Paskelbta, kaip vadinsis Rusijos rinktinė Tokijo ir Pekino olimpinėse žaidynėse

Tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) sankcijų sulaukusi Rusija 2021 m. Tokijo vasaros ir 2022 m. Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse negalės naudoti savo himno, vėliavos ir kitų simbolių.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) neseniai patvirtino, kad Rusijos olimpiečių komanda artimiausiose olimpiadose vadinsis ROC. Tai žodžių Rusijos olimpinis komitetas abreviatūra.

Pažymima, kad visur bus privaloma naudoti būtent tokią santrumpą, o ne pilną pavadinimą, nes jame irgi yra žodis Rusijos.

„Rusijos vėliava ar kiti šalies simboliai ant delegacijos aprangų turės būti pakeisti Rusijos olimpinio komiteto emblema. Jei ant sportininkų aprangų bus užrašas „Rusijos olimpinis komitetas“, jis turės būti pakeistas į abreviatūrą ROC. Jei tai bus neįmanoma, o ant aprangų liks žodis Rusija ar kuri nors kita to žodžio forma, tuomet šalia jo privalės būti ir žodžiai „neutralus atletas“, kurie turėtų būti aiškiai matomi“, - teigiama TOK pranešime.

Kol kas neaišku, kas olimpiadoje pakeis Rusijos himną. Patys rusai norėtų, kad būtų leidžiama daina „Katiuša“, bet TOK sprendimo dar nepriėmė. Štai pasaulio slidinėjimo čempionate FIS atsisakė leisti „Katiušą“, o vietoj to Rusijos sportininkams skambės FIS himnas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų