Ketvirtadienio vakarą paaiškėjo paskutinės keturios rinktinės, kurios iškovojo teisę dalyvauti kitų 2021-ųjų metų Europos futbolo čempionate.

Tautų lygos kovose teisę varžytis tose pirmenybėse iškovojo Vengrijos, Slovakijos, Škotijos ir Šiaurės Makedonijos nacionalinės komandos.

Vengrai namuose dramatiškoje kovoje 2:1 įveikė Islandiją.

Po Gylfi Sigurdssono įvarčio iš 11 minutę islandai pirmavo iki pat 88-osios minutės, kai rezultatą lygino Loicas Nego, o per pridėtą laiką pergalę šeimininkams išplėšė Dominikas Szoboszlai.

Iš B diviziono į čempionatą žengė Slovakijos rinktinė, kuri išvykoje po pratęsimo 2:1 palaužė Šiaurės Airiją.

Mačo rezultatas lygus tapo tik pačioje mačo pabaigoje, kai slovėnas Milanas Skirnaras į savo vartus įsimušė 88-ąją minutę. Per pratęsimą pergalę Slovakijai atnešė tikslus Michalo Dursiso smūgis 110-ąją minutę.

C divizione tarp Škotijos ir Serbijos prireikė 11 m. baudinių serijos. Škotai pirmieji veržėsi į priekį 52-ąją minutę, bet 90-ąją minutę pratęsimą išplėšė puolėjas Luka Jovičius.

Baudinius škotai laimėjo 5:4.

Škotijai tai bus pirmasis Europos futbolo čempionatas po 25 metų pertraukos.

D divizione pirmą kartą šalies istorijoje Europos čempionate varžysis Šiaurės Makedonijos rinktinė, kuri išvykoje 1:0 nugalėjo Sakartvelą.

Vienintelį rungtynių įvartį po gražios atakos pelnė 37 metų šalies futbolo legenda Goranas Pandevas. Europos čempionate turnyro debiutantai rungtyniaus C grupėje ir susitiks su Nyderlandais, Ukraina ir Austrija.

Senojo žemyno pirmenybės pagal išankstinį planą turėjo vykti 12-oje miestų ir prasidėti 2021-ųjų metų birželį. Bet, anot pranešimu, dėl pandemijos organizatoriai vis dar svarsto galimybę jį surengti vienoje šalyje.