Budapešte (Vengrija) vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate trečiadienį išdalinti dar 5 medalių komplektai.

Moterų 200 m plaukime peteliške įspūdingai triumfavo vos 15-os metų kanadietė Summer McIntosh. Ji finale distanciją įveikė per 2 min. 5.20 sek., aplenkė visas varžoves ir pagerino pasaulio jaunimo rekordą.

„Dabar man nedidelis šokas“, – po pergalės teištarė S. McIntosh.

Kanadietė Budapešte jau laimėjo sidabrą 400 m plaukime laisvuoju stiliumi, o pernai Tokijuje buvo jauniausia olimpinės Kanados rinktinės narė, kai jai tebuvo 14-a. Tąkart ji finišavo 4-a.

Antra Budapešte buvo amerikietė Hali Flickinger (2:06.08), trečia – kinė Yufei Zhang (2:06.32).

Tą patį vakare S.McIntosh dar pelnė bronzą estafetėje 4x200 m laisvuoju stiliumi. Ji savo etapą plaukė pirma ir užfiksavo fenomenalų rezultatą – 1 min. 54.79 sek. Taip ji pagerino pasaulio jaunimo rekordą. Su tokiu rezultatu S.McIntosh Budapešte būtų laimėjusi individualią 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje, bet joje kanadietė nestartavo.

Antrą aukso medalį Budapešte iškovojo 17-metis rumunas Davidas Popovici. Jis dramatiškame 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale finišavo per 47.58 sek. ir vos 0.06 sek. aplenkė prancūzą Maxime‘ą Grousset bei 0.13 sek. – kanadietį Joshua Liendo Edwardsą. D.Popovici antradienį šios rungties pusfinalyje buvo kur kas greitesnis (47.13) ir tada pasiekė pasaulio jaunimo rekordą.