Jure Zdovcas tik atvykęs į Kauną pasakė – „Žalgiris“ turės gintis. Po keturių rungtynių laukimo darbas kitoje aikštės pusėje atrodo geresnis, bet žaliai baltų kariauna lieka be pergalių Eurolygoje. Šį sykį namuose teko sugerti Miuncheno „Bayern“ niuksą 73:75.

Kauniečiai nuo pat sezono pradžios kenčia. Traumos pasipylė pačiu netinkamiausiu metu ir žaidėjams, kurie turėjo tapti vienais lyderių. Ketvirtadienį Kaune nežaidė trys starto penketo žaidėjai – Emmanuelis Mudiay, Joffrey Lauvergne'as ir Janis Strelniekas.

Pirmą kartą šiame sezone išvydome Mantą Kalnietį startinio įžaidėjo vaidmenyje ir galima sakyti, kad šis sprendimas suveikė puikiai. Kalnas vien per pirmąją pusę surinko 8 taškus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Vis tik dar svarbiau, kad žalgiriečiai sulaužė varžovų puolimą. Per pirmus du kėlinius „Bayern“ nors ir suklydo vos 3 kartus, bet atakas dažnai užbaiginėjo paskutinėmis atakos sekundėmis, o tritaškių pataikymas iliustravo nekokybišką žaidimą (1/10 trit.).

Po pertraukos bavarai atliko korekcijas savo žaidime ir dabar jau „Žalgiris“ puolime žaidė pilnais batais smėlio. Tas pats Joshas Nebo atrodė vėl kaip viršininkas baudos aikštelėje, bet jo tendencija vis kilti į viršų dažnai tampa nuspėjama.

Nervingas mūšis Kaune šalia 9057 žiūrovų pasiekė klimaksą pačioje ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Sunkiai taškus rinkusiam „Žalgiriui“ labai reikėjo taiklaus Luko Lekavičiaus baudos metimo, bet mažylis šovė pro šalį, o likus 37 sek. Deshaunas Thomasas pelnė savo ketvirtąjį tašką iš eilės (71:74).

Tai buvo paskutinis pasispardymas, nes baudų metimų loterijoje kauniečiai sėkmės nerado.

„Sveikinimai ponui Trinchieri. Žinojome, kad abi ekipos norės tik pergalės. Žaidėme kietai, bet ne tiek protingai, kad laimėtume. Neturiu daug kritikos savo žaidėjams, stengėmės.

Pabaigoje galbūt faktoriumi buvo Vladimiras Lučičius tiek trečioje, tiek ketvirtoje pozicijoje. Buvome drąsūs, tikėjome savimi, bet smulkios detalės nulėmė rungtynes,“ – po mačo sakė „Žalgirio“ vyr. treneris J. Zdovcas.

Treneris išskyrė, kokios detalės mačo pabaigoje nulėmė rezultatą.

„Šiek tiek jų patirties, šiek tiek mūsų nepatirties. Kai Joshas Nebo gavo pražangą už judesį ranka, matome kiek tai lemia, kai varžovas gali apsimesti.

Toks yra žaidimas. Kitą kartą galėtume būti šiek tiek protingesni, geriau išpildyti minutės pertraukėlės metu sukurtas situacijas. Neieškosiu pasiteisinimų, turime 10 žaidėjų, bet pabaigoje pralaimėjome,“ – kalbėjo J. Zdovcas.

J. Zdovcas šiuo metu suka galvosūkius tarp poilsio ir kokybiškų treniruočių. Savo pokyčius įvesti treneris nori, bet viskas nėra taip paprasta.

„Nebuvau patenkintas „close-out“ gynyba šiandien. Dar esame šiek tiek išsigandę, nuleidžiame rankas ir varžovams iškart lengviau pulti.

Eurolygoje vienas prieš vieną gynybą yra labai svarbi. Ypač tais momentais, kai žinome, kad yra žaidėjų, kurie neperduos kamuolio ir žais patys. Jei ginantis žaidėjas nebus agresyvus, kiti bus pasimetę ir nežinos kaip suteikti pagalbą.

Žaidėjai nusipelno laisvos dienos, bet tiesiog neturime laiko. Geros koncentracijos gynyboje reikia 40 minučių,“ – sakė J. Zdovcas.

Dar vieną neblogą mačą Eurolygoje sužaidė Marekas Blaževičius. Aukštaūgis šį kartą gavo pasireikšti 11 minučių, per kurias sumetė 8 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.

Treneris pagyrė jaunąjį „centrą“, bet pripažino, kad šiai dienai jis dar nėra aukščiausio lygio žaidėjas.

„Marekas yra geras vaikinas, jis čia yra trečias „centras“, tad niekas daug ir nesitikėjo iš jo. Manau, kad jis dar nėra pasirengęs būti laiminčios Eurolygos komandos aukštaūgiu.

Kažkiek savo talento jis parodė, bet jis turi dirbti, įrodinėti savo vertę pirmiausia Lietuvos krepšinio lygoje,“ – aiškino J. Zdovcas.

„Žalgiriui“ ypač pabaigoje trūko individualaus meistriškumo. Šioje vietoje kertiniu galėjo tapti Emmanuelis Mudiay, bet afrikietis mačą praleido dėl traumos.

„Jei žiūrite daug Eurolygos rungtynių, tai matote, kad varžovai naudoja keitimasi ginamaisiais. Mes padarėme šiokį tokį progresą puolant prieš šią gynybą.

Emmanuelis yra labai svarbus mums, jis čia atvyko būti pagrindiniu žaidėju. Kažkiek kokybės jis parodė, bet jam reikia priprasti prie tokio agresyvumo, intensyvumo. Neturime daug žaidėjų, kurie gali laužti varžovų gynybą vienas prieš vieną. Mums jo trūko.

Nėra lengva žaisti be trijų geriausių žaidėjų puolime komandoje,“ – sakė J. Zdovcas.

Tuo tarpu šiandienos J. Zdovco oponentas buvo labai patenkintas – bavarai namo parsiveža pirmąją sezono pergalę.

„Sugebėjome laimėti labai puikioje atmosferoje. Turėjome sunkią rungtynių pradžią ir prastai kovojome dėl atšokusių kamuolių. Po pertraukos buvome visai kita komanda, labai stengėmės, kur kas geriau gynėmės.

Tai mums labai svarbi pergalė. Visą laiką pralaimėjome dėl smulkių detalių, išskyrus rungtynes su „Barca“. Geriausia medicina mums pagyti buvo pergalė,“ – sakė „Bayern“ vairininkas Andrea Trinchieri.

Ketvirtadienį Nemuno saloje puikų pasirodymą surengė pirmas rungtynes po traumos žaidęs bavarų lyderis Vladimiras Lučičius. Serbas ėmėsi iniciatyvos ketvirtajame kėlinyje ir mačą baigė su 17 taškų ir 20 naudingumo balų.

„Daug dalykų mus žudė sezono pradžioje. Zipseris ir Lučičius iškrito ilgam laikui ir yra tos pačios pozicijos žaidėjai. Tai mums viską sujaukė.

Turėjome prisitaikyti. Buvome komanda, kuri žaidžia Eurolygoje su trumpa rotacija. Vladimiro buvimas padeda ir man,“ – komentavo A. Trinchieri.

Kaip visada charizmos nestokojęs A. Trinchieri nenorėjo komentuoti pasikeitimų „Žalgirio“ žaidime po įvykusio Martino Schillerio atleidimo.

„Kai turime kalbėti apie atleistą trenerį, tai man visada yra liūdna. Ar matėte, kiek treniruočių turėjo „Žalgiris“? Negaliu būti jokio trenerio advokatu.

Spragtelėti pirštais? Taip neveikia krepšinyje. Jie žaidė kietai visas rungtynes, bet jiems tiesiog trūksta laiko,“ – sakė italas.