52
Eurolygos dvikova: „Žalgiris“ – „Karsiyaka“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

„Jau prieš rungtynes susitarėme, nesvarbu, kas kaip sužais, svarbu tik pergalė. Nenorėjome liūdnų Kalėdų. Visi atidavė jėgas“, - po pergalės prieš turkų „Karsiyaka“ kalbėjo vienas geriausių rungtynių Eurolygoje sužaidęs Mantas Kalnietis.

52

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį namie užtikrintai 74:52 (22:14, 18:11, 13:16, 21:11) įveikė turkų Izmiro „Karsiyaka“ komandą ir žengė į Eurolygos „Top 16“ etapą.

Prie pergalės M. Kalnietis pridėjo 17 taškų (dvitaškiai 4/7, tritaškiai 3/5), atkovojo 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir šešiskart suklydo. „Žaidėme agresyviai, klaidų padarėme gal daugiau nei reikėtų, bet agresija davė teigiamą poslinkį. Buvo tikrai geresnis vaizdas“, - teigė „Žalgirio“ įžaidėjas.

Jam pritarė Renaldas Seibutis: „Po tų paskutinių rungtynių nebuvo kur dėtis. Reikėjo žūtbūt rasti savyje jėgų ir prisikelti, išlipti iš tos emocinės duobės. Mums tai pavyko. Nuo pat rungtynių pradžios rodėme norą, stengėmės, gal ne viskas pavyko, bet reikia pasidžiaugti, kad kova buvo, rezultatas teigiamas.“

8 taškus pelnęs gynėjas tvirtino, kad rezervų komanda dar turi. „Žaidimas pagreitėjo, klaidų buvo per daug Eurolygos rungtynėms, bet atsirado energija. Vienas taiklus metimas duoda gerą impulsą, tai padeda kovoti ir mikrodvikovose labai praverčia. Džiugu, kad šiandien laimėjome įtikinamai“.

Create free infographics with Venngage

Svečiai pirmavo tik rungtynių pradžioje, o netrukus po kelių taiklių tritaškių tvirtai iniciatyvą į savo rankas perėmę Gintaro Krapiko auklėtiniai ėmė po truputį didinti savo pranašumą. Antrame kėlinyje aukštesnę pavarą įjungę žalgiriečiai jau turėjo 17 taškų (40:23) pranašumą.

Po didžiosios pertraukos „Karsiyaka“ krepšininkai mėgino kabintis į žaidimą ir pristabdė aikštės šeimininkus, tačiau turkų komanda tragiškai atakavo nuo baudų metimo ir tritaškio linijos. Tad likus žaisti 10 minučių iki rungtynių pabaigos žalgiriečiai vis dar pirmavo 53:41.

Jei trečias kėlinys buvo duobė, tai ketvirtajame G. Krapikai iš jos išlipo. Po taiklių M. Kalniečio ir L. Lekavičiaus, O. Hanlano tritaškių komandas skyrė jau 21 taško (70:49) praraja. Paskutinės trys minutės buvo tik formalumas.

Žalgiris“: M.Kalnietis 17 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), L.Lekavičius 11 (3/4 trit.), B.Motumas 10 (8 atk. kam.), R.Seibutis 8 (2 per. kam.), P.Jankūnas 7 (8 atk. kam., 4 per. kam.), I.Vougioukas 7 (2 blk.), O.Hanlanas 7 (4 per. kam.), E.Ulanovas 2, R.Javtokas 2 (6 atk. kam.).

Karsiyaka“: J.Carteris 13 (5 atk. kam., 4 per. kam.), J.Palaciosas 11 (5 atk. kam., 2 per. kam.), C.Iversonas 10 (5 atk. kam.).

„Žalgiriui“ liko sužaisti dvejas rungtynes C grupėje. Gruodžio 10 dieną G. Krapiko auklėtiniai išvykoje žais su „Barcelona“, o gruodžio 17 dieną Kaune mėgins atkeršyti už skaudų pralaimėjimą Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkams.