Paryžiaus olimpinėms žaidynėms besirengianti Olivija Baleišytė Prahoje (Čekija) surengtose dviračių treko varžybose „Grand Prix Framar“ (UCI II kategorija) laimėjo skrečo rungtį ir grupines lenktynes dėl taškų, o omniume iškovojo antrą vietą.

O. Baleišytė, kurią treniruoja Dmitrij Leopold, skreče pranoko 33 dalyves. Antrą vietą užėmė 2020 m. Europos čempionato prizininkė ukrainietė Tetjana Klimčenko, o trečią – danė Ellen Klinge. Akvilė Gedraitytė finišavo 21-a.

Grupinėse lenktynėse dėl taškų (34 dalyvės) O. Baleišytė surinko 20 taškų. Antrą vietą su 17 taškų užėmė 2023 m. Europos čempionė norvegė Anita Stenberg. Trečia klasifikuota 2022 m. pasaulio vicečempionė danė Julie Leth (14 tšk.). A. Gedraitytė (5 tšk.) klasifikuota 13-a.

Omniume (daugiakovėje, 35 dalyvės) nugalėjo dabartinė Europos čempionė A. Stenberg (141 tšk.). O. Baleišytė atsiliko 21 tašku. Trečią vietą užėmė slovakė Petra Ševčikova (118 tšk.). A. Gedraitytė (35 tšk.) klasifikuota 19-a.

Jaunimo (iki 23 m.) vaikinų skrečo rungtyje (20 dalyvių) Rokas Adomaitis iškovojo penktą vietą. Nugalėjo lenkas Adam Wozniak. Titas Laurinavičius užėmė 9-ą, Kristupas Mikutis – 12-ą, o Nikolas Klimavičius – 16-ą vietas.

Vyrų skrečo rungtyje R. Adomaitis užėmė 12-ą, o N. Klimavičius – 31-ą vietas. Nugalėjo vokietis Moritz Augenstein. Finale dalyvavo 36 dviratininkai. K. Mikutis neįvaikė kvalifikacijos (50 dalyvių) barjero.

Vyrų keirino rungtyje (36 dalyviai) nugalėjo kolumbietis Cristian Ortega. Laurynas Vinskas užėmė 13-ą, Matas Sakavičius ir Eimantas Vadapalas – 19-ą, o Lukas Sakavičius – 25-ą vietas.

Vyrų sprinto lenktynėse (37 dalyviai) nugalėjo kolumbietis Kevin Quintero (3 vieta kvalifikacijoje). E. Vadapalas užėmė 13-ą, L. Sakavičius – 16-ą, o L. Vinskas – 18-ą, o M. Sakavičius – 30-ą vietas.

Kvalifikacijoje geriausiai pasirodė C. Ortega – 10,182 sek. L. Vinskas (10,367 sek.) buvo 7-as, E. Vadapalas (10,587 sek.) – 20-as, L. Sakavičius (10,736 sek.) – 28-as, o M. Sakavičius (10,785 sek.) – 30-as.

Šešioliktfinalyje E. Vadapalas netikėtai įveikė vokietį Marc Jurczyk (13), L. Sakavičius taip pat sensacingai nugalėjo kolumbietį Santiago Ramirez (5), o L. Vinskui už taisyklių pažeidimą buvo eliminuotas. Aštuntfinalyje Eiamntas pralaimėjo graikui Ioannis Kalogeropoulos (4), o Lukas – indui Ronaldo Laitonjam (12).

Moterų keirino rungtį (20 dalyvių) laimėjo dukart pasaulio vicečempionė kolumbietė Martha Bayona. Lauryna Valiukevičiūtė užėmė 13-ą vietą.

M. Bayona nugalėjo ir sprinto lenktynėse (22 dalyvės). L. Valiukevičiūtė užėmė 15-ą vietą.

Kvalifikacijoje geriausiai pasirodė taip pat M. Bayona (11,251 sek.). L. Valiukevičiūtė (12,124 sek.) klasifikuota 15-a. Ji aštuntfinalyje pralaimėjo lenkei Paulinai Petri (2).

Grupines lenktynes dėl taškų laimėjo M. Augenstein (59 tšk.). K. Mikutis (3 tšk.) užėmė 19-ą, R. Adomaitis (0 tšk.) – 24-ą, o N. Klimavičius (0 tšk.) – 25-ą vietas. Finale dalyvavo 36 dviratininkai. Visi trys lietuviai į finalą pateko po kvalifikacijos (50 dalyvių).

Omniumą (36 dalyviai) laimėjo danas Robin Skivild (133 tšk.). R. Adomaitis (25 tšk.) klasifikuotas 20-as, K. Mikutis (13 tšk.) – 22-as, o N. Klimavičius (9 tšk.) – 23-ias. Visi trys lietuviai į finalą pateko po kvalifikacijos (52 dalyviai).

„Grand Prix Praha 10“ (UCI I kategorija) varžybose aukščiausią vietą iškovojo L. Vinskas. Jis sprinto lenktynėse (36 dalyviai) buvo ketvirtas. Nugalėjo S. Ramirez (1 vieta kvalifikacijoje). Antrą vietą užėmė K. Quintero (2), o trečią – vokietis Danny-Luca Werner (12).

E. Vadapalas užėmė 8-ą, M. Sakavičius – 25-ą, o L. Sakavičius – 28-ą vietas.

Kvalifikacijoje S. Ramirez 200 m. iš eigos įveikė per 10,089 sek. E. Vadapalas (10,604 sek.) buvo 11-as, L. Vinskas (10,628 sek.) – 14-as, M. Sakavičius (10,805 sek.) – 23-ią, o L. Sakavičius (10,865 sek.) – 28-ą vietas.

L. Vinskas šešioliktfinalyje įveikė čeką Davidą Peterką (19), aštuntfinalyje nugalėjo C. Ortegą (3), ketvirtfinalyje 2-1 – E. Vadapalą. Laurynas pusfinalyje 0-2 pralaimėjo K. Quintero (2), o kovoje dėl trečios vietos 0-2 nusileido D. L. Werneriui (12).

E. Vadapalas šešioliktfinalyje nugalėjo čeką Janą Porizeką (22), o aštuntfinalyje įveikė kitą čeką Matej Bohuslaveką (6).

L. ir M. Sakavičiai pralaimėjo šešioliktfinalyje.

Moterų omniuke (35 dalyvės) O. Baleišytė (93 tšk.) užėmė 5-ą, o A. Gedraitytė (83 tšk.) – 6-ą vietas. Nugalėjo A. Stenberg (152 tšk.).

Moterų sprinto lenktynėse (21 dalyvė) L. Valiukevičiūtė užėmė 15-ą vietą. Nugalėjo M. Bayona. Ji buvo geriausia ir kvalifikacijoje – 11,42 sek. L. Valiukevičiūtė kvalifikacijoje (12,086 sek.) klasifikuota 15-a. Lauryna aštuntfinalyje pralaimėjo kolumbietei Stefany Cuadrado (2).

Vyrų oniumo finale (35 dalyviai) nugalėjo M. Augenstein (134 tšk.). T. Laurinavičius (20 tšk.) užėmė 23-ią, N. Klimavičius (10 tšk.) – 27-ą, o N. Klikavičius (10 tšk.) – 28-ą vietas. Kvalifikacijos (47 dalyviai) barjero neįveikė R. Adomaitis.

Varžybose, kurios vyko atvirame 333 m ilgio treke, dalyvavo 157 dviratininkai iš 30 šalių. Kartu su suaugusiais jėgas išbandė ir 18 jaunių.