58
„Lietkabelis“ – „Cbet“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai iškovojo bronzos medalius jubiliejiniame 30-ajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone.

58

Nenado Čanako auklėtiniai penktosiose mažojo finalo serijos rungtynėse įtikinamai 84:72 (17:22, 29:13, 16:19, 22:18) nugalėjo Jonavo „Cbet“ klubą ir seriją iki 3 pergalių laimėjo 3:2.

Po pirmojo kėlinio V. Šeškaus vadovaujami jonaviečiai pirmavo 23:18, o po antrojo priekyje buvo jau „Lietkabelis“ – 46:35.

Trečiajame kėlinyje Jonavos klubas sugebėjo priartėti iki 6 taškų žymos, o po 30 min. „Lietkabelis“ pirmavo 62:54.

Ketvirtajame kėlinyje mažą rotaciją ilgame sezone naudojusi „Cbet“ ekipa atrodė išsunkta lyg citrina ir rimčiau dėl pergalės pakovoti nesugebėjo.

Šios rungtynės vyko Šiauliuose, kadangi Panevėžio savivaldybė „Kalnapilio“ areną atidavė tarptautiniam badmintono turnyrui.

Panevėžys šioje serijoje atsliko 1:2, tačiau sugebėjo laimėti dvi paskutines serijos rungtynes.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 27 (5/8 tritaškių), Željko Šakičius 16 (5 atk. kam.), Kristianas Kullamae 9 (4 atk. kam., 6 rez. perd.), Mantas Rubštavičius 8.

„CBet“: Edvinas Šeškus 18 (4/8 tritaškių), Aurimas Majauskas, Goranas Huskičius (4 rez. perd.) ir Jeffery Garrettas (2/6 tritaškių, 5 rez. perd., 3 per. kam.) po 11, Glynnas Watsonas 10, Dovis Bičkauskis 8 (2/9 metimų, 4 rez. perd., 3 per. kam.).

Abi komandos visą seriją skynė pergales išvykose, tačiau „7bet-Lietkabelis“ lemiamo mačo namie žaisti negalėjo dėl jų areną užėmusio badmintono turnyro ir buvo priversti kraustyti į Šiaulius.

Neutralioje arenoje sužaidus keturias minutes pirmavo panevėžiečiai (10:6), tačiau gausesnės gerbėjų minios sulaukęs Jonavos klubas iki ketvirčio pabaigos išsiveržė į priekį – 22:17.

Antrajame kėlinyje „7bet-Lietkabelis“ pagaliau pataikė pirmąjį savo tritaškį, o rungtynes dar labiau išbalansavo incidentas tarp Gorano Huskičiaus ir Željko Šakičiaus. „CBet“ atstovui tai baigėsi nesportine pražanga, jo oponentui – technine. Nenado Čanako auklėtiniai vien antrajame kėlinyje surengė du spurtus 8:0 ir prieš ilgąją pertrauką atsiplėšė 46:35.

Grįžus iš rūbinių „CBet“ buvo priartėję iki penkių taškų, tačiau perlaužti mačo eigos nepajėgė, o Jamelo Morriso tritaškis grąžino dviženklį skirtumą (62:52).

Ketvirtasis kėlinys vėl startavo netaikliais jonaviškių metimais, o jų treneriui Virginijui Šeškui buvo skirta techninė pražanga. Mantas Rubštavičius netrukus išprovokavo Vytauto Šulskio pražangą mesdamas iš toli ir atstumą tarp komandų pavertė pavojingu – 72:56.

Nominalius svečius ketvirtuoju savo tritaškiu kiek priartino Edvinas Šeškus – 65:75. Rungtynes uždariusius taškus rinko J. Morrisas ir Ž. Šakičius, o Glynnas Watsonas jonaviškių nebeišgelbėjo.

Puikų mačą vėl sužaidė J. Morrisas – 28 minutės, 27 taškai (4/7 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 4/5 baudų metimų), atkovotas kamuolys, rezultatyvus perdavimas, sau ir varžovams uždirbtos po 3 pražangos bei 22 naudingumo balai.

Panevėžiečiai užtikrintai laimėjo kovą dėl kamuolių (36:25), o naudingumo balais varžovus pranoko 95:77.

Tik praėjusiame sezone į lygą žengusiems „CBet“ tai galėjo tapti pirmuoju medalių komplektu (neskaitant sidabro Karaliaus Mindaugo taurėje), o „7bet-Lietkabelis“ ant pakylos lipa jau ketvirtą kartą paeiliui. „Betsafe-LKL“ bronza Panevėžio klubui atiteko ketvirtą kartą, kolekcijoje yra ir dvi antrosios vietos.

Sezone liko paskutinis mačas – šeštadienį Nemuno saloje įvyksiantis Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ mūšis dėl aukso.