Paaiškėjo trijulių pasaulio čempionato tvarkaraštis, medalininkams – kelialapiai į olimpinę atranką

Pasitikrinkite savo žinias apie 3x3 krepšinį ir laimėkite prizus

Likus mažiau nei dviem mėnesiams iki 3x3 krepšinio pasaulio čempionato starto, paaiškėjo varžybų tvarkaraštis.

Austrijos sostinėje Vienoje gegužės 30 – birželio 4 dienomis po 20 geriausių vyrų ir moterų rinktinių kovos dėl planetos pirmenybių apdovanojimų, o tarp jų bus ir abi Lietuvos nacionalinės ekipos.

Pernai Lietuvos vyrų rinktinė pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalius, o moterų ekipa liko vos per žingsnį nuo bronzos.

Papildoma motyvacija ir vėl siekti aukštumų – prizines vietas užėmusioms komandoms bus dalinami kelialapiai į olimpinės atrankos turnyrą, kuriame bus kovojama dėl vietos 2024-ųjų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Tiesa, kol kas lietuviai siekia į Paryžių žengti tiesiausiu keliu – per reitingą, kuriame vyrai rikiuojasi treti pasaulyje, o moterys – ketvirtos. Lapkričio 1 d. po tris geriausias reitingo vyrų ir moterų rinktines (daugiausiai dvi iš vieno žemyno) jau bus galima sveikinti su patekimu į olimpiadą.

Vyrų rinktinė pasaulio čempionate rungsis C grupėje, kur lietuvių varžovais taps belgai (6 vieta reitinge), lenkai (11), puertorikiečiai (25) ir atranką įveikusi rinktinė.

Belgija ir Lenkija prieš dvejus metus dalyvavo Tokijo olimpinėse žaidynėse, o belgai ten liko ketvirti. Puerto Rikas pernai iškovojo sidabrą Amerikos čempionate, kurio finale nusileido amerikiečiams.

Atrankoje, kuri vyks gegužės 6-7 dienomis, dėl trijų kelialapių į čempionatą varžysis Kinijos (14), Izraelio (15), Naujosios Zelandijos (27), Ruandos (40), Vengrijos (43) bei Trinidado ir Tobago (80) rinktinės.

Būtent vyrai pirmieji pradės kovas pasaulio čempionate – gegužės 30 d. jie susitiks su belgais ir puertorikiečiais, o birželio 1 d. – su lenkais ir atranką praėjusia ekipa.

Moterys varžysis D grupėje kartu su kinėmis (5), rumunėmis (12), italėmis (13) ir atranką įveikusia komanda.

Visos trys jau paaiškėjusios lietuvių varžovės dalyvavo Tokijo olimpiadoje, kinės ten iškovojo trečiąją vietą. Bronzos medaliais Kinijos rinktinė pasidabino ir pernykščiame pasaulio čempionate, kur mažajame finale įveikė būtent lietuves. Dar kartą tokį patį apdovanojimą kinės iškovojo prieš kelias dienas vykusiame Azijos čempionate.

Dėl trijų likusių vietų atrankoje kovos Čekijos (16), Izraelio (18), Šveicarijos (19), Australijos (42), Madagaskaro (58) ir Kolumbijos (66) rinktinės.

Moterų rinktinė į aikštelę žengs gegužės 31 d., kuomet surems ginklus su kinėmis ir italėmis, birželio 2 d. lauks dvikovos su rinktine iš atrankos bei rumunėmis.

Tiek vyrų, tiek moterų varžybose grupių nugalėtojai keliaus tiesiai į turnyro ketvirtfinalį, o antrosios ir trečiosios vietos – į aštunfinalį. Šie etapai vyks birželio 3 d.

Pasaulio čempionato finišas – pusfinaliai ir finalai – Vienoje praūš birželio 4 d.

Skaitytojams taip pat siūlome pasitikrinti žinias apie 3x3 krepšinį atsakant į tris klausimus. Po atsakymų jums tereikės užsiregistruoti ir bus galima laimėti įvairius prizus.

Plačiau apie taisykles skaitykite ČIA. Pasiruošę?