Žūtbūtiniame Europos taurės mūšyje Vilniuje „Lietuvos rytas“ nepaliko jokių šansų savo praėjusios savaitės skriaudikei Mariupolio „Azovmash“ ekipai – mūsiškiai nušlavė varžovus rezultatu 83:64 (22:19, 29:9, 18:19, 14:17) ir ne tik atsirevanšavo už nesėkmę 10 taškų skirtumu, bet ir pakilo į antrą E grupės turnyrinės lentelės vietą.

Susitikimas prasidėjo nervingai ir nerezultatyviai - ekipos dažniau klysdavo ir prasižengdavo nei sėkmingai užbaigdavo savo atakas. „Lietuvos ryto“ žaidėjams labai sunkiai sekėsi įveikti varžovų zoninę gynybą, tačiau po taiklaus Chucko Eidsono baudos metimo visgi pavyko išsiveržti į priekį 8:4. Tiesa, ukrainiečiai, vėl vedami veržliai rungtyniavusio Khalido El-Amino, į tai atsakė savo spurtu 13:3 ir pavojingai nutolo 17:11. Vis dėlto po keitimo aikštėje pasirodęs Steponas Babrauskas ir savo žaidimą suradęs Ch. Eidsonas ne tik pavijo „Azovmashą“, bet ir aplenkė - 22:19.

Vaizdas aikštelėje per daug nepasikeitė ir antrajame ketvirtyje - toliau dominavo gynyba. Jei šeimininkai dar kartais rasdavo skylių varžovų gynybinėse užkardose, tai ukrainiečiai beviltiškai klimpo mūsiškių pinklėse. Taigi po dviejų Branko Milisavljevičiaus tritaškių bombų ir Mindaugo Lukauskio tolimo metimo „Lietuvos rytas“ įgijo jau devynių taškų pranašumą - 31:22. Svečių negelbėjo ir desperatiškai paprašyta Rimo Girskio minutės pertraukėlė, po kurios vilniečiai ir toliau sėkmingai tęsė tritaškių lietų. Du Milko Bjelicos ir dar vienas Branko Milisavljevičiaus snaiperiškas šūvis padėjo mūsiškiams prieš didžiąją pertrauką susikrauti rekordinę 23-ų taškų persvarą - 51:28.

Trečią kėlinį lietuviai prasidėjo atsipalaidavę ir greitai buvo nubausti - ukrainiečiai po Dijono Thompsono tritaškio aptirpdė savo deficitą iki 39:56. Vis dėlto R. Kurtinaičio paimta minutės pertraukėlė padėjo mūsiškiams susiimti ir susigrąžinti turėtą pranašumą. Po Ch. Eidsono dvitaškio kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ vėl gali būti ramus - 69:47.

Nepaisant visko, „Azovmash“ krepšininkai anksčiau laiko rankų nuleisti nesutiko. Iniciatyvą į savo rankas perėmė Simonas Serapinas ir Tomas Van Der Spiegelis, kurių pastangomis ukrainiečiai priartėjo iki 56:73, tačiau tai buvo ir viskas, ką svečiai šiandien galėjo pasiūlyti. Finalinė rungtynių sirena paskelbė įtikinamą „Lietuvos ryto“ pergalę 83:64.

„Lietuvos rytas“: M.Milisavljevičius 24 (tritaškiai 4/6, 6 rez.perd., 5 kld.), Ch.Eidsonas 14 (10 atk.kam., 5 per.kam., 4 rez.perd., 4 blk.), M.Bjelica 13 (tritaškiai 3/3), S.Babrauskas 12, M.Petravičius 11 (7 atk.kam.), M.Lukauskis 7 (5 kld.).

„Azovmash“: S.Serapinas ir Kh.El-Aminas - po 12, M.Salyersas 10, T.Van Den Špiegelis ir D.Thompsonas (7 atk.kam.) - po 8.

Priminsime, kad per prieš tai per žaistas trejas E grupės rungtynės Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubui buvo pavykę iškovoti tik vieną pergalę, kai 95:74 įveikė Vilerbano „Asvelį“. Kituose dviejuose mačiuose sėkmė šypsojosi lietuvių varžovams: „Gran Canaria Kalise“ vilniečius patiesė rezultatu 94:83, o Mariupolio „Azovmashas“ laimėjo 76:66.