61
„Lietuvos rytas“ – „Hapoel“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Į Lietuvą atvyko NBA legenda vadinamas Amare Stoudemire`as, o jo atstovaujamas Jeruzalės „Hapoel“ Vilniuje Europos taurės Top-16 etapą pradėjo pergale 76:80 prieš „Lietuvos rytą“.

61

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Rungtynių pradžia priklausė aikštės šeimininkams, kurie po 2 minučių pirmavo 8:0. Lyg ant sparnų rungtyniavę vilniečiai buvo priekyje 14:5 ir privertė varžovų trenerį Simone Pianigiani prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės. Po pirmųjų 10-ties minučių „Lietuvos rytas“ pirmavo 23:12.

Antras kėlinys

Aikštės šeimininkai tempo nemažino ir toliau bėgo į priekį, tiesa, vilniečiai žaidė taip komandiškai, kad nei vienas krepšininkas nebuvo pelnęs daugiau nei penkis taškus (27:14). Sužaidus vos 4 minutes vilniečiai įgijo 20-ties taškų persvarą 34:14. Deja, ji ilgai neišsilaikė ir svečiai priartėjo (38:26).

A. Stoudemire`as buvo nubaustas technine pražanga ir bandė toliau aiškintis su arbitrais, tačiau jo komandos draugai NBA legendą nuramino. Žiūrovai A. Stoudemir`ą palydėjo švilpimu.

Trečias kėlinys

Trečiąjį kėlinį penkiais taškais be atsako pradėjo varžovai ir po ilgos pertraukos skirtumas tapo vienženklis (43:36), o vėliau pranašumas ištirpo ir iki keturių taškų. Vis dėlto vilniečiai atsigavo ir kiek atsiplėšė nuo varžovų (52:44).

Ant kojų areną pakėlė ir triukšmo rekordą pasiekti padėjo Davidas Loganas, kuris greitoje atakoje kamuolį į krepšį sugrūdo dviem rankomis. Po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 63:57.

Ketvirtas kėlinys

Lemiamą ketvirtį varžovai pradėjo išlygindami rezultatą, T. Pačėsas paprašė minutės pertraukėlės, o po jos „Hapoel“ išsiveržė į priekį (63:65). Į aikštę sugrįžęs A. Stoudemire`as per Roką Giedraitį sugrūdo kamuolį su mėsomis (65:67).

Vienos atakos metu vilniečiams buvo užfiksuotos trys pražangos, kurios sukėlė didelį sirgalių pasipiktinimą, tačiau D. Loganas įsūdė tritaškį ir vėl išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 73:72.

Pergalę išplėšti galėjęs Rokas Giedraitis prametė tritaškį ir varžovai šventė pergalę.

Prieš rungtynes

Didelio dėmesio susilaukė, žinoma, Amare Stoudemire`as. Jis prieš susitikimą kalbėjo: „Bus labai sunkios ir svarbios rungtynės abiem komandoms. Tikrai nebus lengva.

Su komanda žiūrėjome daug video medžiagos, ją analizavome. Tai – labai dinamiška komanda. Čia mano pirmas kartas Lietuvoje, tad džiaugiuosi, kad turiu galimybę apsilankyti nuostabiame mieste.“

„Lietuvos ryto“ strategas Tomas Pačėsas kalbėjo: „Stengsimės laimėti kiekvienas rungtynes, bet ir kiekvieną ketvirtį.“

Anot jo, visos komandos yra stiprios – jos išėjo į „Top 16“. „Čia mes silpniausi, iš paskutinės vietos. Visos nominaliai stipresnės už mus. Nemanau, kad būsime kažkam lengvas grobis. Rotacija mūsų padidėjo, galime gintis agresyviai ir pulti. Pagal rezultatus ir sudėtį neblogai atrodo Sankt Peterburgo „Zenit“ komanda, kuri stabiliai žaidžia su panašia sudėtimi ir tuo pačiu treneriu. Gal jiems lengviau“, – sakė treneris.

Vos poroje treniruočių dalyvavęs L. Kisielius tvirtino, kad negalėjo praleisti progos žaisti savo gimto miesto komandoje. „Gavęs pasiūlymą ilgai negalvojau. Nebuvo sunkus pasirinkimas. Smagu, kad pateko į kitą etapą. Tai vienas iš veiksnių ir buvo, kodėl grįžau“, - tv3.lt kalbėjo jis.