ir D.Collinsas - po 7, M.Pocius 6, M.Brownas 5, A.Čapinas 3, M.Kalnietis 2 (5 rez. perd.).

„Juventus“: M.Pociukonis 12, A.Vasiliauskas 11, G.Maceina 8 (7 atk. kam.), A.Adomaitis 7, Ž.Urbonas ir A.Kieža - po 6, V.Čepukaitis (7 atk. kam.), M.Prekevičius ir J.Elvikis - po 3, G.Matulis ir Ž.Šeštokas - po 2.