Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
42
G. Žibėnas. (Žygimantas Gedvila/ BNS nuotr.)

Ketvirtadienio vakarą Avia Solutions Group (ASG) arenoje Vilniuje prasidėjo istorinis Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalas tarp Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ ekipų. Dramatišką mūšį 77:68 (17:26; 19:10; 27:17; 14:15) laimėjo „Lietkabelis“. 

42

Ketvirtadienio vakarą Avia Solutions Group (ASG) arenoje Vilniuje prasidėjo istorinis Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalas tarp Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ ekipų. Dramatišką mūšį 77:68 (17:26; 19:10; 27:17; 14:15) laimėjo „Lietkabelis“. 

REKLAMA

Po rungtynių „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas akcentavo detales.

„Sutinku su Gyčiu – pirmos rungtynės pralaimėtos ir turime jas greitai pamiršti. Pradėjome žaisti individualiai, įsiklampinome į „Lietkabeliui“ parankų žaidimą.

Kai buvo keturios komandinės pražangos, buvome pernelyg naivūs, buvome praradę discipliną, siuntėme varžovus prie baudų metimų linijos. Puolime buvo per daug dvejonių ir per laisvesnes dienas reikia padaryti išvadas bei žaisti papraščiau. Metimai, kuriuos pramėteme, įkris“, – tikino treneris.

REKLAMA

Vienu metu „Rytas“ turėjo 15 taškų persvarą, bet įvyko rungtynių lūžis, kuomet „Lietkabelis“ perėmė mačo kontrolę. 

„Pagrindinis skirtumas šiose rungtynėse buvo kova. 50 prieš 50 kamuoliai. Mums 11 kartų išplėšė kamuolį iš rankų legaliai. Ir tai yra finalas. Finale viskas yra apie tai – kas kam išplėš kamuolį iš rankų. Šitose smulkmenose „Lietkabelio“ vyrai buvo stipresni“, – sakė G. Žibėnas.

– Verta paminėti Evaldo Kairio išėjimą į rungtynes. Jis buvo aktyvus nuo pat pradžios, davė energijos.

– Evaldas šiandien sužaidė puikias rungtynes ir tikrai pasiekė savo formą. Artėjančiose rungtynėse iš kitų aukštaūgių tikimės geresnio žaidimo .

– Ivanas Buva ketvirtajame kėlinyje nežaidė. Buvo iškalbingų emocijų ir momentų aikštelėje. Kaip jums atrodo, ar jis pats save išsiėme iš rungtynių? Ar varžovai privertė jį išsimušti?

REKLAMA
REKLAMA

– Tai yra ne pirmas kartas. Ivanas yra emocingas žaidėjas, jis nori laimėti. Kaip ir visi mes. Jis kitas rungtynes sužais žymiai geriau.

– Ar nepritrūko komandai kūrybos?

– Mes sukūrėme tritaškius per inside-out (kuomet kamuolys perduodamas iš vidaus į išorę – aut. past.) žaidimą. Kažkas įsiverždavo, kažkas nusimesdavo, kažkur pritraukdavome gynybą. Šiandien nepataikėme, bet nereikia jokių pasiteisinimų. Taip gali atsitikti. Neįmetėme savo vidurkio. Reikia pripažinti ir tai, kad „Lietkabelio“ gynyba buvo gera. Tai yra finalas ir reikia muštis kiekvienoje situacijoje ir kiekvienoje pozicijoje.

– Arnas Butkevičius labai anksti gavo keturias pražangas. Kiek komandą išmušė švilpukai ir kapitono dingimas iš rungtynių?

– Mums buvo labai skaudu taip anksti netekti Arno. Arnas yra mūsų variklis. Reikia pripažinti, kad kaip komanda, šiek tiek išsimušėme iš ritmo, kuomet praradome Arną. Kaip G. Radzevičius minėjo – mes tikrai po vieną rungtynių nelaimėsime, o Arnas yra klijuojantis žaidėjas tiek gynyboje, tiek puolime.

REKLAMA
REKLAMA

– Verta paminėti Gedimino Oreliko pristabdymą. Ar tai yra vienas pozityvesnių dalykų?

– Taip, pristabdėme Oreliką, bet tai yra komanda su gilia rotacija, kuri turi žaidėjų, kylančių nuo suolo ir darančių skirtumą rungtynėse. Jeigu vieną sustabdysime, kitas iššaus. Tai nėra didelio teigiamo dalyko, nes kiti žaidėjai iššovė ir pridarė dar daugiau žalos 

– Kokios komandos reakcijos tikitės kitose rungtynėse?

– Kova. Kova yra pagrindinis skirtumas. Mes turime suprasti, kad geros rungtynių pradžios, vieno kėlinio, penkiolikos minučių prieš tokią komandą neužteks. Žinome, kad pas varžovus komandos dvasia yra stipri. Žinant tai, kaip „Lietkabelis“ žaidžia namuose, mes turime teisingiau žengti į aikštelę Panevėžyje.

– A. Butkevičius trečiąją pražangą gavo antrajame kėlinyje, ketvirtąją taip pat antrojo kėlinio pabaigoje. Pamiršote, kad jis turi 3 pražangas? Rizikavote?

– Rizikavome. Tikėjome, kad negaus pražangos. Jo rankų yra daug kur. „Lietkabelis“ gerai žaidžia tada, kuomet turime keturias pražangas. Jie ieško tų pražangų ir šiandien daug kur prisigavome tuo metu, kai nebegalime daryti pražangų.

REKLAMA
REKLAMA

– Ketvirtoji A. Butkevičiaus pražanga – vienas raktinių rungtynių momentų?

– Buvo, bet turime dar 10 žaidėjų be jo. Kiekvienas iš mūsų turime žingsnį į priekį kitose rungtynėse. Pasikartosiu – turime pamiršti šias rungtynes kuo greičiau.

– Ivanas Buva nedalyvavo vienoje minutės pertraukelėje, prie suoliuko jį kviete Margiris Normantas. Kaip vertinate tai, kad žaidėjas buvo pasitraukęs nuo suoliuko?

– Tuo metu jis buvo pakeistas, o visi kiti žaidėjai buvo prie lentos. Nematau jokio kriminalo, kuomet jis nežaidė ir nebuvo prie lentos.

– Kas neveikia plane prieš Džordže Gagičių? Ar „Rytas“ yra pajėgus sustabdyti serbą?

– Mes esame pajėgūs apsiginti prieš bet kurį žaidėją, bet reikia tą darbą daryti geriau. Turime dvi skirtingas gynybos sistemas prieš jį su atskirais žaidėjais. Turime būti geri. Mums nei viena gynybos sistema nėra nauja. Mes dešimt mėnesių ją žaidėme ir tokiu sezono metu turime gynybą išpildyti geriau. Tokiame finale kiekviename aikštelės milimetre vyksta atkakli kova. Gagičius norės priimti kamuolį kuo žemiau, mes jį turime versti priimti kuo aukščiau, kuo toliau nuo krepšio. Kas tą kovą laimės, kas laimės kovą dėl kiekvieno milimetro, tas ir turbūt laimės finalą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų