Paaiškėjo Lietuvos greitojo čiuožimo čempionai

Savaitgalį Vilniuje vyko 2021 metų Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionatas. Jis turėjo vykti dar kovo mėnesį, bet dėl pandemijos ribojimų buvo nukeltas į naujojo sezono pradžią.

Šis čempionatas šešerius metus iš eilės buvo atviras ir vyko kartu su Baltijos taurės varžybomis, tačiau šįkart dėl nenuspėjamos situacijos su pandemija, bendrų varžybų su kaimynėmis iš Baltijos šalių teko atsisakyti.

Lietuvos čempionato nugalėtojais bendroje grupėje, kurioje varžėsi visi dalyviai, tapo Kotryna Sokolovskytė ir Adomas Ogulevičius. Abu sportininkai mokosi Vilniaus Ozo gimnazijoje ir yra Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) auklėtiniai.

Taip pat Vilniuje buvo kovojama ir dėl Lietuvos pirmenybių medalių atskirose amžiaus grupėse.

Vyriausių merginų tarpe triumfavo Indrė Milaknytė, o vyriausių vaikinų grupėje nepralenkiamas buvo Ernestas Čechas. Jie taip pat yra VMSC atstovai.

Vidurinės amžiaus grupės nugalėtojais tapo Eglė Noelė Tarailaitė (Elektrėnų savivaldybės sporto centras) ir jau minėtas A. Ogulevičius.

Pačių jauniausių sportininkų grupėje čempionais tapo Urtė ir Beata Bertulytės bei Lukas Ogulevičius (Vilniaus sporto klubas „Edelveisas“).

„Lietuvos čempionai paaiškėjo po įdomių kovų. Vienas stipresnių čiuožėjų neseniai turėjo traumą, kiti sirgo, bet kova buvo ir varžybos tapo nemonotoniškomis“, – kalbėjo laikinai Lietuvos greitojo čiuožimo asociacijos prezidentės pareigas einanti Virginija Vilčinskaitė-Ogulevičienė.

Lietuvos greitojo čiuožimo asociacijos vadovė prisipažįsta, kad po vasaros sportininkams nėra lengva įsivažiuoti, tačiau jaunieji čiuožėjai laiko veltui nešvaistė ir sportinę formą palaikė treniruotėse.

„Vasarą turėjome keblumų, nes neišvažiavome į svarbią treniruočių stovyklą Lietuvai atsidūrus geltonojoje zonoje. Dėl to pagrindinis pasiruošimas naujam sezonui prasidėjo tik rugsėjį. Visgi jaunimas atostogų turi nedaug, treniruotės vyksta nuolatos“, – teigė V. Vilčinskaitė-Ogulevičienė.

Lietuvos čempionate dalyvavusius sportininkus ruošė treneriai V. Vilčinskaitė-Ogulevičienė (Ozo gimnazija ir VMSC) ir Vladislovas Rudzinskas (ESSC).

Šios Lietuvos pirmenybės bus tarsi įsibėgėjimo startas naujam sezonui. Jeigu nesutrukdys pandemija, perspektyviausių Lietuvos greitojo čiuožimo sportininkų lauks intensyvus ir intriguojantis sezonas.

„Sezono planai yra dideli. Laukia Europos taurės varžybos, Olimpinis festivalis bei Europos ir pasaulio čempionai. Suprantama, kad viskas priklauso nuo situacijos tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Mūsų visi rinktinės nariai yra vakcinuoti, tai neturėtų kilti keblumų išvykstant į varžybas. Problemų yra su tarptautinėmis stovyklomis“, – pabrėžė V. Vilčinskaitė-Ogulevičienė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų