REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę žlugo čiuožėjo Sauliaus Ambrulevičiaus olimpinė viltis atstovauti Lietuvai Pekino olimpinėse žaidynėse, kai jo porininkei amerikietei Allison Reed išimties tvarka nebuvo suteikta mūsų šalies pilietybė.

Šią savaitę žlugo čiuožėjo Sauliaus Ambrulevičiaus olimpinė viltis atstovauti Lietuvai Pekino olimpinėse žaidynėse, kai jo porininkei amerikietei Allison Reed išimties tvarka nebuvo suteikta mūsų šalies pilietybė.

REKLAMA

Pilietybės reikalų komisija jau du kartus nerekomendavo prezidentui Gitanui Nausėdai išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybės A. Reed – antrasis prašymas buvo atmestas pirmadienį.

Pokalbyje su portalu tv3.lt S. Ambrulevičius teigė, kad teikti trečiojo prašymo pora nesiruošia – tam paprasčiausiai nėra laiko, nes Pekino olimpiada prasideda vasario 4-ąją.

Vietoje jo ir A. Reed Pekino olimpiadoje pasirodys 23-ejų Deividas Kizala ir 18-metė Paulina Ramanauskaitė: dailiojo čiuožimo varžybose olimpiniai kelialapiai dalinami šalims, o ne poroms.

27-erių amerikietė A. Reed anksčiau yra atstovavusi Sakartvelui ir Izraeliui, o su 29-erių S. Ambrulevičiumi dailiojo čiuožimo tarptautinėse varžybose dalyvauja nuo 2017-ųjų. Šokių ant ledo pora pernai pasaulio čempionate Stokholme užėmė 15-ą vietą, o prieš dvejus metus Europos pirmenybėse Grace buvo 11-i.

REKLAMA
REKLAMA

Pilietybės komisijos išvadose pažymima, kad suteikiant pasą išimties tvarka, neturėtų kilti abejonių dėl nuopelnų Lietuvos valstybei.

„Pernelyg nenustebau. Po Pilietybės komisijos verdikto buvo beveik aišku, kad prezidentas laikysis rekomendacijų. Subjektyvus vertinimas. Nepritariu išvadoms dėl pasiekimų stokos. Man kaip tik atrodo, kad trūksta gilesnio įsigilinimo į šio sporto specifiką“, – pokalbyje su tv3.lt savo nuomonę išdėstė šiuo metu Kanadoje besitreniruojantis S. Ambrulevičius.

REKLAMA

Ar tikėtina, kad komisijos rekomendacijai įtakos turėjo nemaloni patirtis su kita amerikiete Isabella Tobias, kuri gavo Lietuvos pilietybę išimties tvarka, bet po Sočio olimpiados pasirinko Izraelį?

Be abejo, šis faktas galėjo nulemti daug. Bet visus argumentus „už ir prieš“, „duoti – neduoti“ galima dėlioti subjektyviai pagal savo požiūrį, priklausomai nuo to, kurią pusę palaikai. Bet daugiau nenoriu komentuoti šio klausimo.

Nepaisant to, ketinate dalyvauti Europos čempionate Taline ir pasaulio pirmenybėse Monpeljė. O kokia tolesnė jūsų poros ateitis?

REKLAMA
REKLAMA

Taip, su A. Reed dar seniau buvome nusprendę kartu pabaigti šį sezoną. Į Taliną vykstame sekmadienį (Europos čempionatas prasidės pirmadienį – aut.). Kas bus toliau, kol kas pasakyti negaliu. Pirmiausiai pabaigsime sezoną ir tada galutinai apsispręsime.

Kiek realu, kad ateityje pats nuspręsite dalyvauti vyrų vienetų varžybose?

Niekada apie tai nepagalvojau ir net nesvajoju. Savo pasirodymą solo varžybose baigiau būdamas 21-erių. Mano tikslas buvo ir yra porų šokiai ant ledo.

Kodėl dailiajame čiuožime taip sunku atrasti tinkamą partnerę ar partnerį? Juk ir pasaulyje matome aibę pavyzdžių, kai duetus sudaro mišrios poros iš skirtingų šalių, vienam iš partnerių ar net abiem suteikiamos atstovaujamos valstybės pilietybės?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėl galime grįžti prie ankstesnio klausimo, prie subjektyvaus vertinimo. Visiems lengva stebėtis: kodėl Lietuva pati neužaugina čiuožėjų poros ir t.t. Jei jau tokių šalių kaip JAV ar Rusija duetuose partneriai iš skirtingų šalių, išeina, kad šiaip sau tokia praktika egzistuoja. Tai yra labai sudėtingas procesas. Mūsų sportas specifinis ir ne tokio masto, kaip krepšinis ar lengvoji atletika, kur apstu sporto bazių.

Apskritai, Lietuvoje nėra nė vieno dailiojo čiuožimo specialisto, kuris rengtų aukščiausio lygio sportininkus. Nelabai ką išugdysi, kai tam nėra tinkamų čiuožimo bazių, kai vienoje čiuožykloje susigrūdę vienas prie kito treniruojasi 30 vaikų. Manote, kad mes treniruotis į užsienį važiuojame, nes labai norime palikti savo namus, šeimas ir draugus?  Mes išvažiuojame norėdami tobulėti, gerinti rezultatus ir būti tarp elito, o ne čiuožti kiemo lygyje.

REKLAMA

Pekino olimpiadoje jus ir A. Reed pakeis jaunoji pora Deividas Kizala bei Paulina Ramanauskaitė. Ką žinote apie juos?

Labai gerai žinau juos abu, ypač Deividą. Aš esu keleriais metais vyresnis, bet pažįstu juos nuo vaikystės, maždaug nuo 7-erių. Mačiau, kaip augo ir treniravosi kiekvieną dieną. Jie jauni, tai bus didelis iššūkis, bet linkiu jiems sėkmės.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų