Jau eilinę nesėkmę Eurolygoje patyrė Kauno „Žalgirio“ (3/13) ekipa, kuri išvykoje 53:66 (12:13, 11:13, 19:16, 11:24) nusileido Kazanės UNIKS (10/6) krepšininkams.

Tris kėlinius varžovas žalgiriečiai bandė priešintis, bet spurto 0:10 kevirtajame kėlinyje teko pripažinti Kazanės ekipos pranašumą. Kauniečiai turnyre patyrė trečiąją pergalę iš eilės ir jau 13-tą sezone.

„Žalgirio“ krepšininkai bemaž pusę ketvirtojo kėlinio negalėjo pelnyti taškų.

Po rungtynių kalbęs komandos treneris Jure Zdocas sakė, kad nors prieš mačą tikėjo, kad šiandien galima laimėti, bet lemiamu momentu koją pakišo nedovanotinos klaidos ir jų lyderio nesustabdymas.

„Visų pirma, sveikinimai treneriui V. Perasovičiui ir varžovams su pergale. Mes žaidėme geras rungtynes. Prieš mačą tikėjau, kad galime laimėti. Turėjome blogų momentų, naivių klaidų, parodėme nepatirties, bet sustabdėme jų lyderius, išskyrus M. Hezonja, kuris susimetė iš tų pačių situacijų ypač pabaigoje.

Paskutiniame kėlinyje žinojome, kad jie keisis ginamaisias ir mes turėsime problemų, jei laiku nepriimsime tinkamų sprendimų. Mes nesugebėjome gerai užpulti, jie perėmė kelis kamuolius, pabėgo, pelnė lengvus taškus ir tai jiems suteikė lemiamą pranašumą“, – mintimis dalijosi  J. Zdovcas.

Šiandien „Žalgiris“ pelnė tik 52 taškus. Ar problema buvo prastas pataikymas?

Žinoma, prametėme keletą lengvų metimų, ypač rungtynių pradžioje, kai gerai dalinomės kamuoliu, bet prametėme tuos gerus ir laisvus metimus. Gal jei jie būtų įkritę mums būtų buvę lengviau.

Tačiau mums nebuvo lengva atsigauti po rungtynių su „Monaco“. Sulaukiau kritikos, kad nedariau pakankamai keitimų, nerotavau žaidėjų tinkamai. Bet žinote, jeigu laimi, tada viskas gerai, bet dėl to neturiu problemų. Žinoma, atletiškesni žaidėjai atsigauna greičiau.

Apskritai tai žaidėme gerai, tikėjau pergale, bet buvome gal pernelyg naivūs. Bandėme žaisti prieš susikeitimą ginamaisiais, tačiau tam daug nesiruošėme. Turėjome rungtynes su Monako ekipa, galėjote matyti, kad mes strigome.

Iš kur atsirado problemos ketvirtajame kėlinyje?

Tiesiog praleidome per daug taškų, pradžioje jie pelnė juos per lengvai. Paskutinį kėlinį pralaimėjome 11:24, o jis turėtų būti tas, kai pelnoma mažai taškų.

Jei mes negalime pelnyti taškų, turime sunkiai dirbti gynyboje. Bet, kaip ir sakiau, jie susirinko lengvų taškų greitajame puolime, kas mus pražudė.

Ar jūs patenkintas komandos parodyta gynyba?

Taip, bet manau, kad galėjome atimti mažiausiai dešimt taškų. Jie metė paskutinėmis sekundėmis, visa arena žinojo, kad jie mes, bet mes vis vien jiems leidžiame metimus išmesti.

Neatleistini trys M. Hezonjos tritaškiai paeiliui tokiu pat būdu. Manau, kad galėjome geriau atlikti savo darbą ir galbūt būtume laimėję mačą. Nesvarbu, kad būtume laimėję negražiai, bet svarbiausia būtų buvus pergalė, nes tas mums dabar būtina.