tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusį savaitgalį Vilniaus „Rytas“ patyrė tikrą fiasko ir įsirašė prasčiausią klubo pasirodymą Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverte, kur liko be medalių. Kodėl antrą vietą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) užimanti komanda įkrito į tokią duobę?

Praėjusį savaitgalį Vilniaus „Rytas“ patyrė tikrą fiasko ir įsirašė prasčiausią klubo pasirodymą Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverte, kur liko be medalių. Kodėl antrą vietą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) užimanti komanda įkrito į tokią duobę?

REKLAMA

Pusfinalio rungtynėse Virginijaus Šeškaus auklėtiniai parklupdė Lietuvos čempionus 92:86, o gailesčio vilniečiai nesulaukė ir kovoje dėl trečiosios vietos, kur 91:88 krito prieš Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkus.

Nors Vilniaus „Rytui“ triumfuoti KMT nepavyksta jau nuo 2020-ųjų metų, tokio prasto pasirodymo kaip šiemet klubo istorijoje dar nebuvo.  

LKL turnyrinėje lentelė „Rytas“ kol kas žengia antras, o Čempionų lygoje dar turi šansų patekti į kitą etapą, nors situacija nėra iš lengvųjų.

REKLAMA

Stebint, kaip LKL pirmenybėse, pavyzdžiui, Alytaus  „Wolves“ robščiasi aukštyn, formą įgauna panevėžiečiai,  „Rytui“ sezonui persiritus į antrąją pusę iššūkių tik daugės.

REKLAMA

Skaudžius „Ryto“ pralaimėjimus KMT stebėjęs ir banguotą komandos žaidimą įvertinęs krepšinio ekspertas Tomas Purlys įsitikinęs, jog į tokia duobę klubas įkrito dėl keleto priežasčių.

„Čia yra ne viena priežastis. Pirma,  „Rytas“ neturėjo Jarvio Williamso ir matėme, kad be jo komanda ketvirtoje pozicijoje atrodė labai prastai. Tai buvo didelė skylė, kurią aiškiai buvo galima matyti komandos puolime.

Kita vertus, komandos po truputį jau analizuoja „Ryto“ žaidimą ir puikiai supranta, jog su jais negalima įsivelti į greitą žaidimą. Reikia suvaldyti jų greitą puolimą ir kuo daugiau juos laikyti poziciniame puolime. Vilniečių gynyba paprasta, bet joje komanda strigo ir kai praleido tiek daug taškų, negavo net progų bėgti į greitą puolimą.

REKLAMA

Kitas svarbus aspektas, kad nors Marcusas Fosteris dominavo, jis neįtraukė kitų žaidėjų į žaidimą ir todėl gavosi, jog kokybiško komandinio žaidimo beveik nebuvo“, – teigė T. Purlys.

Dėl klubo vidaus taisyklių pažeidimo, likus vos dienai iki rungtynių KMT „Rytas“ nušalino Jarvį Williamsą. Komandos strategas po pralaimėtų pusfinalio rungtynių teigė, jog J. Williamso nušalinimas visiškai nepadarė jokios įtakos pasirodymui KMT. T. Purlys sutinka – Williamsas ne pats svarbiausias žaidėjas, tačiau jo indėlis svarbus.

REKLAMA
REKLAMA

„Nėra jis labai svarbus žaidėjas, tačiau dabar jis yra labai reikalingas. Reikalingas todėl, nes toje pozicijoje „Rytas“ nelabai turi atsvaros. Matėme, kaip Gytis Masiulis šį sezoną atrodo, švelniai pasakius – nekaip. Tik keletą rungtynių gerų sužaidė, bet prieš silpniausias LKL komandas.

Tuo tarpu Williamsas bent jau užpildydavo gynybą, kas yra labai svarbu. Kartu dar žinoma duodavo ir fiziškumo po krepšiu, kas yra viena iš svarbesnių detalių, kai varžovai pradėdavo atakuoti ketvirtus numerius. Taigi, jis nėra komandos lyderis, tačiau kai nėra kuo jį pakeisti, tada jis pasidaro labai reikalingas“, – dalijosi ekspertas.

REKLAMA

Po KMT kaip vieną iš kilusių sunkumų priežasčių tiek M. Fosteris, tiek G. Žibėnas įvardijo – žiūrovų priešiškumą klubui. Ar gali 2-tą vietą LKL užimantis klubas taip pateisinti pralaimėjimus?

„Kad „Rytas“ yra nemėgstamas klubas – seniai susiformavęs dalykas. Dar 2017 metais, kai atėjo Guoga ir Gudelis jie įvardijo, jog pagrindinis tikslas yra pagerinti klubo įvaizdį. Visgi, aš manau, jog klubo įvaizdis nuo to laiko nebuvo pagerintas, o tik dar labiau smuko žemyn. Čia tikrai nėra žmonių problema, man atrodo, jog yra tik pačios organizacijos problema, kad klubas yra nemėgstamas.

REKLAMA

Kita vertus, aš nemanau, jog žiūrovų priešiškumas galėtų būti pergalės arba pralaimėjimo priežastis. Profesionalas neturėtų kreipti dėmesio į žiūrovų šūkius. Reikia susikoncentruoti į darbą aikštėje ir įrodyti tiems žiūrovams, kurie tavęs ar tavo klubo nemyli. O jeigu neįrodai jiems geru žaidimu, tada galima šnekėti ką nori, niekam nebus įdomu“, – atvirai pasakojo T. Purlys.

Nors KMT Vilniaus „Rytui“ buvo tikras košmaras, ekspertas įsitikinęs, situacija nėra tokia bloga, kaip gali pasirodyti.

REKLAMA
REKLAMA

„Sakyčiau, kad per daug sureikšminama ši „Ryto“ krizė. Komanda LKL yra antroje vietoje, o tai yra labai geras rezultatas. FIBA Čempionų lygoje pora rungtynių nepasisekė, tačiau patekti į kitą etapą šansu jie tikrai turi. Ir praeitą, ir šį sezoną buvo krizių, tačiau treneris pakankamai gerai išlaviravo. Taigi, aš nemanau, kad čia reikia kažkokios panikos.

Ir „Žalgiris“ turėjo prastų atkarpų, ir „Lietkabelis“ jų turėjo, net pasižiūrėjus į Europos komandas, labai daug komandų turėjo prastas atkarpas. Taigi, iš „Ryto“ žaidimo sakyčiau, jog šio klubo krizės yra trumpos, bet labai dažnos. Kokia to yra priežastis negaliu komentuoti, nes nežinau kas vyksta komandos viduje, bet aš tikrai nesakyčiau, jog tai yra kažkokia duobė iš kurios neįmanoma išlipti.

REKLAMA

 KMT reikia nurašyti ir susikoncentruoti į tai, jog komanda LKL yra antroje vietoje. Žinoma reikėtų išspręsti bent vieno žaidėjo klausimą. Jeigu Williamsą atleis galutinai, reikia ieškoti naujo žaidėjo, nors su paieškomis „Ryto“ komandoje yra labai sudėtingas dalykas. Taigi, čia nieko tokio neatsitiko ir susitvarkiusi keletą problemų komanda drąsiai gali kovoti Čempionų lygoje dėl patekimo į kitą etapą ir užimti aukštą vietą LKL“, – dalijosi krepšinio ekspertas.

REKLAMA

Pasak T. Purlio, pagrindinė komandos problema – silpna ketvirto numerio pozicija tiek puolime, tiek gynyboje. „Rytas“ neturi žaidėjo, kurį galėtų tinkamai panaudoti kai yra atakuojami ketvirtos pozicijos žaidėjai. Tačiau, eksperto teigimu, ne ką mažesnė problema – įžaidėjo trūkumas.

„Nors Varadi ir Fridrikssonas kartais iššauna, bet tokio kūrėjo, kuris valdytų komandą ir jos žaidimą neatsiranda. Todėl poziciniame puolime daugiau remiamasi individualiais žaidėjų pasirodymais, kamuolys atitenka Fosteriui ir jis individualiai daug ką sprendžia puolime. Todėl norėtųsi, kad būtų sustiprinta ir įžaidėjo pozicija“, – teigė krepšinio ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA

Po stratego pakeitimo Atėnų „Panathinaikos“ komandoje, emocionaliai į „Ryto“ pasirodymą reagavę sirgaliai ragina klubą imtis to paties. Jau kurį laiką sklando kalbos, jog Giedriaus Žibėno laikas su klubu turėtų būti baigtas dėl nepastovių klubo rezultatų. Tačiau, ar tikrai tai išspręstų problemą?

„Ne, tai negalėtų nieko išspręsti. Žibėnas pralaimėjo vieną KMT, kuris pagal svarbą, turbūt yra trečioje vietoje po LKL ir Čempionų lygos. Tai nėra tokia tragedija.

REKLAMA

Anksčiau irgi buvo KMT pralaimėtas, nepatekta Čempionų lygoje, tačiau LKL laimėtas, o tai svarbus pasiekimas. Treneris tikrai turi dar galimybių ir sirgaliai turėtų būti kantresni. Lietuvos sirgaliai dažnai vadovaujasi emocijomis ir per jautriai reaguoja, tačiau čia dar nieko labai blogo tikrai neatsitiko. Pasižiūrėjus į komandos sudėtį, mažiausiai kaltas iš visų yra Žibėnas“, – tikino T. Purlys.

Nors klubui nepasisekė KMT, „Rytas“ išlaiko antrąją poziciją LKL ir vis vien turi šansų patekti į kitą Čempionų lygos etapą. 

REKLAMA

„Vadovaujant Žibėnui „Ryto“ komandoje ilgų krizių nelabai mačiau. Būdavo krizė, kokie du ar trys pralaimėjimai, tačiau jie visai greitai iš krizės išlipdavo.

Žinoma, čia negali žinoti ir numatyti ateities, tačiau iš to kaip treneris sugeba motyvuoti savo komandą, spręsti trūkumus, nemanau, kad ši krizė ilgai užsitęs. Manau, kad treneris motyvuos žaidėjus, išsispręs problemas ir komanda grįš į įprastą ritmą“, – pridėjo ekspertas.

Sis "klubas" apskritai turi isnykti.Zaisliukas ,kuri santazo pagalba gaunantis pinigus is biznieriu,duoda suneliui kluba,kad tik tas neshniotu,neturi teises gyvuoti.Juolab,kad sis "klubas" yra apgaves desimtis zaideju,savo kaltes suversdami jiems.ISNYKTI!!!
galima mėgti komandą,kurią Vilniaus funkcionieriai pavertė šventa karve.Teisėjai bijo teisėjauti,nes padarius klaidą žaidžiant Rytui laukia nuobaudos.Kitoms komandoms žaidžiant negresia bėdos.Kas sudarinėja tvarkaraščius LKL,kad Rytui nepaprastai palankus ir varžovai parenkami pagal nuovargį,plus žaidėjų grobimas iš kitų komandų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų