LKL nubraižė kito sezono kontūrus

Penktadienį Vilniuje įvyko visuotinis LKL valdybos posėdis, kuriame buvo nubraižyti kito, 2015-2016 metų sezono, kontūrai.

Pagrindinės naujovės – pakitęs komandų skaičius, nauji komandoms keliami finansiniai reikalavimai ir padidėjęs minimalus vietų arenose skaičius.

„LKL licencijavimo sistema įvestą pirmą kartą LKL istorijoje. Su audito kompanija sudarėme taisykles, kurių turės laikytis visi klubai“, – spaudos konferencijoje sakė LKL prezidentas Remigijus Milašius.

Nuo rugpjūčio 1-osios pradės galioti nauja LKL licencijavimo sistema. Jos projektas dar nėra iki galo patvirtintas, bet jau aišku, kad minimalus LKL ekipų biudžetas turės siekti bent 300 tūkstančių eurų, o minimalus arenoje sėdimų vietų skaičius – 1200.

Deklaruojamas biudžetas turės būti pagrįstas dokumentais. Jei klubas turės įsiskolinimų, jiems padengti parengta suma bus skaičiuojama atskirai. T.y., klubas turės užtikrinti minimalų 300 tūkst. eurų biudžetą ir papildomą sumą skoloms padengti.

Siekiama, kad klubai būtų sąžiningi ir laiku atsiskaitytų su krepšininkais. Komandų biudžetą išsamiai tikrins LKL.

REKLAMA

LKL pirmenybėse žais 10 komandų. Iš čempionato, kaip ir buvo numatyta, pasitrauks paskutinę vietą užėmusi ekipa. Ja tapo „Mažeikiai“.

NKL čempionė Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ komanda LKL nežais, bet taps Klaipėdos „Neptūno“ dubleriais.

Jei bent viena komanda neįvykdys keliamų minimalių reikalavimų, jos vietą galės užimti „Mažeikiai“. Aišku, tuo atveju, jei atitiks licencijavimo tvarką.

Jei kuris nors klubas norės parduoti ar išnuomoti savo vietą LKL, turės sulaukti LKL valdybos pritarimo. Be to, nuodugniai bus tikrinami nauji LKL komandų investuotojai, siekiant užtikrinti finansinį skaidrumą.

Kėdainių „Nevėžio“ komanda išlieka lygiateise lygos nare. Policija vis dar tęsia tyrimą dėl įtarimų sukėlusių kėdainiečių rungtynių su „Mažeikiais“, kurias teko nukelti.

Čempionato formatas liks toks pat: turnyras vyks keturių ratų sistema, ketvirtfinalyje, pusfinalyje ir mažajame finale bus kovojama iki trijų, finale – iki keturių pergalių.

„Manome, kad šis formatas pasiteisino. Buvo daug įdomių rungtynių ir kovos“, – teigė LKL direktorius Romualdas Brazauskas.

LKL taip pat turės lygos teisėjų direktorių. Tokia praktika naudojama daugelyje Europos lygų. Direktorius bus atsakingas ne tik už teisėjų paskirstymą rungtynėms, bet ir už jų mokymų procesą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų