Vieną po kito sensacijas pasaulio ledo ritulio čempionate teikę latviai pusfinalyje buvo labai arti to, jog pateiktų dar vieną netikėtumą, tačiau galiausiai turėjo pripažinti Kanados ekips pranašumą. Du kartus pirmavusi Latvijos rinktinė 2:4 (1:0, 1:1, 0:3) nusileido Kanadai ir kovą tęs dėl bronzos apdovanojimų.

Latviai pirmieji išsiveržė į priekį, kai Dans Locmelis (8:18) pakartojo komandos draugo smūgį. Nors antrojo kėlinio antroje pusėje kanadietis Samuelis Blaisas (35:32) rezultatą išlygino, tačiau jau po minutės Rudolfs Balcers (36:38) dar kartą pradžiugino Latvijos sirgalius ir antrą kartą išvedė savo komandą į priekį – 2:1.

Vadžias į savo rankas kanadiečiai perėmė trečiame kėlinyje, kai Jackas Quinnas (40:45) rezultatą išlygino, o netrukus Adamas Fantilli (48:56) pirmą kartą persvėrė rezultatą Kanados rinktinės naudai – 3:2.

Antrasis latvių įvartis:

Latviai vartininką šeštuoju aikštės žaidėju pakeitė likus 54 sekundėms, tačiau jau po 21 sekundės Scottas Laughtonas (59:17) įmušė į tuščius vartus ir Kanada pateko į pasaulio čempionato finalą.

Latvija atliko 22 metimus, tuo tarpu Kanada – 36.

Kovoje dėl trečiosios vietos Latvija susikaus su JAV ir Vokietijos poros nugalėtojais.