5
Europos šaudymo iš lanko čempionate – naujas Lietuvos rekordas ir dvi devintos vietos (nuotr. Organizatorių)

Vokietijoje pasibaigusiame Europos šaudymo iš lanko čempionate Lietuvos sportininkai tarp prizininkų neprasibrovė, bet solidžių pasirodymų netrūko.

5

Jau pirmosiomis čempionato dienomis krito Lietuvos rekordas. Skriemulinių lankų mišrių dvejetų varžybų kvalifikacijoje Jonas Grigaravičius ir Inga Timinskienė surinko 1384 taškus ir net 21 tašku pagerino Lietuvos rekordą. Tai kvalifikacijoje leido užimti 13-ą vietą.

Pirmajame atkrintamųjų varžybų mūsiškiai 150:149 įveikė portugalus Maria-Joao Ribeiro ir Claudio Alvesą. Aštuntfinalyje I. Timinskienė ir J. Grigaravičius 155:157 nusileido vėliau iki pusfinalio prasibrovusiems Liuksemburgo atstovams Marijai Školnai ir Gillesui Seywertui. Lietuvos duetui atiteko devinta vieta.

Vyrų asmeninėse varžybose jaunasis J. Grigaravičius užėmė gana aukštą 17-ą vietą. Kvalifikacijoje jis surinko 703 taškus ir pakartojo Lietuvos rekordą. Tarp 70 dalyvių tai buvo 14-as rezultatas.

Iškart į antrąjį atkrintamųjų varžybų ratą patekęs J. Grigaravičius 147:139 įveikė portugalą Rui Pereirą, tačiau šešioliktfinalyje 144:146 pralaimėjo lenkui Lukaszui Przybylskiui.

„Pasirodymą vertinu tikrai gerai. Jaučiausi atsipalaidavęs ir pasitikintis savimi. Mano manymu, iki aštuntfinalio pritrūko visai nedaug, bet stresas pakišo koją, - įspūdžiais dalinosi J. Grigaravičius. – Labiau džiaugiuosi rekordu asmeninėse varžybose, nes tai rodo mano pažangą ir pastangas, bet tikrai smagu, kad pavyko pagerinti ir mišrių porų Lietuvos rekordą. Įvertinęs pasiruošimą, tokių rezultatų ir savo rekordo tikėjausi."

Sportininkas pridūrė, kad Europos čempionato organizacija buvo nepriekaištinga, o ši patirtis jam bus labai naudinga ateičiai.

„Nebuvo jokių nesklandumų ar panašių problemų, o atmosfera buvo jaukiausia iš visų varžybų, kuriose teko dalyvauti. Iš šio čempionato supratau, kad man trūksta varžybų užsienyje, kadangi išvykstu tik vieną ar du kartus per metus“, - prisipažino J. Grigaravičius.

Jono tėtis Marius Grigaravičius pirmajame atkrintamųjų varžybų rate 142:144 pralaimėjo suomiui Matti Tellai, o neįgalus lankininkas, sugebėjęs patekti į Lietuvos vyrų rinktinę, Rolandas Baranauskas 139:148 nusileido britui Adamui Carpenteriui. Lietuviai pasidalino 57-ąją poziciją.

Vyrų komandų varžybose Jonas ir Marius Grigaravičiai su R. Baranauskui užėmė devintąją vietą. Jie kvalifikacijoje su 2033 taškais buvo šešiolikti, o pirmajame atkrintamųjų varžybų rate 227:232 pralaimėjo vėliau sidabro medalius iškovojusiems Turkijos lankininkams.

Moterų skriemulinių lankų varžybose I. Timinskienė liko 33-ia. Ji pirmajame atkrintamųjų varžybų rate po atkaklios kovos 144:145 nusileido ispanei Alexai Misis Olivares. Kvalifikacijoje su 681 tašku lietuvė buvo 29-a.

Olimpinių lankų varžybose lietuviai pasirodė kukliau. Geriausiai sekėsi Modestui Šliauteriui, kuris užėmė 33-iąją vietą. Jis pirmajame atkrintamųjų varžybų rate 6:2 pranoko daug aukščiau kvalifikacijoje buvusį turką Berkimą Tumerą, tačiau antrajame etape mūsiškis 3:7 pralaimėjo ukrainiečiui Oleksijui Hunbinui.

Dalius Mačernius pirmajame rate 4:6 pralaimėjo lenkui Konradui Kupczakui, o Domantas Šuliokas 2:6 nusileido moldavui Danui Olaru. Lietuviams atiteko 57-a vieta. Kvalifikacijoje D. Mačernius (637 tšk.) buvo 69-as, M. Šliauteris (610 tšk.) – 88-as, o D. Šuliokas (602 tšk.) – 90-as.

Moterų olimpinių lankų varžybose lietuvė Paulina Ramanauskaitė kvalifikacijoje buvo 67-a, o pirmajame atkrintamųjų varžybų rate tik po papildomo šūvio 5:6 pralaimėjo belgei Julie Hellemans.

Europos čempionais olimpinių lankų asmeninėse varžybose tapo turkas Mete Gazozas ir vokietė Katharina Bauer.

Komandinėse rungtyse lietuviai į atkrintamąsias varžybas nepateko. Vyrų kvalifikacinėse varžybose D. Mačernio, M. Šliauterio ir D. Šulioko (1849 tšk.) trio kvalifikacijoje užėmė 27-ą vietą, o mišrių duetų rungties atrankoje P. Ramanauskaitė su D. Mačerniumi (1244 tšk.) liko 29-i.