Atėnuose startavusį olimpinių žaidynių atrankos turnyrą įspūdinga pergale pradėjo Naujosios Zelandijos rinktinė. Buvusio Kauno „Žalgirio“ snaiperio Kirko Penney vedami zelandai pirmosiose B grupės rungtynėse 77:50 (21:4, 21:16, 18:12, 17:18) sutriuškino Žaliojo Kyšulio salų ekipą.

Naujoji Zelandija labai sėkmingai pradėjo rungtynes ir aštuntąją minutę pirmavo 16:0. Daugiausiai labai sėkmingai žaidusio K.Penney tikslių metimų dėka zelandai po pirmojo kėlinio jau turėjo 17 taškų pranašumą - 21:4.

Antrajame kėlinyje Žaliojo Kyšulio salų rinktinei pavyko šiek tiek pristabdyti varžovų puolimą bei sumažinti atsilikimą (22:11). Visgi Naujoji Zelandija neišleido iniciatyvos iš savo rankų ir įpusėjus rungtynėms dar labiau padidino savo persvarą - 42:20.

Antroji rungtynių pusė tebuvo formalumas. Naujoji Zelandija po truputį didino pranašumą, o susitikimo pabaigoje nugalėtojų rinktinės treneris Nenadas Vučiničius leido parungtyniauti atsarginiams krepšininkams. Zelandai laimėjo rungtynes rezultatu 77:50 ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę.

Nugalėtojams 25 taškus pelnė Kirkas Penney (6/8 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 7/9 baudų), 14 - Craigas Bradshaw, 13 - Pero Cameronas.

Žaliojo Kyšulio salų komandoje, kurios žaidėjai pataikė 5 tolimus metimus iš 31, išsiskyrė vienintelis Jeffas Xavieras, surinkęs 22 taškus. Avey'us Oliveris pridėjo 9, Rodrigo Mascarenhas (11 atkovotų kamuolių) ir Tony Barros - po 8 taškus.