51
M. Fosteris. (Lukas Balandis/ BNS nuotr.)

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sekmadienio vakarą įvykusioje pirmojoje tarpusavio šiemet principinėje dvikovoje dramatiškoje kovoje pergalę namuose šventė titulą ginantis Vilniaus „Rytas“ (5/3), kuris 89:85 (23:27, 20:21, 20:21, 26:16) palaužė Kauno „Žalgirį“ (7/1).

51

Mačą abi komandos pradėjo apylygiai. Pirmosiomis minutėmis minimaliai pirmavo vilniečiai, kurių gretose kelis tolimus metimus įskraidino Marcusas Fosteris, bet žalgiriečiai greitai rezultatą išlygino.

Aikštėje vyko atkakli kova, abi komandos kur kas geriau atrodė puolant nei ginantis.

Kėlinio pabaigoje vilniečiai pataikė dar kelis tolimus metimus, bet tuo pačiu atsakė ir žalgiriečiai, kure dar pridėjo kelis taškus ir pirmavo 27:23.

Vėliau antrajame kėlinyje įpusėjus rezultatas dar buvo lygus, bet tada Ignas Brazdeikis pataikė iš toli, „Žalgiris“ surengė spurtą 7:0 ir atitrūko 42:35.

Vilniečiai šiek tiek priartėjo prie varžovų, bet į ilgąją pertrauką komandos išėjo svečiams pirmaujant 48:43.

Po pertraukos „Žalgiris“ nesirengė leisti varžovams priartėti ir skirtumas pasiekė dviženklį pranašumą (58:45).

Nors daugiausiai M. Fosterio pastangomis „Rytas“ vis bandė artėti ir vienu metu atsilikinėjo tik 58:61, bet „Žalgiris“  sugebėjo arčiau vilniečių neprisileisti, o atsakė savo keliomis atakomis ir prieš lemiamą mačo kėlinį pirmavo 69:63.

Bet viskas pasikeitė ketvirtajame kėlinyje.

„Jeep“ arenoje susirinkę sirgaliai ketvirtajame kėlinyje išvydo tikrą kovą, kadangi „Rytas“ toli gražu nesirengė sudėti ginklų ir po truputį artėjo.

Sužaidus pusę kėlinio po sėkmingų kelių epizodų komandas skyrė vos du taškai (72:74), o netrukus ir vilniečiai buvo tašku priekyje.

Per likusias kelias minutes užvirė tikra drama.  Vilniečius į priekį tempė siutėjęs M. Fosteris, o žagiriečiai tarsi sustojo. Vilniečiai netrukus išlygino rezultatą, o po dar kelių taiklių metimų jau jie buvo priekyje 84:79.

Galiausiai per paskutinę minutę lemiamą persvarą susikrovęs „Rytas“ išlaikė pergalingą persvarą, o pergalę likus 10 sek. pataikydamas iš tol įtvirtino tas pats M. Fosteris.

Marcusas Fosteris nugalėtojams per 33 minutes įmetė 34 taškus (6/10 dvit., 6/9 trit., 4/5 baud.), atkovojo 5 atšokusius kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau pažeidė taisykles 2 kartus ir padarė 4 klaidas.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 34 (6/10 dvit., 6/9 trit., 5 atk., kam.), Martynas Echodas 12 (8 atk., kam.), Elvaras Fridriksonas 10 (5 rez., perd.), Margiris Normantas 10, Lukas Uleckas 7, Jarvis Williamsas 6 (5 atk., kam.), Gytis Radzevičius 4 (7 atk., kam.).

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 18, Keenanas Evansas 12, Edgaras Ulanovas 10 (4 atk., kam., 5 rez., perd.), Kevarrius Hayesas 9 (6 atk., kam.), Laurynas Birutis 8 (5 atk., kam.), Arnas Butkevičius 8, Lukas Lekavičius 7.