Kauno „Žalgiris“ (3/13) dvigubą Eurolygos savaitę užbaigė dar vienu pralaimėjimu, kai svečiuose 53:66 (12:13, 11:13, 19:16, 11:24) nusileido Kazanės UNIKS (10/6) klubui.

Rusijos klubui tai buvo trečiasis laimėjimas turnyre iš eilės, o kauniečiai patyrė trečiąją nesėkmę paeiliui.

Mače jau nuo pat pradžių komandos didelį dėmesį skyrė gynybai. Nors karts nuo karto pavykdavo susikurti ir neblogų situacijų puolant, bet išnaudoti jas ne itin pavykdavo.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai po sėkmingų Josho Nebo pabandė kiek atitrūkti, bet čia pat šeimininkai surengė kelias atakas be atsako ir į didžiają pertrauką komandų krepšininkai išėjo ilsėtis UNIKS pirmaujant 26:23.

Po pertraukos žalgiriečiai trečiąjį kėlinį pradėjo neblogai, bet vėliau leido įsižaisti keliems varžovų lyderiams. Mario Hezonja vien per trečiąjį kėlinį pelnė 11 taškų.

Tačiau Janio Strelnieko penki taškai iš eilės leido bei dar keli geri komandos epizodai leido ištirpdyti varžovų 7 taškų persvarą iš išlyginti mačo rezultatą (42:42).

Bet Kazanės ekipa vėl truktelėjo iškart prasidėjus lemiamam susitiko kėliniui, kai spurtavo 10:0.

„Žalgiris“ pirmus taškus kėlinyje pelnė sužaidus beveik penkias minutes. Bet, nepaisant to, šeimininkai kaip reikiant užsikūrė ir toliau svaidė vieną taiklų metimą po kito į žalgiriečių krepšį.

Tuo tarpu kauniečiai atrodė visiškai išsikvėpę.

Puikiai lemiamą kėlinį sužaidė UNIKS laimėjo jį 24:11 ir iškovojo pergalę bendru rezultatu 66:53.

„Žalgiris“ realizavo vos 40,5 proc. dvitaškių (15/37) ir 28,6 proc. tritaškių (6/21).

Nė vienas „Žalgirio” žaidėjas neperkopė dviženklio taškų skaičiaus. Rezultatyviausi buvo po 9 taškus pelnę Marekas Blaževičius ir Janis Strelniekas.

Varžovų gretose sunkiai sekėsi sustabdyti jų lyderį M. Hezonja. Kroatas pelnė 20 taškų ir surinko 21 naudingumo balą.

UNIKS: Mario Hezonja 20 (4/5 tritaškiai, 6 atk. kam., 21 naud. bal.), Tonye Jekiri (9 atk. kam., 20 naud. bal.) ir Isiah Canaanas po 11, Lorenzo Brownas 9 (10 rez. perd..)

„Žalgiris“: Marekas Blaževičius ir Janis Strelniekas po 9, Tyleris Cavanaugh 8, Edgaras Ulanovas (5 atk. kam.) ir Joshas Nebo (7 atk. kam., 18 naud. bal.) po 7, M. Kalnietis ir N. Giffey po 5.

„Žalgiris“ pirmąjį ratą užbaigs kitą savaitę, kai namuose priims Milano „AX Armani“ krepšininkus.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: UNIKS 66:53 (13:12, 13:11, 16:19, 24:11)

Pavojinga varžovų pradžia.. UNIKS pelno septynis taškus iš eilės ir atitrūksta 49:42. Dar vienas M. Hezonjos tritaškis... UNIKS pavojingai tolsta.

„Žalgiris“ tik sužaidus beveik pusę kėlinio pelno pirmuosius taškus kėlinuke. Varžovai pirmauja 52:44.

Kauniečiai jau atrodo kelia baltą vėliavą, nes varžovai kaip reikiant įsisiautėjo. Dar kelios geros atakos, L. Browno gražus metimas ir šeimininkai priekyje net 62:46.

UNIKS puikiai sužaidžia lemiamą mačo kėlinį ir žalgiriečiai priversti pripažinti varžovų pranašumą.

Trečias kėlinys: UNIKS 42:42 (13:12, 13:11, 16:19)

Kiek rezultatyviau pradeda kėlinuką abi komandos. UNIKS įmeta du metimus, bet ir žalgiriečiai atsako šešias taškais ir vis dar atsilieka tašku.

Įsimėto varžovų lyderis Mario Hezona, pataikęs trečią savo tritaškį mače (38:35 UNIKS naudai). Vis sunkiau susikuria progas „Žalgiris“. Po dar kelių M. Hezonjos taškų kauniečiai jau atsilieka 35:42.

Janis Strelniekas inicijuoja kauniečių spurtą. Puiki komandos kėlinio pabaiga, neleista varžovams atitrūkti dar labiau, o po kelių gerų metimų „Žalgiris“ lygin rezultatą (42:42).

Antras kėlinys: UNIKS 26:23 (13:12, 13:11)

Kol kas visiškai gynybinis susitikimas. Abi ekipos itin saugo savo krepšį. Žalgiriečiai po Mareko Blaževičiaus gražaus metimo pirmauja 16:15.

Sunkiai renka taškus abi komandos.. daug netaiklių metimų ir klaidų. Sužaidus daugiau nei pusę kėlinio komandos jame pelnė vos po keturis taškus, o UNIKS pirmauja 17:16.

Kokie J. Nebo momentai! Gražus dėjimas ir jau po kelių rezultatyvių atakų kauniečiai minimaliai priekyje (21:20). Kazanės ekipa visgi nubaudė svečius keliomis atakomis, o Z. Dragičiaus tolimas metimas nebuvo taiklus, tad į didžiąją pertrauką komandos išeina UNIKS pirmaujant 26:23.

Pirmas kėlinys: UNIKS 13:12 „Žalgiris“

Mačą abi komandos pradėeda gindamosios gana agresyviai. Sužaidus daugiau nei dvi minutes rezultatas lygus 2:2. Įpusėjus kėliniui vaizdas gana panašus.

Žalgiriečiai prameta keli gerus metimus, tačiau varžovai niekur per daug neatitrūko ir Rusijos ekipa pirmauja tik 6:4.

Bet čia pat „Žalgiris“ pagaliau išnaudoja susikurtas progas, o po Edgaro Ulanovo metimo jau kauniečiai po mini spurto 5:0 pirmauja (9:6).

Kėlinio pabaigoje užvirė kova taškas į tašką, bet galiausiai UNIKS sugeba prisivyti kauniečius ir pirmauti po dešimties minučių 13:12.