Marčiulionis apie sūnaus ateitį „Ryte“: „Reikės priimti sunkų sprendimą“

Šarūnas Marčiulionis apsilankė laidėjo „Nematoma pusė“, kurioje daugiausiai klausimų sulaukė apie sūnų Augustą ir šio talento ateitį Vilniaus „Ryte“.

Praėjusią vasarą 19-metis pasirašė trejų metų sutartį su sostinės klubu, tačiau turi galimybę vasarą išvykti studijuoti į JAV ir žaisti NCAA.

Šį sezoną A. Marčiulionis Lietuvos krepšinio lygoje per 13 minučių renka po 5 taškus ir atlieka du rezultatyvius perdavimus.

Sezono metu buvo pasigirdę gandų, kad A. Marčiulionio netenkino vaidmuo komandoje, darbas treniruotėse ir kalbėta apie galimą gynėjo išvykimą, tačiau aistros nurimo. Vis tik pasibaigus sezonui gynėjas grįš prie savo ateities klausimo, o sprendimą priims kartu su tėvu ir agentu.

„Kada baigsis sezonas, tada žiūrėsime ir bus pasirinkimas. Tą sunkų sprendimą reikės daryti neužilgo“, – laidoje „Nematoma pusė“ teigė Š. Marčiulionis.

Apie banguotą sūnaus sezoną „Ryte“ ir vienu metu kilusias aistras tėvas atsiliepė gana ramiai.

„Kuo blogiau, tuo geriau. Jeigu darysi jam pakilimo taką, tai jis neįvertins to pats. Turi praeiti sunkumus“, – įsitikinęs jis.

Š. Marčiulionis nusijuokė ir išgirdęs klausimą, ar mato panašumų sūnaus ir savo žaidime.

„Jeigu jis mestų kaire ranka, matyčiau, – linksmai sureagavo Š. Marčiulionis. – Jis vis bando lysti į kairę pusę, galėtų keisti kryptį. Manau, kad jis kamuolį valdo tikrai neblogai, skaito žaidimą pagal savo amžių irgi neblogai. Tai jau nepanašu, nes aš kamuolio nevaldžiau ir žaidimo neskaičiau.

Jis gali būti ne tik kūrėjas, bet ir su laiku gerai pataikyti tritaškius“.

Rudenį A. Marčiulionis sulaukė dar vieno įvertinimo – buvo pakviestas į Lietuvos rinktinę, kuri dalyvavo Europos čempionato atrankos „burbule“. Tiesa, į aikštę taip ir nežengė.

„Gauti aprangą ir žaisti yra du skirtingi dalykai. Pakviestas buvo, nes nebuvo ką kviesti. Kai praeis metai kiti, užsitarnausi ir kvies žaisti, o ne užpildyti sudėtį, tada bus kvietimas. Aš to nesureikšminu, manau, kad ir jis ne“, – teigė Š. Marčiulionis.

REKLAMA

Legendinis krepšininkas sutiko ir su mintimi, kad Lietuvos krepšinis išgyvena talentų krizę.

„Kur čia nematyti, faktai kalba už save. Bėdą jau gali įvardinti, bet kaip grįžti į tą kelią? Talentų nedaugėja.

Būsiu nepopuliarus, nesakysiu to, ką nori išgirsti kiti. Turime bėdelę vaikų krepšinyje, kuri jau tampa bėda. Krepšinis yra populiariausia sporto šaka Lietuvoje. Tėvai kartais pasako baisų žodį, ypač teniso atžvilgiu – investicija į vaiką.

Tėveliai vaikams nori visko gero ir galvoja, kad tą galima nupirkti. Tas geras darbas tampa meškos paslauga, nes tėvai įeina į treniruočių procesą – pradeda rinktis trenerius, sako, kad tas geras, o tas ne.

Tada paslysta treneriai, įsiūlo vaikui daugiau treniruotis, įsipareigoja duoti daugiau žaidžia. Tas vaikas gal nepelnytai gauna tas minutes. Išsibalansuoja viskas, nevisada žaidžia geriausi“, – teigė Š. Marčiulionis.

Visas pokalbis su Š. Marčiulioniu – laidoje „Nematoma pusė“.


Rašyti komentarą...
R
Romas
2021-04-11 10:07:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
...apsilankė laidėjo? Siaubas...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų