25
„Žalgiris“ – „Glimt“ mačo akimirkos. (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Antradienio vakarą UEFA Čempionų lygos trečiojo atrankos etapo rungtynėse Vilniuje „Žalgiris“ namuose lygiosiomis 1:1 (1:0) sužaidė su Bodės „Glimt“ klubu ir savo kovas turnyre baigė. Vilniečiai nuo antrojo kėlinio vidurio žaidė aikštėje turėdami vienu futbolininku mažiau.

25

Prieš savaitę Norvegijoje žalgiriečiai varžovams buvo pralaimėję net 0:5.

„Žalgiris“ dabar kovas tęs jau Europos lygos taurės turnyre. Čia jų varžovais bus Razgrado „Ludogorec“ arba Zagrebo „Dinamo“.

Priminsime, kad „Žalgiris“ jau turi garantuotą vietą UEFA Konferencijų lygos gru

Mačą vilniečiai pradėjo energingai bei bandė kurti progas. Atsakyti pabandė ir svečiai.

9-ąją minutę kamuolys atsidūrė norvegų vartuose, tačiau žalgiriečių įvartis nebuvo įskaitytas dėl pražangos prieš „Glimt“ vartininką.

Rungtynės vyko gana ramiai, kol galiausiai „Žalgiris“ LFF stadioną ir mačą stebėjusį Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą pradžiugino įvarčiu.

39-ąją minutę Francis Kyeremeh pirmasis suskubo prie kamuolio, atsidūrė labai laiku ir vietoje bei iš arti išvedė šeimininkus į priekį.

Po pertraukos varžovai rezultatą išlygino prabėgus jau penkioms minutėms. 50-ąją minutę Joelis Mugisha pasižymi.

Nors iš pradžių buvo fiksuojama nuošalė, bet po VAR peržiūros arbitras įvartį įskaitė.

Netrukus žalgiriečių bėdos nesibaigė. Iš pradžių į jų vartus už P. Mamičiaus grubią pražangą buvo skirtas 11 metrų baudinys.

Vėliau po VAR peržiūros nuspręsta, kad pražanga buvo prieš baudos aikštelę. Tiesa, už paskutinės vilties pražangą raudona kortelė P. Mamičiui vis dėlto buvo parodyta ir jis paliko aikštę.

Nuo tada rungtynės kiek aprimo. Norvegai ilgiau kontroliavo kamuolį bei niekur neskubėjo, kadangi bendra jų persvara buvo daugiau nei akivaizdi.

Galiausiai mačo teisėjas paskelbė lygiąsias 1:1, tačiau bendras dviejų rungtynių rezultatas yra 6:1 norvegų naudai.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinys:

90+4 min. Viskas. Lygiosios, bet į kitą etapą keliauja norvegai. Nors vilniečiai šįvakar parodė tikrai neblogą kovą, ypač iki tos raudonos kortelės.

72 min. Čia pat svečiai atlieka pavojingą smūgį, o vilniečius gelbėja virpstas.

71 min. Žaidimas kiek aprimo. Norvegai praktiškai visada su kamuoliu, bet įvykių neforsuoja.

58 min. Prasti popieriai... iš pradžių į žalgiriečių vartus skiriamas 11 metrų baudinys. Grubiai sužaidė Petaras Mamičius.

Tiesa, vėliau po VAR peržiūros nuspręsta, kad pražanga buvo prieš baudos aikštelę. Bet už paskutinės vilties pražangą P. Mamičius prieš save išvydo raudoną kortelę ir priverstas palikti aikštę.

50 min. Ech...Norvegai muša įvartį. Nors iš pradžių buvo fiksuojama nuošalė, bet po VAR peržiūros arbitras rodo į aikštęs vidurį. Vadinasi, įvartis įskaitytas. Rezultatas tampa lygus 1:1.

46 min. Prasideda antrasis kėlinys.

Pirmas kėlinys:

45 min. „Žalgiris“ po pirmojo kėlinio pirmauja 1:0. Vilniečiai tikrai atrodo gerai. Na ką, liko dar keturi įvarčiai...?

39 min. Įvartis!!! Žalgirečiai pirmauja. Francis Kyeremeh pirmasis suskumba prie kamuolio, išnaudoja savo progą ir siunčia kamuolį iš arti į varžovų vartus.

31 min. Po pakelto kampinio kamuolys vos neatsidūrė „Glimt“vartuose. Efektingą žalgiriečio Oliverio Buffo smūgį per save atrėmė ant vartų linijos likęs varžovų gynėjas.

30 min. Kol kas lygybė. Žaidimas gana ramus, nors abi komandos pabandė užpulti, bet švieslentėje rezultatas lieka nulinės lygiosios.

14 min. Neblogas žalgiriečių išpuolis, bet smūgis netikslus. Tuo tarpu po minėto susidūrimo svečių vartininkas Nikita Haikinas dėl traumos priverstas palikti aikštę.

9 min. Įvartis, bet jis nėr įskaitomas. Pasižymi Renanas Oliveira, bet teisėjas stabdo rungtynes ir parodo geltoną kortelę Franciui Kyeremeh , kuris dar prieš komandos draugo smūgį neleistinai sužaidė prieš norvegų vartininką Nikita Haikiną.

8 min. Vilniečiai neblogai pradėjo mačą, tačiau kol kas nieko pavojingo sukurti nepavyksta.

1 min. Mačas prasideda!