REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viskas. Grupių etapas Europos čempionate baigtas. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šiaip ne taip prasibrovė į atkrintamąsias. Svarbiausiai, kad tą padaryti pavyko, o kartu svarbu ir tai, jog paskutiniuose dviejuose susitikimuose, kuriuos lietuviai laimėjo, visa komanda ėjo į priekį.

Viskas. Grupių etapas Europos čempionate baigtas. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šiaip ne taip prasibrovė į atkrintamąsias. Svarbiausiai, kad tą padaryti pavyko, o kartu svarbu ir tai, jog paskutiniuose dviejuose susitikimuose, kuriuos lietuviai laimėjo, visa komanda ėjo į priekį.

REKLAMA

„Mirk arba gyvenk“ susitikime su bosniais mūsiškiai šventė pergalę 87:70, o pačios rungtynės žiūrovams turėjo patikti – abi komandos geriau puolė nei gynėsi.

Lietuvos rinktinėje praktiškai gerai pasirodė visi, kurie žengė ant parketo.

Jonas Valančiūnas surinko galingą dvigubą dublį ir didžiąją rungtynių dalį nebuvo toks pažeidžiamas gynyboje, kokį matėme ankstesniuose mačuose. Tritaškius liejantis Marius Grigonis ir geriausią mačą šią vasarą sužaidęs Arnas Butkevičius.

Portalas tv3.lt pristato žaidėjų įvertinimus rungtynėse su Bosnija ir Hercegovina.

Jonas Valančiūnas (13 tšk., 15 atk. kam., 5 rez. perd., 31 naud. bal.) – 10.

Vau. Pasukta čiurna, ankstesnėse rungtynėse mėšlungis, gavimas į veidą, bet rinktinės kapitonas išliko tikru kariu ir mače su bosniais atidavė visą save bei demonstravo gerą žaidimą.

REKLAMA
REKLAMA

JV sužaidė ypač gerą pirmąją pusę, kur jis ir susirinko kone visą savo statistiką, bet vien būvimas aikštelėje sutraukdavo kone visą bosnių gynybą arčiau krepšio, kas reiškė, kad nesvarbu, jog JV nepelno taškų, o svarbiausia, kad daugiau progų yra komandos draugams, kurie vakar irgi pasismagino.

REKLAMA

Centras vakar žaidė ypač galingai ir nepabūgo savo tiesioginio oponento Jusufo Nurkičiaus, kuris pernai žaidė Portlando „Trail Blazers“. JV arčiau krepšio su bosniu darė praktiškai viską, ką norėjo, o gynyboje, iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad J. Nurkčius turi pranašumą, kadangi jis gali žaisti pikenpopą ir bent kelis tikslius tolimus metimus, tačiau bosnių meškinas pataikė vos vieną tritaškį iš penkių, tad sunkiausia vieta gynyboje JV praktiškai neegzistavo.

Taip pat pirmajame ketvirtyje šiek tiek šlubavo ne tik JV, bet ir bendrai komandos gynyba – rungtynių pradžioje lietuviai buvo susitarę keistis. Šią gynybą iškart baudė bosniai, o ypač Džananas Musa, kuriam keliskart pavyko atakuoti Joną ir kitus mūsų aukštaūgius, tačiau visai greitai buvo šios gynybos atsisakyta, kas lėmė, kad lietuviai ir kartu JV atrodė žymiai geriau prie savojo krepšio.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, labai džiugu ir tai, kad JV atliko net 5 rezultatyvius perdavimus. Pamatėme, kad jis taip pat gali sukurti komandos draugams, kai labai to reikia.

Arnas Butkevičius (13 tšk., 2 atk. kam.) – 9.

Superinis Arno pasirodymas su bosniais! Puolėjas sužaidė rezultatyviausias šio Europos čempionato rungtynes ir pademonstravo, kad gali duoti naudą ne tik gynyboje, bet ir puolime.

Puolėjas susimetė 3 tritaškius iš 6 ir 2 iš 3, kuriuos A. Butkevičius pataikė, buvo paskutinėmis atakos sekundėmis, kas leido lietuviams ne tik neprarasti gero ūpo, bet kartu kaip tik pasikelti geras emocijas.

Be tritaškių – Arnas pataikė dvi baudas ir įgrūdo bene gražiausią mačo su bosniais dėjimą. Puolėjas po netikslaus Domanto Sabonio bandymo, atsirevanšavo už jį ir į plakatą įgrūdo Mirolemą Halilovičių. Neįtikėtinai gražus epizodas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gynyboje – kaip ir visada. A. Butkevičius atliko kelias klaideles, bet imant bendrą vaizdą – puolėjas išlaikė savo liniją ir demonstravo solidžią gynybą prie savojo krepšio. Džiugu, kad nepaisant pokyčių trenerių štabe, lyginant su 2019 pasaulio taure, puolėjas ne tik išlaikė savo rolę komandoje, bet kartu ją ir pasididino.

Visi žinome, kad Arnas yra puikus gynybos specialistas, bet labai svarbu, kad jis pataikytu tritaškius, kuriuos pataikė vakarykštės rungtynėse su bosniais. Tai atneša labai daug pozityvo prieš atkrintamąsias.

Ignas Brazdeikis (13 tšk., 3 rez. perd.) – 8,5.

Kontrastingas „Iggy“ pasirodymas, pasibaigęs gerai.

Pirmoje rungtynių dalyje lietuvis strigo – puolime lipo į medį, gynyboje nedemonstravo gero žaidimo, bet galop po pertraukos persilaužė ir pademonstravo, kad turint sunkią rungtynių pradžią, galima apversti viską aukštyn kojomis ir sužaisti kur kas geriau.

REKLAMA

Ignas antroje mačo pusėje buvo praktiškai vienas mūsiškių lyderių – nepaisant to, kad jam pirmoje rungtynių dalyje nesisekė, antroje mačo dalyje jis vis tiek veržėsi, vis tiek metė, kas parodė puolėjo mentalitetą.

Bosniai praktiškai visada puolėją siuntė į dešinę pusę, bet „Iggy“ pasakydavo „palaikyk mano kavos puodelį“ ir verždavosi į dešinę pusę bei vis tiek susirinkdavo savo taškus, nepaisant to, kad jis žaidė į savo silpnąją pusę.

Kas nudžiugino – Ignas šiame mače bandė kurti žaidimą kitiems. Taip, puolėjas vienąkart atliko tokį perdavimą, po kurio treneriams norisi griebtis už galvos ir siųsti žaidėją ant suolo, bet kiti 3 rezultatyvūs perdavimai buvo labai geri.

REKLAMA

Pasirengimo cikle dažnai nematėme I. Brazdeikio kuriančio, tad labai džiugu, kad lietuvis, būdamas rinktinėje, su kiekvienu maču eina į priekį.

Domantas Sabonis (12 tšk., 6 atk. kam., 4 rez. perd.) – 8,5.

Dar vienos geros Domo rungtynės. Labai džiugu, kad po sunkios čempionato pradžios Sakramento „Kings“ priklausantis puolėjas nenuleido rankų ir vis tiek kovojo, stengėsi bei galop su kiekvienomis rungtynėmis atrasdavo dalėlę savęs.

Vakarykštėse rungtynėse su bosniais D. Sabonis puikiai atrodė pikenrole, kai leisdavosi arčiau krepšio ir pelnydavo lengvus taškus. Negana to, kai Sabas gaudavo perdavimus arčiau krepšio – jam reikėdavo tiesiog užsibaigti. Bosniai vakar neturėjo ką pastatyti prieš mūsų NBA bokštą ir tokios rungtynės Domui buvo reikalingos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastarosios dvejos rungtynės, kurias Europos čempionate sužaidė Sabas – džiugina, tad tikimės, kad puolėjas nepames geros bangos ir rungtynėse su Ispanijos rinktine parodys, ką šią vasarą prieš ispanus jau matėme.

Marius Grigonis (16 tšk., 6 atk. kam., 4 kld.) – 8.

Gynėjas pirmoje rungtynių dalyje, o ypač pirmajame ketvirtyje nešė kone visą Lietuvos rinktinės puolimą ant savųjų pečių. Kaunietis privertė aikčioti visus tiek prie televizoriaus ekranų, tiek Kelno „Lanxess“ arenoje.

Naujasis „Panathinaikos“ gynėjas per pirmąjį kėlinį suleido keturis tolimus metimus, kurie buvo ypač svarbūs – pirmajame kėlinyje vyko tikros taškų lenktynės, kuriose Grigas neleido lietuviams būtų besivejančių vaidmenyje.

REKLAMA

Vėlesnėje rungtynių stadijoje M. Grigonis strigo – kai reikėjo atlikti perdavimą komandos draugui, jis pernelyg užsižaisdavo su kamuoliu ir pasą atlikdavo sekunde, dviem vėliau, kai komandos draugas nebeturėjo tokio pranašumo, koks buvo prieš tai.

Negana to, gynėjas atliko kelias klaidas, kai varžovai pradėjo spausti mūsiškius.

Nepaisant to – lietuvis grupių etape mūsų rinktinėje buvo stabiliausias krepšininkas iš visų. Grupių etape gynėjas rinko po 15,8 taško, 4,4 atkovoto kamuolio ir 3,4 rezultatyvaus perdavimo. Tikėkimės, kad Marius ir toliau išliks toks naudingas ir svarbus ginklas mūsų komandoje.

Rokas Jokubaitis (9 tšk., 4 rez. perd., 4 kld.) – 7,5.

„Ramibėlė“. Galima vartoti mėgstamą Rokelio frazę ir įvertinti ne tik jo, bet kartu ir visos komandos žaidimą.

REKLAMA

Gynėjas susitikime su bosniais tryško gera energija ir buvo labai tinkamas šiomis rungtynėms, kadangi bosniai didžiąją laiko dalį ant parketo laikė didelius kūnus, prieš kuriuos Lukui Lekavičiui buvo ypač sunku.

R. Jokubaitis pakankamai neblogai kūrė progas tiek sau, tiek komandos draugams. Labiausiai įstrigo momentas, kai įžaidėjas liko izoliacinėje situacijoje prieš J. Nurkičių. Mūsiškis NBA centrą suvalgė pusryčiams – keli apgaulingi judesiai ir vadinamasis „pull-up“ metimas iš vidutinio nuotolio. Taškai. Bravo. Buvo labai gražu matyti Rokelio augantį pasitikėjimą pačiu savimi.

Gynėjas buvo tinkamas savo dydžiu ne tik gynybai, bet ir prieš varžovų puolimui – varžovai didžiąją rungtynių taikė stepoutą, o lietuvis pakankamai neblogai skaitė situacijas ir atliko tinkamus perdavimus į pozicijas, kuriose buvo jo komandos draugai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Džiugu, kad Rokas nusikratė jauduliuką, kurį matėme pirmajame mače. Dabar galime sakyti „Ramibėlė“ ir keliaujame į Berlyną!

Rokas Giedraitis (5 tšk., 1 atk. kam.) – 5.

Kol kas R. Giedraitis išlieka tuo žaidėju, kuriam ne itin gerai pavyksta atrasti šiame Europos čempionate. Kazys Maksvytis yra paruošęs aibę derinių, leidžiančių išnaudoti geriausią R. Giedraičio savybę – metimą, bet kol kas puolėjas tų progų neišnaudoja.

Rungtynių metu labai gerai pastebėjo komentatoriai Rytis Vyšniauskas ir Tautvydas Kubilius – R. Giedraičio metimus ir progas kol kas susimeta A. Butkevičius, kuris lyginant su R. Giedraičiu, nėra toks geras snaiperis.

REKLAMA

Dar yra šiek tiek laiko, tad tikėkimės, kad Rokui pavyks įgauti bent kažkiek pasitikėjimo savo jėgomis.

Mindaugas Kuzminskas (5 tšk., 1 atk. kam.) – 5.

Puolėjui šis mačas susiklostė ne itin gerai – gynyboje jam pakankamai sunku atstovėti prieš fiziškus varžovus, bet Kuzia išnaudojo kelias progas puolime.

Visgi pagal šį mačą negalime vertinti tikrojo puolėjo pasirodymo. Vilnietį aikštelėje turėtume matyti daugiau rungtynėse su ispanais, kur tokio, kaip jis tikrai reikės, tad mačo su ir laiko, praleisto aikštelėje su bosniais, nereikėtų sureikšminti.

Lukas Lekavičius (1 tšk., (+- -13) – 3.

Šiame mače paprasčiausiai L. Lekavičius netiko. Varžovai, bandę naudotis savo „size‘u“ (dydžiu – aut. past.), neleido K. Maksvyčiui naudotis energija pasižyminčiu krepšininku, o kai treneris tą bandydavo daryti, varžovai iškart bausdavo.

Tikėkimės, kad L. Lekavičius dar turės geresnių rungtynių šiame Europos čempionate.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų