NBA krepšinį menkinęs serbas Gobertą pavadino dukart prastesniu už Jokičių

Nikola Jokičius nuo pat NBA sezono pradžios demonstruoja žvėrišką formą. Rungtynėse prieš Jutos „Jazz“ serbas pradėjo tvirtinti pozicijas šių metų MVP lenktynėse, kai suvertė 47 taškus prieš tiesioginį savo oponentą Rudy Gobertą.

Dviejų Europos milžinų akistatos tampa savotiška klasika už Atlanto. Štai NBA čempionas ir 2003 m. naujokų biržos antrasis šaukimas Darko Miličičius kategoriškai pasakė, kad jo tautietis N. Jokičius vertas žymiai daugiau nei jo konkurentas.

„Turime suprasti, kad pinigai yra varomoji jėga NBA. Jei Gobertas vertas tiek pinigų, tai mūsų Jokičius turėtų pasirašyti 500 mln. dolerių vertės kontraktą. Tai yra lygiai tiek, kiek jis yra geresnis už R. Gobertą“, – portalui eurohoops.net skėlė D. Miličičius.

Karjerą baigęs atletas kalbėjo apie prieš daugiau nei mėnesį paskelbtą naują R. Goberto kontraktą su Jutos „Jazz“. Vieni Vakarų konferencijos lyderių įteikė prancūzui penkerių metų 205 mln. dolerių vertės sutartį.

„Supermax“ kontraktą R. Gobertui padėjo pasirašyti dukart laimėtas metų geriausiai besiginančio žaidėjo prizas ir trys įtraukimai į simbolinius sezono penketukus. Tai yra didžiausias kontraktas NBA istorijoje vidurio puolėjo pozicijos žaidėjui.

Tuo metu N. Jokičius dar 2018 metais pasirašė penkerių metų 148 mln. dolerių sutartį.

„Lygai marketingas visada yra pirmoje vietoje. NBA nori kiek įmanoma daugiau šou biznio. Tie pinigų skaičiai yra tiesiog neįtikėtini. Taip, daug išleidžiama, daug ir turi sugrįžti, bet dalinti tiek pinigų žaidėjams yra tiesiog beprotiška“, – sakė D. Miličičius.

Įspūdinga statistika, neįtikėtinas efektyvumas, netradicinis žaidimo stilius, talento ir šou kombinacija, fantastiniai perdavimai. Tai yra N. Jokičiaus žaidimas, pasak D. Miličiaus, šiuo metu. Tiesa, jis labiau vertina tautiečio unikalumą, susikaupimą ir paprastą charakterį.

„Aš esu labai laimingas dėl jo, nes žinau kaip jis myli krepšinį. Jis aikštelėje atiduoda visą save ir plika akimi matyti, koks jis skirtingas nuo kitų NBA žvaigždžių, – pagyras žarstė D. Miličičius. – Žinau kokie pinigai yra svarbus NBA ir kad viskas sukasi aplink juos, bet Nikola mėgaujasi būtent krepšiniu.

REKLAMA

Dabar matome, ką gali tas sunkus darbas, kurį įdėjo Nikola norėdamas tapti geresniu žaidėju. Man vis dar yra labai svarbu, kad jis nežiūri į pinigus. Tai yra unikalu, tai visiškai skiriasi nuo kitų žaidėjų“.

D. Miličius išsakė mintis ir apie pasikeitusį žaidimą už Atlanto. Tuo metu, kai lygoje buvo serbas, dominavo aukštaūgiai ir viena iš kylančių žvaigždžių turėjo tapti būtent Darko.

„Man darosi bloga, kai pamatau rungtynes, kuriose pelnyta 300 taškų. Ką jie veikė aikštelėje? Vieni tingi grįžti į gynybą, laukia kamuolio puolime. Man įdomu ar jiems išvis kažkas rūpi. Man tai yra tragedija. Atvirai – negaliu žiūrėti tokio krepšinio. Aš suprantu, kad lyga nori tokio krepšinio, bet tai praranda pačią esmę. Bėk, mesk ir viskas. Tai yra labai blogai bent mano supratimu apie krepšinį“, – rėžė D. Miličičius.

Tiesa, vidurio puolėjas iki šiol laikomas vienu labiausiai nenusisekusių pasirinkimų NBA naujokų biržoje. Priminsime, kad 2003 m. pirmuoju šaukimu buvo pasirinktas LeBronas Jamesas, trečiuoju Carmelo Anthony, ketvirtuoju Chrisas Boshas, penktuoju Dwyane‘as Wade‘as.

Net antrajame rate pasirinkti tokie žaidėjai kaip Jasonas Kapono, Mo Williamsas, Kyle‘as Korveris turėjo sėkmingesnę karjerą.

Tokios kompanijos apsuptyje D. Miličius tapo tikru nusivylimu. Aukštaūgis per devynerius metus trukusią NBA karjerą pakeitė 6 klubus ir rinko po 6 taškus, atkovojo po 4,2 kamuolio. Tiesa, 2004 m. serbui nuskilo – jį biržoje pasirinkusi Detroito „Pistons“ tapo NBA čempione.

D. Miličičius karjerą NBA baigė būdamas 27-erių. Tada nusprendė tapti kikboksininku ir bandė sugrįžti į profesionalų krepšinį įvairiuose Serbijos klubuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų