Kauno „Žalgiris“ (12/1) namie laimėjo nelengvą Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) dvikovą prieš Alytaus „Dzūkiją“ (5/7).

Pirmojoje mačo dalyje geresni buvo svečiai, o nusivylimo tuo neslėpė ir žalgiriečių strategas Jure Zdovcas. Slovėnas po rungtynių teigė, kad tokią mačo eigą buvo galima nuspėti, o ją apgręžti pavyko ir nepakėlus balso.

„Sunkios rungtynės. Kaskart sakau, kad neskirstome rungtynių į Eurolygą ir LKL, kautis reikia visada. Prieš mus visi yra motyvuoti ir atsipalaidavę, o mes vėl turime problemų. Šnekant nuoširdžiai, labiausiai nesidžiaugiu mačo pabaiga. Tokias rungtynes gali laimėti gynyba 100:60 arba 75:70, tačiau mes nebuvome pasirengę ir prametėme daug lengvų metimų. Dvi ar tris paskutines minutes atidavėme jiems dešimt taškų ir man dėl to skauda labiausiai“, – teigė strategas.

Kas buvo didžiausia problema?

Visko po truputį. Dar prieš rungtynes visiems susirinkus mačiau, kad taip bus. Ne pirmą kartą taip, jau gali nuspėti iš žaidėjų koncentracijos. Jie nesusitelkę, nepasirengę atiduoti šimto procentų, galvoja, kad galės pailsėti, o už juos sužais komandos draugai. Esu žaidėjams sakęs, kad tokiuose mačuose pamatau jų charakterį, kas yra pasirengęs ir supranta jų svarbą. Kai kurie ne ritme esantys žaidėjai turėtų gauti daugiau minučių, bet kai mačas nesiklosto, tai atlikti sunkiau.

Vaizdas aikštelėje po ilgosios pertraukos buvo daug geresnis, ką pasakėte žaidėjams rūbinėje?

Šnekėjau gražiai, mandagiai. Nesu kvailas, negali būti agresyvus ir rėkti dėl tokių priežasčių, juk ne pirmas kartas. Jie yra protingi ir supranta viską, gali tai iš jų išgirsti ateidamas į rūbinę. Jie gerai sureagavo. Trečias kėlinys visada yra svarbus, pastaruoju metu gerai jų neatidarydavome. Ketvirtajame kėlinyje vėl praleidome 21 tašką, nors neturėtume praleisti daugiau dešimties, tai juk karas. Prieš Monaką praleidome daugiau nei 30, Kazanėje – 24. Tai yra per daug, o ketvirtasis kėlinys gynybos prasme turi būti geriausias rungtynėse.

Kodėl Janis Strelniekas šiandien nežaidė?

Nusprendėme suteikti jam poilsio. Prieš kiekvieną mačą atliekame tokius sprendimus, praeitą kartą ilsinome Milaknį ir Dragičių. Janis turi smulkių problemėlių. Jei be jo negalėtume laimėti tokių rungtynių, beliktų keliauti namo.