Rovaniemyje (Suomija) vykstančiame Europos jaunių ir jaunimo (iki 23 metų) sunkiosios atletikos čempionate antradienį aukso medalį iškovojo lietuvė Lijana Jakaitė!

Jaunimo amžiaus grupės svorio kategorijoje iki 71 kg startavusi L.Jakaitė dvikovėje surinko 208 kg. Lietuvė 5 kg aplenkė danę Linę Gudę (203 kg), o trečia liko vokietė Lara Dancz (199).

L.Jakaitė rovimo rungtyje atliko du sėkmingus mėginimus, iškėlė 95 kg štangą ir rikiavosi antra. Tuo metu lyderiavo tokį patį svorį iškėlusi L.Dancz. Stūmimo rungtyje lietuvė taip pat atliko 2 sėkmingus bandymus ir su 113 kg svoriu laimėjo dar ir mažąjį aukso medalį. L.Gude paskutiniu badymu dar turėjo vilčių tapti čempione, tačiau nepakėlė 118 kg štangos. L.Dancz viltys dužo dar anksčiau – stūmimo rungtyje jos rezultatas tebuvo 7-as (104 kg).

2019 m. Europos jaunimo čempionate L.Jakaitė dvikovėje surinko 194 kg ir buvo 5-a. Tada ji su 88 kg rezultatu laimėjo mažąjį bronzos medalį rovime.