27
Panevėžio „Lietkabelis“ – Jonavos „CBet“ (nuotr. Pauliaus Peleckio)

Trečiadienio vakarą Panevėžyje prasidėjo LKL mažojo finalo kovos. Pirmajame susitikime dėl trečiosios vietos pergalę nuskynė Jonavos „CBet“ krepšininkai rezultatu 80:89 (20:25, 19:23, 23:25, 18:16) įveikę Panevėžio „Lietkabelį“.

27

Serijoje iki trijų pergalių jonaviečiai pirmauja 1:0. Rungtynės „CBet“ teritorijoje vyks birželio 2 dieną.

Nuo pat rungtynių pradžios iniciatyvos ėmėsi arenos svečiai. Po Gorano Huskičiaus dvitaškio įgijo 5 taškų pranašumą – 3:8, o panevėžiečių pusėje taškus rinko tik Gediminas Orelikas.

„Lietkabeliui“ pavyko stabilizuoti situaciją – 9:12, tačiau jonaviečiai vėl sužaidė sėkmingiau ir po Jeffery Garretto tritaškio įgijo 8 taškų persvarą – 9:17.

Vytenis Lipkevičius pataikė iš toli ir kiek pagerino arenos šeimininkų situaciją, o netrukus komandas skyrė vos du taškai – 18:20.

G. Orelikas per pirmą kėlinį pelnė 15 taškų, bet net 10 kartų suklydę šeimininkai turėjo 5 taškų deficitą – 20:25.

Iniciatyvos jonaviečiai nepaleido ir antrajame kėlinyje. Po G. Watsono ir G. Huskičiaus metimų „CBet“ atitrūko dviženkle persvara (26:39). Nors panevėžiečiai stengėsi priartėti ir persvarą sumažino iki vienaženklės, tačiau ištirpdyti atotrūkio nepavyko ir rezultatas prieš ilgąją pertrauką išliko 39:48.

Trečiajame kėlinyje jonaviečių atotrūkis tapo rekordinis – 58:41. Jamelas Morrisas dėjo pastangas, kad jonaviečiai neatitrūktų triuškinamai (50:64), tačiau rimčiau į artimą kovą panevėžiečiai negrįžo.

Tiesa, vienas šio vakaro „snaiperių“ Edvinas Šeškus susižeidė čiurną, tad paliko aikštelę, bet „CBet“ gebėjo į lemiamą kėlinį ateiti su svariu pranašumu – 62:73.

Ketvirtajame kėlinyje arenos šeimininkai pradėjo ieškoti savyje jėgų ir likus 6 minutėms iki rungtynių pabaigos po 10-2 spurto sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 72:75. Po dar vieno taiklaus J. Morriso metimo jonaviečiai priekyje buvo vos vienu tašku.

Likus 4,5 minutėms „Lietkabelis“ pirmąkart išsiveržė į priekį (77:76). Bandydamas taisyti „CBet“ situaciją Aurimas Majauskas užsidirbo 5-ąją pražangą ir likus mažiau nei 4 minutėms iki rungtynių pabaigos pasitraukė ant suolelio.

Po G. Watsono taiklaus metimo iš toli jonaviečiai vėl pradėjo didinti persvarą (78:83). Likus vos 25 sekundėms penktą pražangą užsidirbo ir Ž. Šakičius, o jonaviečių persvara po G. Watsono baudų metimų išliko – 80:87.

Jonaviečiai mače pataikė daugiau tritaškių (15/27) nei dvitaškių (14/30), tačiau Panevėžio ekipa įspūdingai kovojo dėl kamuolių. Arenos šeimininkai atkovojo 41 kamuolį, o Jonavos krepšininkai – 20.

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 19 (7 atk. kam., 3/4 trit.), Kristianas Kullamae ir Jamelas Morrisas – po 15, Vytenis Lipkevičius 9 (8 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 8 (9 atk. kam.).

„CBet“: Glynnas Watsonas 22, Jeffery Garrettas 16, Goranas Huskičius 15 (6 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 12 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Edvinas Šeškus 11, Aurimas Majauskas 10.