Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė trečiadienį po ilgos pertraukos renkasi į stovyklą, kur pradės pasiruošimą Tokijo olimpinių žaidynių atrankai. Dariaus Maskoliūno parengtuose sąrašuose įsitaisė ir vienu geriausių Europos jaunuoju krepšininku pripažintas Rokas Jokubaitis.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė trečiadienį po ilgos pertraukos renkasi į stovyklą, kur pradės pasiruošimą Tokijo olimpinių žaidynių atrankai. Dariaus Maskoliūno parengtuose sąrašuose įsitaisė ir vienu geriausių Europos jaunuoju krepšininku pripažintas Rokas Jokubaitis.

REKLAMA

Tarp Kauno „Žalgirio“ ir „Barcelonos“ klubų pastarosiomis savaitėmis laviruojantis 20 metų krepšininkas pasitinka vos antrą savo gyvenime Lietuvos rinktinės stovyklą.

Su nacionalinės komandos marškinėliais R. Jokubaitis debiutavo 2020 metų vasarį, rungtynėse prieš Čekiją. Nuo įsimintino debiuto prabėgo jau pusantrų metų, o per šį laikotarpį „Žalgirio“ gynėjas, kaip sako pats, krepšinyje „pridėjo“ turbūt visų galimų elementų.

Sausa statistika yra gana iškalbinga, bet ne tokia svarbi, kaip kad ką tik gautas R. Jokubaičio įvertinimas Europoje. Eurolygos krepšininkų balsavime mažeikiškis buvo pripažintas geriausiu 2020-2021 m. turnyro jaunuoju žaidėju. Bendrame balsavime toje pačioje kategorijoje lietuvis užėmė antrąją vietą.

REKLAMA

„Tikrai labai smagu. Prieš kokius dvejus metus tikrai nebūčiau pagalvojęs, kad tai yra įmanoma. Ir šįkart tikrai nesitikėjau tokio įvertinimo. Kai gauni gerų atsiliepimų apie savo darbą viso sezono metu – švelniai tariant, būna tikrai labai smagu. Tokie įvertinimai suteikia dar daugiau motyvacijos tobulėti. Aš žinau, kad dar tikrai ne viską parodžiau, dar augsiu, tobulėsiu, bus ir dar geriau. Aišku, viskas čia priklauso nuo manęs, bet tai tikrai smagu ir labai motyvuoja“, – kalbėdamas su tv3.lt sakė į stovyklą išvykęs jaunasis krepšininkas.

Bendrai R. Jokubaitis gyvena įtemptu ritmu – su „Žalgirio“ komanda Lietuvos čempionu jis tapo tik prieš savaitę, todėl laiko pailsėti po intriguojančio sezono jis tiesiog neturėjo. Tiesa, būtent apie poilsį kalbėti 20 metų krepšininkas visai nenorėjo – pasak paties žaidėjo, kartais apie tai tiesiog tenka negalvoti, ypač būnant tokio amžiaus.

REKLAMA
REKLAMA

„Visada norisi poilsio po tokio ilgo sezono. Bet čia net nėra kalbų, ypač man, būnant tokiam jaunam, pakviestam į rinktinę prieš tokį rimtą turnyrą, poilsį reikia padėti į šoną. Žaisti rinktinėje juk yra vienas pagrindinių kiekvieno krepšininko tikslų, todėl apie nuovargį, kad ir koks jis būtų, net negalvoju. Norisi pasiekti geriausių rezultatų, o pasiilsėti teks vėliau.

Turėjome laisvą savaitę, bet per daug pailsėti nepavyko. Juk visi mes žinome, kad netrukus pradedame atranką į olimpines žaidynes, tai mintys vis tiek buvo apie krepšinį – jei nori gerai pasirodyti, turi išlaikyti geriausią sportinę formą. Tiesiog negalvoji apie poilsį“, – šyptelėjo R. Jokubaitis.

Per tuos pusantrų metų nuo pirmojo debiuto Lietuvos rinktinėje R. Jokubaitis užaugo taip, kad šiuo metu beveik neabejojama dėl jo persikėlimo į Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamą „Barceloną“.

Plačiau apie dabartinę sportinę formą, gandus dėl Barselonos ir norą įsitvirtinti D. Maskoliūno dvyliktuke – interviu:

REKLAMA
REKLAMA

Rokai, ką tik baigėte geriausią savo karjeros sezoną, o jau esate rinktinės stovykloje. Nesijaučiate pervargęs?

Visada norisi poilsio po tokio ilgo sezono. Bet čia net nėra kalbų, ypač man, būnant tokiam jaunam, pakviestam į rinktinę prieš tokį rimtą turnyrą, poilsį reikia padėti į šoną. Žaisti rinktinėje juk yra vienas pagrindinių kiekvieno krepšininko tikslų, todėl apie nuovargį, kad ir koks jis būtų, net negalvoju. Norisi pasiekti geriausių rezultatų, o pasiilsėti teks vėliau.

Turėjome laisvą savaitę, bet per daug pailsėti nepavyko. Juk visi mes žinome, kad netrukus pradedame atranką į olimpines žaidynes, tai mintys vis tiek buvo apie krepšinį – jei nori gerai pasirodyti, turi išlaikyti geriausią sportinę formą. Tiesiog negalvoji apie poilsį.

Prieš pirmąją gyvenime rinktinės stovyklą sakėte, kad važiuojate pasisemti patirties ir pamatyti, ko galima išmokti iš senbuvių. Prabėgo nemažai laiko, ar vis dar važiuojate to paties?

Per metus laiko šiek tiek pasikeitė mano požiūris. Prikaupiau daugiau patirties, iš dar arčiau pažinau tą tikrą vyrišką krepšinį, bet, žinoma, vien pabūti rinktinėje, leisti dienas su geriausias Lietuvos krepšininkais, yra itin smagi patirtis. Beje, NBA žaidžiančių rinktinės narių pats dar nepažįstu, todėl įdomu bus ir susipažinti su jais.

REKLAMA
REKLAMA

O turite išsikėlęs asmeninių tikslų šioje stovykloje?

Visą gyvenimą rinktinę stebėdavau per televizorių, o dabar pats turiu progą patekti į olimpines žaidynes. Aišku, aš norėsiu komandai pagelbėti kiek tik galėsiu. Esu pasiruošęs nebūti antraplanis žaidėjas. Dirbsiu, bandysiu išsikovoti vietą sudėtyje. Rinktinėje nebūsiu tiesiog praeivis pro šalį, noriu padėti rinktinei pasiekti kažką rimto.

Sakote, kad pasikeitė jūsų požiūris. Kiek jūs pats jaučiate, kad patobulėjote kaip krepšininkas?

Kaip krepšininkas, manau, paaugau visapusiškai. Į vyrų krepšinį įsiliejau šimtu procentų. Pagal amžių daug kas dar galėtų sakyti, kad viskas man atleidžiama, kad esu jaunas, galiu klysti. Bet aš manau, kad jau nebegalima taip kalbėti. Manau, kad esu lygiavertis. Nenoriu per drąsiai sakyti, bet nesijaučiu kažkuo prastesnis už likusią sudėtį. Jei esu čia pakviestas, tai man yra maksimalus stimulas, maksimali motyvacija – tikiu, kad galiu kovoti dėl konkretaus vaidmens komandoje, bet viską reikės įrodyti aikštelėje.

REKLAMA
REKLAMA

Žaidėjų tarpe buvote pripažintas geriausiu Eurolygos jaunuoju krepšininku. Kokias emocijas sukelia tokie įvertinimai?

Tikrai labai smagu. Prieš kokius dvejus metus tikrai nebūčiau pagalvojęs, kad tai yra įmanoma. Ir šįkart tikrai nesitikėjau tokio įvertinimo. Kai gauni gerų atsiliepimų apie savo darbą viso sezono metu – švelniai tariant, būna tikrai labai smagu. Tokie įvertinimai suteikia dar daugiau motyvacijos tobulėti. Aš žinau, kad dar tikrai ne viską parodžiau, dar augsiu, tobulėsiu, bus ir dar geriau. Aišku, viskas čia priklauso nuo manęs, bet tai tikrai smagu ir labai motyvuoja.

Pripažinimai, kad esi geriausias Europoje. Tai įpareigoja, motyvuoja, ar slegia?

Jaučiasi šiek tiek našta ant pečių, bet tai nė kiek nereiškia, kad galiu atsipalaiduoti. Juk sportininkams tai yra maloniausia – būti įvertintam. Dabar reikia palaikyti tą kartelę ir dar ją pakelti.

Kiek motyvacijos bus prikaupusi Lietuvos rinktinė po slogaus pasirodymo atrankoje į Europos čempionatą?

Dabar tai bus jau pati stipriausia sudėtis. Motyvacijos tikrai turime pakankamai, visada jos yra per akis. Mes norime įrodyti, kad dėl mūsų nereikia abejoti. Ir dar svarbu tai, kad žaidžiame Kaune – tas irgi labai motyvuoja. Norime padaryti žmonėms šventę ir užtildyti kritikus.

REKLAMA
REKLAMA

Sirgaliai laukia žinių dėl kito jūsų sezono. Kur žaisite, ar keliatės pas Šarą?

Pernelyg nesinori kalbėti, bet galiu užtikrinti, kad neturime galutinio sprendimo. Laukiame, kol pasibaigs čempionatas Ispanijoje, viskas turėtų paaiškėti per artimiausią savaitę ar dvi.

Ar stebite Europos futbolo čempionatą? Ką palaikote?

Stebiu. Kiek spėju, tiek stebiu. Palaikau prancūzus, o kol kas geriausią įspūdį paliko Nyderlandai, labai gražiai sužaidė su Ukraina. Bus įdomus čempionatas.

***

Kontrolines rungtynes mūsų šalies krepšininkai sužais jau visai netrukus. Birželio 18 ir 24 dienomis Lietuva rungtyniaus su Dominikos Respublikos ekipa, o birželio 22-ąją susitiks su Rusijos rinktine. Visas šias rungtynes aistruoliai tiesiogiai kviečiami stebėti 19.30 val. per TV3 ir Go3.

Vyrų krepšinio atrankos turnyrą lietuviai pradės nuo birželio 29-osios. Lietuvos rinktinės krepšininkai turnyrą pradės su Venesuelos nacionaline komanda, o liepos 1-ąją krepšininkai susitiks su Pietų Korėjos rinktine.

REKLAMA
REKLAMA

Kitoje grupėje (B) rungtyniaus Slovėnijos, Lenkijos ir Angolos krepšininkai. Į pusfinalį pateks tik po dvi geriausias grupės komandas, tačiau TV3 ir internetinė vaizdo platforma TV3 Play transliuos visas olimpinės atrankos vyrų krepšinio rungtynes – ne tik tas, kuriose pasirodys lietuviai. Visas naujienas apie lietuvių žaidimą ir karščiausias krepšinio naujienas rasite ir portale tv3.lt.

Nepraleiskite svarbiausių krepšinio įvykių kartu su TV3 žiniasklaidos grupe!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų