Penktadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse antrąjį aukso medalį iškovojo švedas Nilsas van der Poelis.

Vyrų 10 000 m rungtyje švedas distanciją įveikė per 12 min. 30.74 sek. ir pagerino pasaulio rekordą. Ankstesnis planetos rekordas priklausė pačiam N.van der Poeliui ir buvo pasiektas 2021 m. (12:32.95). Tuo pačiu švedas tiesiog „sunaikino“ olimpinį rekordą, kurį 2018 m. Pjongčange pasiekė kanadietis Tedas-Janas Bloemenas (12:39.77).

Titulą gynęs T-J.Bloemenas Pekine liko 8-as (13:01.39), o šios rungties 2014 m. Sočio olimpiados čempionas olandas Jorritas Bergsma buvo 4-as (12:48.94). Sidabrą pelnė olandas Patrickas Roestas (12:44.59), bronzą – italas Davide Ghiotto (12:45.98).

Ankstyvą rytą penktadienį vyko moterų kalnų slidinėjimo slalomo supermilžino rungtis. Joje nugalėjo šveicarė Lara Gut-Behrami, finišavusi per 1 min. 13.51 sek. 30-metei sportininkei tai buvo pirmas olimpinis auksas per karjerą. L.Gut-Behrami taip pat yra dabartinė pasaulio kalnų slidinėjimo čempionė slalomo supermilžino rungtyje. Anksčiau vienu metu šių abiejų titulų nebuvo turėjusi nė viena kalnų slidininkė.

L.Gut-Behrami 0.22 sek. aplenkė austrę Mirjam Puchner ir 0.30 sek. – šveicarę Michellę Gisin. Po dviejų iš eilės nebaigtų rungčių JAV kalnų slidinėjimo žvaigždė Mikaela Shiffrin pagaliau pasiekė finišą ir slalome supermilžine užėmė 9-ą vietą (1:14.30). Amerikietė neseniai pranešė, kad artimiausiu metu nebebendraus su žiniasklaida. JAV transliuotojas NBC sulaukė nemažai kritikos dėl to, kad labai ilgai rodė trasoje kenčiančią sportininkę. Vėliau M.Shiffrin dar turėjo 45 minutes atsakinėti į žurnalistų klausimus.