Tokijo olimpinėse žaidynėse tęsiasi krepšinio turnyras. Luka Dončičius debiutavo, o jo įspūdingai užkurta Slovėnija 118:100 (32:24, 30:18, 26:24, 30:32) sutriuškino Argentiną.

Slovėnija į olimpinį krepšinio turnyrą pateko per atranką Kaune. Magiškas L. Dončičius ten eliminavo Lietuvą, o įspūdingą formą nusinešė ir į žaidynes.

Dalaso „Mavericks“ žvaigždė vien per pirmąjį kėlinį pelnė 17 taškų į argentiniečių krepšį, o slovėnai iškart įgijo dviženklį pranašumą (32:22).

Antrajame kėlinyje L. Dončičius žibėjo ne ką mažiau – pelnė 14 taškų. Devynis tritaškius suleidę slovėnai jau į rūbinę išsinešė triuškinantį pranašumą (62:42).

Antroje mačo dalyje Luka žudė varžovus ir toliau, nors jo pagalbos nebereikėjo – slovėnai laikė vadeles iki pat mačo pabaigos. Vis tik slovėnams svarbus ir taškų skirtumas šioje grupėje. Poilsio slovėnų lyderis sėdo tik likus penkioms minutėms iki finalinio švilpuko.

L. Dončičius iš viso pelnė 48 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Puolėjas buvo visai netoli visų laikų rezultatyvumo rekordo olimpinėse žaidynėse – 1988-aisiais 55 taškus ispanams sumetė legendinis Brazilijos krepšininkas Oscaras Schmidtas.

C grupėje Slovėnija ir Argentina varžosi kartu su Ispanijos ir Japonijos rinktinėmis.

Slovėnija: L. Dončičius 48 (11 atk. kam., 5 rez. perd., 12/15 dvit., 6/14 trit., 6/7 baud. met., 6 kld., 3 blk.), Klemenas Prepeličius 22, Vlatko Čančaras 12, Mike'as Tobey 11 taškų.

Argentina: Luisas Scola 23, Facundo Campazzo 21, Gabrielis Deckas 17 taškų.