Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Budapešte (Vengrija) vykstantis pasaulio plaukimo čempionatas Lietuvai jau nušvito bronza. Medaliu pasidabino į didžiąją plaukimo sceną prieš pusmetį sugrįžusi olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.

Budapešte (Vengrija) vykstantis pasaulio plaukimo čempionatas Lietuvai jau nušvito bronza. Medaliu pasidabino į didžiąją plaukimo sceną prieš pusmetį sugrįžusi olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.

REKLAMA

Moterų 100 metrų plaukimo krūtine finale fantastiškai startavusi ir ilgą laiką lyderiavusi R. Meilutytė distanciją įveikė per 1:06,02 min. Galiausiai nuo lyderės mūsiškė atsiliko tik 0,09 sek.

Jai šis medalis buvo jau ketvirtas pasaulio čempionatuose per karjerą. Anksčiau sportininkė buvo laimėjusi auksą 2013 metais bei du sidabro medalius 2013 ir 2015 metais.

Lietuvai Vengrijoje vykstančiose planetos pirmenybėse kol kas tai yra vienintelis medalis. Mūsų šaliai atstovauja 7 plaukikai, tarp kurių ir rinktinės lyderis Danas Rapšys, kuriam, deja, bet čempionatas susiklostė nesėkmingai. Rinktinėje yra ir jaunoji žvaigždė Kotryna Teterevkova.

Mūsiškių pasirodymus čempionate stebintis buvęs olimpietis ir plaukikas Vytautas Janušaitis teigia, kad pirmenybės jau dabar yra sėkmingos, o, jei pavyktų iškovoti antrąjį medalį, jos būtų išvis puikios.

REKLAMA

„Pats čempionatas tikrai geras. Daug įdomių plaukimų, pasaulio rekordų, tempas gražus, greitas. Kalbant apie lietuvius, galima vertinti jau gerai, nes yra medalis, o, jei bus antras, jis išvis bus puikus. Tad bendrai pasirodymas tikrai geras. 

Žinoma, gaila Dano Rapšio, kuriam nepasisekė, kadangi ta kaklo trauma jam itin trukdė, dėl ko nukentėjo ir rezultatai. Dabar toks dalyvavimas dėl dalyvavimo gaunasi. Nėra smagu, kai žinai, kiek darbo sportininkas įdeda. Čia ne krepšinis, kur galbūt už keletos dienų bus kitas mačas ir galėsi pasitaisyti.

Galbūt Europos čempionate (vyks rugpjūčio viduryje Romoje, – aut. past) seksis geriau, bet visgi pasaulio čempionatas ya pasaulio čempionatas“, – kalbėdamas su portalu Tv3.lt sakė buvęs olimpietis V. Janušaitis.

Tuo tarpu bronzą Budapešte iškovojusi R. Meilutytė į baseiną po beveik trijų metų pertraukos sugrįžo praėjusių metų rudenį. Olimpinei čempionai reikėjo vos kiek daugiau nei pusmečio, kad ne tik vėl plauktų pasaulio čempionato finale, bet ir užliptų ant podiumo.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak V. Janušaičio, jį nustebino, kad R. Meilutytė taip žaibiškai vėl iškovojo pasaulio čempionato medalį.

„Labai nustebino. Iš tiesų galvojau, kad finale plauks ir abi mūsų merginos. Vis dėlto verta paminėti kelis aspektus. Visų pirma, Rūta yra be galo talentingas žmogus, ne veltui olimpinė čempionė. Antras dalykas, ji nebuvo tiek ilgai palikusi plaukimą, kad būtų jai sudėtinga sugrįžti.

Jai šiuo metu 25-eri. Jei būtų išėjusi, pavyzdžiui, 30-ies metų ir sugrįžusi, kai jai jau 34-eri, tada būtų kur kas sunkiau ir net nelabai įmanoma vėl plaukti greitai. Trečias dalykas, ji turi tos reikalingos kartais sėkmės.

Pažiūrėjus į finalo rezultatus jie nebuvo labai aukšti. Tad visos aplinkybės susideda ir turime rezultatą. O dar vos kelių šimtųjų pritrūko ir ji būtų buvusi čempionė... fantastika“, – sakė V. Janušaitis.

Tikisi dar vieno medalio

R. Meilutytė prieš išvykdama į čempionatą tikino, kad šiuo metu nori plaukti savo malonumui, jaučia atsipalaidavimą ir apie konkrečius rezultatus tikrai negalvoja.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip tikina V. Janušaitis, būtų netgi kvaila kelti tikslus, kai esi tik sugrįžusi į didžiausią plaukimo sceną.

„Būtų net kvaila kelti tikslus sau, kai vos pusmetį esi sugrįžusi į bet kokį lygį, o dar ir iškart į štai tokį aukštą lygį. Naivu kelti tikslus. Svarbiausia jausti save, ką tu darai, kaip darai ir ką šiuo metu gali padaryti geriausiai. Tuo labiau, kad tokiems čempionamats reikia ir daug laiko pasiruošti. O ji to laiko daug neturėjo. Vėlgi, ji patyrusi jau sportininkė, tad tai irgi prisideda“, – apie R. Meilutytę kalbėjo V. Janušaitis.

R. Meilutytė visada garsėjo fantastiškai greita reakcija ir labai gera plaukimo technika. Pasak V. Janušaičio, jos plaukimo technika šiuo metu atrodo dar geresnė.

„Technika atrodo dar net kiek geresnė. Kiek žinau, ties ja ji įdėjo daug darbo. Rūtos startas visada buvo labai geras, kas duota jau to neatimsi, o tai daug lemia. Ypač, kai viskas susideda iš sekundės dalių. Geras startas, posūkis ir tu jau, jei galima taip sakyti, sutaupai plaukimo sąskaita. Ji gražiai plaukia, labai švariai.

REKLAMA
REKLAMA

Plaukiant finale matėsi pabaigoje, kad jėgos seko, bet ji išlaikė techniką, gerai finišavo ir štai toks rezultatas“, – pridūrė buvęs plaukikas.

Puikus reakcijos laikas starte, geras greitis, atsipalaidavimas, pasiruošimas. Ar R. Meilutytė iškovos medalį ir plaukdama 50 m krūtine?

„Manau, kad taip. Tikimybė didelė, nes čia visiškas sprintas, treniruotis ar ištvermės daug nereikia. Svarbiausia jausmas, greitis, gerai kabinti vandenį, o pas ją tas viskas yra“, – optimistiniu spėjimu pasidalino V. Janušaitis.

Lietuvai čempionate atstovauja 7 atletai. D. Rapšys, pavyzdžiui, čempionatą jau baigė. Į baseiną daugiau nešoks ir debiutantas Erikas Grigaitis bei Andrius Šidlauskas, kitus mūsų rinktinės narius asmeninėse rungtynėse dar pamatysimė

Tarp jų, žinoma, ir jaunąją žvaigždę Kotryną Teterevkovą.

20-metė plaukdama 100 m krūtine į finalą nepateko, bet 200 m krūtine atrankoje pademonstravo gerą greitį. Ji užėmė trečiąją vietą tarp visų atrankos dalyvių ir užtikrintai žengė į pusfinalį.

REKLAMA
REKLAMA

„Kotryna per du metus padarė didelę pažangą, matosi tobulėjimas. Tiek 100, tiek 200 m krūtine yra tos pagrindinės jos rungtynes. Pirma šiek tiek pritrūko, bet dabar (200 m distancijoje, – aut. pas.) tikėkimės, kad nepritrūks ir ji bus finale“, – teigė V. Janušaitis.

Pasaulio plaukimo čempionatas Budapešte (Vengrija) tęsis iki šeštadienio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų