Lietuvos futsal rinktinė pergalingai pradėjo Jonavoje vykstantį 2024-ųjų FIFA pasaulio salės futbolo čempionato preliminarų atrankos turnyrą – lietuviai net 4:1 (4:0) sutriuškino Turkijos rinktinę.

Pirmieji Ernesto Macenio budrumą patikrino turkai, tačiau vartininkas sužaidė sėkmingai, o netrukus krito du greiti Lietuvos komandos įvarčiai.

Visų pirma stipriu smūgiu į viršutinį vartų kampą lietuvius išvedė Deividas Reimaris, o po kiek daugiau nei minutės mūsiškių persvarą padvigubino Lukas Sendžikas. Lietuviai ir toliau turėjo teritorinę persvarą, kuri netrukus virto dar vienu įvarčiu, kurį baudiniu pelnė Edgaras Baranauskas.

Turėdami saugią persvarą lietuviai nesustojo ir netrukus už šeštą varžovų pražangą galėjo mušti dar vieną baudinį, tačiau šįsyk E. Baranausko smūgis skriejo virš vartų. Nepaisant to, kėlinio pabaiga šeimininkams susiklostė puikiai – už grubią pražangą raudoną kortelę prieš save išvydo Turkijos vartininkas Erkanas Cinaras, o baudinį įvarčiu pavertė Jonas Ulberkis.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai pabandė žaisti su penkiais aikštės žaidėjais, tačiau netrukus į aikštę grįžo Ernestas Macenis.

Antrajam kėliniui artėjant prie pusiaukėlės turkams pavyko sumažinti deficitą iki 1:4. Kėliniui artėjant prie pabaigos žaidėjo neteko ir lietuviai, kai raudona kortele nubaustas buvo Lukas Sendžikas.

Visgi didelės įtakos galutiniam rezultatui tai neturėjo ir lietuviai atranką pradėjo pergale.

Kitose dienos rungtynėse Šiaurės Airijos ir Izraelio rinktinės išsiskyrė 3:3. Šiaurės airiai du kartus turėjo dviejų įvarčių persvarą (2:0 ir 3:1), tačiau antrame kėlinyje Izraelio ekipa grąžino pusiausvyrą. Šiaurės Airijos komandoje hat-tricku pasižymėjo Connoras Millaras.

Atrankos varžybos tęsis ir trečiadienį – 16 valandą Jonavos arenoje susitiks Turkijos ir Šiaurės Airijos komandos, o nuo 18.30 val. į kovą stos Lietuvos ir Izraelio ekipos.

FIFA pasaulio salės futbolo čempionato preliminarus atrankos etapas

Rungtynių statistika: Lietuvija 4:1 Turkija

Jonavos arena, teisėjai – Filipe Goncalo Santosas Duarte, Doroteja Musič ir Arlindas Subashi;

Įvarčiai: 2 min. Deividas Reimaris, 3 min. Lukas Sendžikas, 11 min. Edgaras Baranauskas, 19 min. Jonas Ulberkis (Lietuva); 29 min. Cem Keskin (Turkija);

Įspėti: 5 min. Jurijus Jeremejevas, 21 min. Benas Spietinis, 32 min. Edgaras Baranauskas (Lietuva); 32 min. Ramazan Bildirici (Turkija);

Pašalinti: 35 min. Lukas Sendžikas (Lietuva); 19 min. Erkan Cinar (Turkija);

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Macenis, Albert Voskunovič, Justinas Zagurskas, Deividas Reimaris, Lukas Sendžikas, Karolis Čirba, Lukas Sipavičius, Jonas Ulberkis, Tomas Bučma, Benas Spietinis, Edgaras Baranauskas, Mantas Adomėnas, Artūr Juchno, Jurij Jeremejev.