Vengrijoje ir Slovakijoje šeštadienį tęsiasi 15-asis Europos vyrų rankinio čempionatas. Po labai ilgos pertraukos tarp elitinių Europos rinktinių varžosi ir Lietuvos rinktinė. Į F grupę patekę lietuviai Košicės „Steel“ arenoje (Slovakija) antrajame ture 26:31 (8:15) nusileido šeimininkams – slovakams ir atsidūrė ant prarajos ribos.

Tai buvo pirma slovakų pergalė Europos čempionato istorijoje. Iki tol jie buvo pasiekę 1 lygiąsias ir pralaimėję net 9 kartus.

„Privalome atrasti savo žaidimą ir daugiau nepaleisti varžovų jau pačioje rungtynių pradžioje. Mums trūksta dviejų geriausių gynėjų. Reikėjo kažkaip prie to prisitaikyti, bet tai buvo praktiškai neįmanoma. Bandėme sugrįžti į rungtynes, tačiau tai buvo labai sunki užduotis. Nerealizavome per daug progų ir todėl pralaimėjome“, – sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Mindaugas Andriuška.

Tuo tarpu slovakų strategas Peteris Kukučka džiaugėsi sunkia pergale: „Sunkios rungtynės. Šiandien dėjome didelį žingsnį link savo pagrindinio tikslo – patekimo į antrąjį etapą. Šiandien gynėmės labai gerai. Antrajame kėlinyje kokias 10 minučių turėjome problemų, kai lietuviai stipriai sumažino deficitą, tačiau mes atsilaikėme.

Rungtynėse su rusais netrūks spaudimo, bet mes žinome, kad žaidžiame namuose ir turėsime tvirtą sirgalių užnugarį. Kausimės dėl pergalės ir sieksime vietos kitame etape. Rusija yra gera komanda, bet su fanų pagalba galime įveikti ir ją. Dabar tik reikia šiek tiek pailsėti ir atgauti jėgas“.