Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujasis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonas startuoja jau šį savaitgalį. Metai iš metų besikeičiančios pirmenybės šiemet pristatys ne vieną naujovę.

Naujasis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonas startuoja jau šį savaitgalį. Metai iš metų besikeičiančios pirmenybės šiemet pristatys ne vieną naujovę.

REKLAMA

Šį sezoną visas LKL kovas galėsite stebėti ir internetinėje platformoje „Go3“ – bus transliuojami visi čempionato mačai.

Nuo šio sezono keičiasi LKL formatas. Vietoje 4 ratų sistemos bus žaidžiama pagal naują, 3 ratų modelį. Klubai vienas prieš kitą sužais kartą namuose ir išvykoje. Trečiajame rate Kauno „Žalgiris“ visas savo rungtynes žais išvykose, o likusių mačų pasiskirstymą nulėmė burtai.

Kadangi reguliariojo sezono mačų skaičius sumažės, bus išplečiamos atkrintamosios varžybos: ketvirtfinalyje ir pusfinalyje bus žaidžiama iki 3, finaluose – iki 4 pergalių.

Be to, iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) atkeliavo ir naujokė – Jonavos „CBet“. Virginijaus Šeškaus vadovaujama ekipa jau pernai subūrė ambicingą sudėtį, o šiemet žada kovą dėl atkrintamųjų.

REKLAMA

Apie čempionato favoritą Kauno „Žalgirį“, pasikeitusią sistemą, didįjį ketvertą, Jonavos klubą, įdomiausius žaidėjus ir trenerius portalas tv3.lt kalbėjo su krepšinio treneriu Tomu Purliu.

Lyginant su pastaraisiais metais, kaip keičiasi pirmenybių lygis?

Kaip tik per peržiūrėjau žaidėjų išvykimus, tai galima teigti, kad beveik visose komandose yra apie 6 pasikeitimus. Komandos meistriškumo lygis priklauso labai nuo stabilumo – atsiranda susižaidimas. To pasekoje atsiranda geresni rezultatai.

Praeitais metais jau buvo panaši situacija, šiemet – dar žiauriau. Vis tik negalėčiau sakyti, kad yra tokia komanda, kuri susikomplektavo tragiškai. Buvo tokių situacijų su „Dzūkija“ ar „Pieno žvaigždėmis“, kai „Lietkabelis“ jau draugiškas rungtynes žaidė, o jiems trūko žaidėjų.

Tačiau ir „Dzūkija“ rado įdomių legionierių, lietuvių, ir kiti pasipildė. Kažkoks lygis vistiek bus, negalima teigti, kad yra visiškas žingsnis atgal.

REKLAMA
REKLAMA

Aišku, lietuviai yra vertinami ir išvažiuoja į užsienį už žymiai didesnius pinigus. Kita vertus, norėtųsi, kad legionieriai būtų tikrai aukšto lygio ir keltų lietuvių meistriškumą. Pajėgių žmonių turi visi klubai.

Šiemet bus išbandyta nauja trijų ratų sistema. Jūsų vertinimu, ar tai išaugins konkurenciją ir patrauklumą žiūrovams? Ar matote būdų kaip galėjo būti šis modelis dar labiau patobulintas?

Taip, yra taikomasi prie Lietuvos grandų, bet rungtynių skaičius turėjo būti suvienodintas. Be Europos taurės komandos sužaidžia gerą rungtynių skaičių, bet ypač „Žalgiriui“ darydavosi sunku.

Reikia suprasti – „Žalgiris“ labai kelia LKL prestižą ir be jo šių pirmenybių neįsivaizduoju. Nesvarbu, kad čempionas yra daugmaž aiškus. Paprasčiausiai lyga derinasi – jei prasidėtų traumos, „Žalgiris“ gali ir spjauti į LKL.

Dabartinis modelis yra geras. Grafikas buvo toks, kad treniruotėms mažai laiko likdavo. Dėl to „Žalgiris“ norėjo mažiau rungtynių, kad geriau pasiruoštų Eurolygai.

REKLAMA
REKLAMA

Eilę metų lyderiauja Kauno „Žalgiris“, šiemet jie vėl aiškūs favoritai, bet reikia pripažinti, kad pasiruošimo forma – neįkvepianti. Jūsų nuomone, ar įmanoma išvysti intrigą LKL finale?

Įdomu, kiek „Žalgiris“ progresuos pirmyn, nes kol kas, ką mačiau per 5 rungtynes, tai net gynyboje žingsnio į priekį nesimato. Matėme, kad žaidėjai daro paprastas klaidas, nėra energijos. Visko nurašyti ant fizinio pasirengimo irgi negali.

Taip, „Žalgirio“ žaidimas kol kas stebina nemaloniai. Taip pat, yra komplektacijos klausimų – kaip pritaps Mudiay, ar Strelniekas išliks sveikas? Kai pasipila traumos pasiruošime, tai atsiranda ir abejonių. Matėme, kad ir Lukui Lekavičiui sunkiai sekasi gynyboje.

Vis dėlto manau, kad šiemet nei „Rytas“, nei „Lietkabelis“ neturi šansų įkąsti „Žalgiriui“. Vienose rungtynese pasipriešinti gali ir „Juventus“, ir kiti, bet čempionų titulas turėtų likti Kaune.

Kokius įvardintumėte pagrindinius akcentus, kaip mažesni klubai gali mesti rimtesnį iššūkį „Žalgiriui“?

REKLAMA
REKLAMA

Pernai „Žalgirį“ nugalėjo komandos po dvigubos Eurolygos savaitės. Keturios ar penkios rungtynės per devynias dienas yra ypač sunku su tokia rotacija, kurią naudoja Martinas Schilleris. Jankūnui ar Milakniui žaisti didelį minučių tikrai nelengva, o to pasekoje krenta fiziškumas.

Žalgiriečių žaidimas ir yra paremtas fiziškumu, greičiu, atletiškumu, greitu sprendimų priėmimu, įsiveržimais su numetimais. Natūralu, kad kitos komandos ir „gaudydavo“ pavargusį „Žalgirį“.

Marekas Blaževičius bent pasiruošimo cikle vėl lieka ant suolo. Kaip Jūs vertinate šią situaciją?

Blogai. Įsivaizduoju, kad jaunam žaidėjui metus laiko galima kažkiek pasėdėti ant suolo, nes gauni labai daug patirties treniruotėse. Galbūt jų nėra daug, bet stumdymasis su aukšto lygio žaidėjais išeina į naudą.

Antraisiais metais tu jau nori aukštesnio vaidmenio arba turi būti skolinamas. Tai yra natūralus jauno žaidėjo progresas, jei tu neiššauni ar neturi trenerio pasitikėjimo. Po metų, įgavęs žaidybinės patirties, jau gali sugrįžti kaip antras „centras“.

REKLAMA
REKLAMA

Trečias „centras“? Faktas, kad tu negali per du kėlinius išleisti trijų vidurio puolėjų po 6 minutes. Pagrindinis žaidžia daugiau, savo minučių turi ir antras, vėliau vėl leidi pagrindinį, kad jis neužsisėdėtų. Praktiškai trečio „centro“ rolė yra niekinė. Man tai yra nesuprantama.

Jis yra jaunas, domina NBA skautus ir antrus metus iš eilės būti trečiu, ketvirtu „centru“ nėra gerai.

Akivaizdu, kad „Rytas“ ir „Lietkabelis“ vėl turėtų atsidurti ketvertuke. Tačiau kokį matote visą stipriausiųjų ketvertą ateinančiame sezone?

Labai sunku pasakyti. „Ryto“ ir „Lietkabelio“ rungtynes mačiau, pastarųjų dar neteko matyti pilnos komplektacijos – nežaidė Nikola Radičevičius, Karolis Giedraitis.

Dėl kitų komandų – sunku pasakyti apie komandas „ant popieriaus“, nes rungtynių nemačiau gyvai. Aišku, vertinant pagal sudėtį, „Juventus“ įžaidėjas Patrickas Milleris yra tikrai labai intriguojantis ir brangus pirkinys. Manau, kad klubas investavo gerai, nes turi žaidėją, kuris gali išspręsti situacijas „vienas prieš vieną“.

REKLAMA
REKLAMA

Jei jis pritaps, „Juventus“ tikrai rimta pretendentė užimti ketvirtąją vietą. Kitu atveju, uteniškių šansai labai sumažėtų.

Turėsime šiemet ir naują komandą – Jonavos „CBet“. Kaip šiai ekipai seksis tranzicija iš žemesnio į aukštesnį lygį?

Sakyčiau, kad komanda kaip ir nauja, bet jau praeitais metais jų branduolys buvo LKL žaidėjai. Negalima sakyti, kad tai nauja ekipa – gal tik pavadinimas.

Ir žaidėjai, ir treneris puikiai pažįsta LKL virtuvę. Nemanau, kad jiems ilgai užtruks pritapti šiame lygyje. Jie transformuosis tikrai gerai, o kelintą vietą užims lieka neaišku. Manau, kad jie bus konkurencingi. Bus sunku, bet įkąsti lyderiams ir pakovoti dėl aukštesnių pozicijų jie tikrai gali.

Neginčytinai didžiausias ir įdomiausias vardas šių metų pirmenybėse – Emmanuelis Mudiay. Ar matote dar išskirtinių žmonių? Galbūt Vasilije Pušica, Juanas Palaciosas, „Ryto“ naujokai ar jau minėtas Patrickas Milleris?

Taip, Jūsų išvardinti žaidėjai yra tikrai įdomūs. Kalbant apie „Rytą“, labai svarbu bus kaip įsilies Margiris Normantas ir Vaidas Kariniauskas. Abu jie labai mėgsta laikyti kamuolį ir žaidimas vyks per juos. Ar nesigaus taip, kad prasidės pykčiai? Bus labai įdomu pažiūrėti. Jeigu jie pasijaus gerai, tai tikrai bus neblogas duetas.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat bus įdomu pasižiūrėti Dovydą Giedraitį („Lietkabelis“) – jaunas, progresuojantis žaidėjas. Tas pats Patrickas Milleris, Ignas Sargiūnas („Labas GAS“) gali sužaisti proveržio sezoną.

Šiemet LKL trenerių rate taip pat įvyko pasikeitimų. Kuris treneris, manote, šiemet gali nustebinti?

Man tikrai bus įdomu stebėti Marių Leonavičių („Labas GAS“). Ne vienus metus treneriai rotuoja tarpusavyje ir trūko naujų veidų. Gal net šioks toks badas yra trenerių, nes nėra šansų papulti į LKL. Tad tikrai įdomu bus jį stebėti.

Žinoma, yra dviejų trenerių akistata tarp Manto Šerniaus („Pieno Žvaigždės“) ir Nenado Čanako („Lietkabelis“). Pasvalio ir Panevėžio derbis bus tikrai intriguojantis, tad tikiu, kad jų komandos ir žais įdomiausią krepšinį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų