Budapešte (Vengrija) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame užtikrintai į finalą pateko lietuvė Kotryna Teterevkova.

Moterų 200 m plaukimo krūtine antrajame pusfinalyje lietuvė idealiai paskirstė jėgas visai distancijai.

K. Teterevkova plaukimą pradėjo ramiai ir neskubėjo veržtis į pirmą ar antrą vietas. Lietuvė patausojo jėgas paskutiniems 50 m, kai galingai spurtavo, aplenkė visas priekyje buvusias varžovas ir laimėjo savo plaukimą, finišuodama per 2 min. 23.66 sek.

Trečiadienį ryte atrankos plaukime K. Teterevkova po 150 m dar buvo pirma, tačiau finišavo antroje vietoje (2:24.79) ir nusileido tik sezono lyderei amerikietei Lilly King (2:24.46). Bendroje įskaitoje K. Teterevkova užėmė trečią vietą ir užtikrintai pateko į pusfinalį.

Greičiausia buvo kanadietė Kelsey Lauren Wog, ankstesniame atrankos plaukime finišavusi per 2 min. 24.37 sek. K. Teterevkova šiemet pagerino Lietuvos rekordą (2:22.88) ir su šiuo rezultatu 2022 m. pasaulio reitinge buvo 5-a. Ją lenkė trys amerikietės, iš kurių Budapešte startuoti gali tik dvi – L.King (2:21.19) ir Kate Douglass (2:21.43). Annie Lazor (2:21.91) šioje rungtyje pasaulio čempionate nėra.

Pernai Tokijo olimpiadoje L. King šioje rungtyje laimėjo sidabrą, o A. Lazor – bronzą. Tąkart su nauju pasaulio rekordu triumfavo Pietų Afrikos Respublikos sportininkė Tatjana Schoenmaker (2:18.95), kurios Budapešte nėra. Afrikietė jau anksčiau minėjo, kad šiemet ir neplanavo dalyvauti planetos pirmenybėse, o vietoj to ruošis Sandraugos žaidynėms.