59
Rungtynių akimirkos. (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė 2022-ųjų metų pasaulio futbolo čempionato atrankoje patyrė antrąją nesėkmę, kai C grupės mače namuose 0:2 (0:0) nusileido Italijai.

59

Pirmasis mačo kėlinys klostėsi gana ramiai. Nors italai ilgiau kontroliavo kamuolį, bet jiems puolime trūko aštrumo.

Lietuvių gynybinė siena gana tvarkingai buvo savo vietoje. Patys lietuviai kelis sykius pabandė užklupti varžovus greitose kontratakose, bet irgi pritrūkdavo tikslumo.

Artėjant kėliniui prie pabaigos svečiai sukūrė kelis pavojingus momentus. Tačiau kelis kartus puikiai sužaidė mūsiškių vartininkas Tomas Švedkauskas, o vienoje atakoje jau patys italai apmaudžiai nepataikė į kamuolį ir praleido gana gerą šansą smūgiui.

Emersonas dar smūgiu iš už baudos aikštelės ribų pabandė nuginkluoti T. Švedkauską, bet lietuvis vėl buvo savo vietoje.

Po pertraukos Italijos treneris Roberto Mancini iškart atliko du keitimus, kadangi akivaizdžiai buvo nepatenkintas savo auklėtinių žaidimu.

Ir šis trenerio manevras iškart davė naudos.

Aikštėje pasirodęs Stefanio Sensi smūgiu iš už baudos aikštelės ribų 47-ąją minutę pelnė įvartį ir išvedė svečius į priekį.

Po įvarčio svečiai nutarė nejuokauti ir didino spaudimą. Tačiau T. Švedkauskas herojiškai išgelbėjo dar bent nuo keletos labai pavojingų italų smūgių.

Fantastiško šanso pasižymėti neišnaudojo ir italų puolėjas Ciro Immobile.

O lietuviams gana sunkiai sekė kažką kurti. Fiodoras Černychas sužaidus daugiau nei valandą kiek pavojingiau smūgiavo galva, bet iš tos padėties pasižymėti nebuvo itin lengva.

Nors italai turėjo puikių šansų padvigubinti rezultatą, bet kiek vėliau pagaliau atkuto ir lietuviai.

Greitoje kontratokoje puikioje padėtyje atsidūrė Tadas Eliošius, bet jo smūgį fantastiškai kojomis atrėmė italų vartininkas. Netrukus vartininko budrumą išbandė ir Arvydas Novikovas.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos lietuviai tikrai bandė išlyginti rezultatą, nors pačia rinktinę nuo antrojo įvarčio ne kartą gelbėjo vartininkas T. Švedkauskas.

Pagirtinai kovoję lietuviai bandė kibti į atlapus tituluotiems varžovams, vis dėlto paskutinėmis minutėmis dar sugebėjo užsidirbti 11 m. baudinį į savo vartus, kurį realizavę italai mačą laimėjo galutiniu rezultatu 2:0.

Tai buvo antroji Lietuvos nesėkmė atrankoje, o italai iškovojo trečiąją pergalę iš tiek pat galimų.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinys:

90+4 min. 11m. baudinys. Donatas Kazlauskas kvailokai prasižengia, o C. Immobile pelno antrąjį įvartį ir iškart skelbia mačo pabaigą. Italija laimėjo 2:0.

86 min. Deimantas Petravičius drebina skersinį, bet tame epizode lietuviai fiksuoajama nuošalė.

77 min. Dar vienas pavojingas lietuvių smūgis. Reikia didinti spaudimą varžovams. Privalu.

73 min. Proga! Martynas Dapkus pasileido dešiniuoju kraštu, perdavė kamuolį Tadui Eliošiui, bet jo smūgį kojomis atrėmė italų vartininkas. Gaila.

68 min. Ouch. Sunku pasakyti, kaip C. Immobile nepelnė įvarčio galva iš maždaug aštuonių metrų būdamas visiškai vienas. Pasisekė lietuviams.

66 min. Proga Lietuvai! Deja.. F. Černychas galva smūgiavo šalia vartų. Nors nebuvo lengva užduotis, bet vis dėlto tai buvo šanselis.

64 min. Vėl lietuvius gelbėja vartininkas..

58 min. Italija tampa vis pavojingesnė. Ciro Immobile turėjo gerą progą pasižymėti.

51 min. T. Švedkauskas išgelbėjo nuo antrojo įvarčio.. italai tampa vis pavojingesni.

47 min. Deja.. puikiai lietuviai laikėsi, bet įvartį vis vien praleido. Iš už baudos aikštelės ribų Stefano Sensi nuginkluoja T. Švedkauską, kuris dar lietė kamuolį, bet buvo sunku pamatyti paties italo smūgio pradžia dėl pernelyg daug baudos aikštelėje esančių žaidėjų. Italija pirmauja 1:0.

Pirmas kėlinys:

45 min. Nors pabaigoje Italija bandė žaisti aštriau, bet žaidimą aikštėje kol kas galima vertinti kaip labai ramų. Rezultatas išlieka 0:0.

41 min. Bravo Tomas Švedkauskas! Lietuvos rinktinės vartininkas galingą Emersono smūgį iš toli.

40 min. Netrukus Italija turėjo geriausią progą ligi šiol rungtynėse, bet apmaudžiai vienas iš puolėjų nepataikė į kamuolį ir lietuviai išvengė praleisto įvarčio.

38 min. Lietuviai kėlė eletą iš eilės kampinių, tačiau pavojingų progų sukurti nepavyko.

31 min. Lietuva kelis sykius pabandė pabėgti į greitas kontratakas, bet pritrūko tikslumo. Netrukus Fiodorą Černychą grubiai griauna Mateo Pessina. Italai mače užsidirba antrą geltoną kortelę.

25 min. Nors italai kontroliuoja kamuolį kur kas ilgiau, bet vangiai pavyksta jiems kažką sukurti prie lietuvių vartų. Futbolas mače kol kas labai ramus.

14 min. Grubi pražanga prieš Vykintą Slivką... Lorenzo Pellegrini yra baudžiamas geltona kortele.

5 min. Italija kol kas ramiai kontroliuoja kamuolį. Kartą jie iš už baudės aikštelės ribų pabandė smūgiuoti, bet smūgį blokavo vienas iš lietuvių, kitąkart gerai sužaidė vartininkas Tomas Švedkauskas.

1 min. Rungtynės prasideda!

Startinė sudėtys:

Lietuva: Tomas Švedkauskas; Saulius Mikoliūnas, Markas Beneta, Edvinas Girdvainis, Egidijus Vaitkūnas; Vykintas Slivka, Domantas Šimkus, Martynas Dapkus; Gratas Sirgėdas, Arvydas Novikovas; Fiodoras Černychas.

Italija: Gianlugi Donnarumma; Rafaelis Toloi, Gianluca Mancini, Alessandro Bastoni, Emersonas; Matteo Pessina, Manuelis Locatelli, Lorenzo Pellegrini; Federico Bernardeschi, Ciro Immobile, Stephenas El Shaarawy.