Savaitgalį Katovicuose (Lenkija) įvyko daugiau nei po 500 dalyvių sutraukę 2021 m. Europos greitųjų ir žaibo šachmatų čempionatai. Sekmadienį finišavusiose greitųjų šachmatų varžybose medaliu džiaugėsi Lietuvos atstovas didmeistris Paulius Pultinevičius (FIDE greitųjų reitingas 2536), su 9,5 taško iš 11 iškovojęs bronzos medalį.

20-metis marijampolietis turnyre finišavo šešių pergalių serija, paskutiniuose trijuose ratuose nugalėdamas kitus didmeistrio titulą nešiojančius oponentus. Vietą ant prizininkų pakylos garantavo atkakli partija su Vengrijos atstovu GM Imre Balogu (2629). Joje Paulius karaliumi perėjo į varžovo stovyklą, o išlaukęs juodųjų klaidos įnarpliojo vengrą į mato tinklą, iš kurio gelbėjantis šiam teko pereiti į pralaimėtiną endšpilį.

Tiek pat taškų (9,5) surinko ir kiti prizininkai – nugalėtoju tapęs reitingo favoritas iš Rusijos GM Aleksandras Motyliovas (2703) ir sidabrą iškovojęs Vokietijos atstovas GM Alexandras Donchenko (2535). Dėl kiek nelengvo starto (po 5 partijų Paulius turėjo 3,5 taško) Pauliaus papildomi rodikliai buvo kiek prastesni nei šių varžovų.

Iš viso šiame čempionate dalyvavo 8 Lietuvos atstovai. GM Tomas Laurušas (2557), beveik visas partijas žaidęs su šeimininkų lenkų atstovais, nusileido keletui nominaliai silpnesnių oponentų ir finišavęs su 7,5 taško užėmė 42-ąją vietą. FIDE meistras Laimutis Šolys (2130) surinko tiek pat ir liko 61-oje vietoje iš 571 dalyvio. Kiti dalyviai liko už pirmojo šimtuko ribos.

Netoli bronzos medalio Pultinevičius buvo ir penktadienį vykusiame žaibo turnyre. Paskutiniame mače iš dviejų partijų su tarptautiniu meistru lenku Igoriu Kowalskiu (2276) pergalė 2:0 būtų garantavusi bronzos medalį, tačiau finišavus 1:1 marijampolietis užėmė 14-ąją vietą, surinkęs 16 taškų iš 22 partijų. Tai taip pat buvo geriausias Lietuvos atstovo pasirodymas turnyre. T.Laurušas finišavo 59-oje vietoje su 14/22. Surinkę po 13,5, į pirmąjį šimtuką taip pat pateko 16-metis šiaulietis Tomas Povilaitis (1964; 96 vieta) ir 12-metis iš Kėdainių Gustas Morkūnas (1973; 99 vieta).

Europos žaibo čempionate dalyvavo 529 šachmatininkai, o aukso medalį užsikabino namų sienas apgynęs stipriausias Lenkijos šachmatininkas GM Janas-Krzysztofas Duda (2792).