15
Rungtynių akimirka (nuotr. zalgiris.lt)

Trečiadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ (5/4) išvykoje susitiko su Vitorijos „Baskonia“ (5/4) krepšininkais. Po įtemptos kovos 73:93 (20:21; 44:42; 58:64; 15:29) žalgiriečiai neatlaikė šeimininkų tempo.

15

Pirmajame ketvirtyje puikų žaidimą demonstravo komandos kapitonas Edgaras Ulanovas. Jau pirmąją minutę žalgirietis pataikė taiklų tritaškį, o kėlinį užbaigė savo sąskaitoje turėdamas 10 taškų.

Baskai nieko nelaukdami pradėjo žaisti savo mėgstamą greitą krepšinį, o žalgiriečius toks tempas privertė klysti.

Jau pirmajame kėlinyje į aikštelę Kazys Maksvytis išleido Dovydą Giedraitį, kuriam šis vakaras buvo debiutas Eurolygoje. Didžiausias problemas „Žalgiriui“ pirmajame ketvirtyje kėlė Dariusas Thopmpsonas, o į antrąjį kėlinį kauniečiai žygiavo atsilikdami vienu tašku (20:21).

Antrajame ketvirtyje Kauno „Žalgirį“ gelbėjo laiku pataikyti taiklūs tritaškiai metimai. Tritaškį metimą pirmasis smeigė Keenanas Evansas, du tritaškius pridėjo Tomas Dimša, vieną Arnas Butkevičius. Tačiau taikliais tritaškiais metimais atsakė ir šeimininkai, kurie antrojo kėlinio metu pataikė 3 tritaškius metimus. Po sėkmingos baskų atakos į ilgąją pertrauką K. Maksvyčio auklėtiniai išėjo turėdami 2 taškų pranašumą (44:42).

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ grįžta rimtai nusiteikęs. K. Evansas atidaro antrosios rungtynių dalie sąskaitą paleisdamas taiklų tritaškį metimą. Ne tokią sėkmingą atkarpą žaidžia latvis Rolands Šmitas, kuris per daugiau nei 16 minučių žaidimo nesugeba pelnyti taškų. Baskų gretose po ilgosios pertraukos sėkmingą reidą organizavo Rokas Giedraitis, pataikydamas ir itin sudėtingus metimus.

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui virš žalgiriečių puolimo stojo tamsūs debesys. Net trys atakos iš eilės užsibaigė klaidomis, o per tą laiką baskai stipriai užsivedė. Šeimininkams pradėjus tirpdyti persvarą ir veržtis į priekį K. Maksvytis buvo priverstas imti kelias minutės pertraukėles.

Panašu, jog pasitarimai nepadėjo. Nepaisant kelių sėkmingų K. Evanso epizodų žalgiriečiai į lemiamą kėlinį žygiavo atsilikdami 6 taškais (58:64).

Lemiamame ketvirtyje žalgiriečiai nenustojo klysti, o šeimininkai naudojosi beveik kiekviena jiems suteikta proga. Įpusėjus lemiamam ketvirčiui liūdnos žinios „Žalgiriui“.

Šeimininkai tolo, o dėl nemažo klaidų skaičiaus kauniečiams buvo vis sunkiau juos pasivyti. Kauniečių puolimas visiškai užstrigęs, gelbėti situaciją bando K. Evansas pataikydamas dar vieną tritaškį, tačiau šeimininkai greitai nubraukia šį metimą sėkminga atkarpa.

Rungtynėms artėjant link pabaigos liko vis mažiau šansų, o situacijos rimtumą suvokęs „Žalgiris“ strategas nusprendžia po truputį taupyti žaidėjus penktadienio rungtynėms. Kauno krepšininkai bandė vytis iki pat rungtynių pabaigos, tačiau laiko tam įgyvendinti neužteko ir rungtynės baigėsi baskų pergale 93:73.

Penktadienį Kauno komanda susitiks su „Valencia“.

Rokas Giedraitis nugalėtojams per 19 aikštėje praleistas minučių pelnė 9 taškus (4/6 dvit., 0/3 trit., 1/1 baud.), atkovojo 5 atšokusius kamuolius, tačiau pažeidė taisykles 3 kartus.

Tadas Sedekerskis nugalėtojų gretose per 23 minutes surinko 3 taškus (1/2 dvit., 1/2 baud.), sugriebė 3 kamuolius, rezultatyviai perdavė 3 kamuolius, perėmė 4 kamuolius, bet prasižengė 2 kartus.

„Baskonia“: Mattas Costello 19 (7 atk. kam.), Darius Thompsonas 19 (5 rez. perd.), Pierria Henry 15 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Vanja Marinkovičius 13, Rokas Giedraitis 9 (5 atk. kam.), Maikas Kotsaras 6, Daultonas Hommesas 5.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18, Keenanas Evansas 17 (4/6 trit., 4 atk. kam.), Tomas Dimša 11, Ignas Brazdeikis 10, Arnas Butkevičius 7, Kevarrius Hayesas 4 (4 atk. kam.), Laurynas Birutis 2.